Klasyczny drewniaczek do nauki

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
gruszek89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5

Re: Klasyczny drewniaczek do nauki

Post napisał: gruszek89 » 21 lis 2019, 15:36

aaa, teraz rozumiem :) Spodobał mi się ten pomysł i juz nawet zacząłem zmieniać, ale zauważyłem że przez to wydłuży mi się ruchomy stół do tyłu o kolejne 10 cm. Tego już nie chce bo mam mało wydzielonego miejsca w mieszkaniu. Mógłbym próbować schować silnik też pod stół, ale trzeba by było skrócić śrubę kulową (już zakupioną)
Poza tym kable mogą się majtać. Chyba, że jest jakiś sposób na ich sprytne prowadzenie w takiej sytuacji (ja znam tylko prowadniki)?
Załączniki
1.JPG
1.JPG (38.27 KiB) Przejrzano 223 razy

KonradZ
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1

Re: Klasyczny drewniaczek do nauki

Post napisał: KonradZ » 08 gru 2019, 21:57

Również buduję drewniaka i wszystkie elementy ze sklejki chciałbym wyciąć na ploterze CNC (otwory, kształt). Ostatnio kupiłem wałki podparte i od razu je odesłałem, ponieważ otwory w podporze były tak krzywo nawiercone jak by to robił pijany chińczyk wiertarką ręczną dotyczy to rozstawów tam gdzie ma być 150mm jak i 30mm (wałki fi20). Kopnięcia o 5mm. Gówno z tego, że sobie elegancko wszystko wyrysuję i wytnę na ploterze CNC jak później nic nie będzie pasować. Do tego tolerancja długości wałków taka, że chyba ktoś mierzył to zapałką, podpora wystaje 6mm poza wałek i odwrotnie.
Wkońcu się wkurze i powstanie drewniak na HIWIN-ach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”