Kimla czy Seron

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

komar15
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2

Re: Kimla czy Seron

Post napisał: komar15 » 09 lip 2018, 08:39

a ja słyszałem zupełnie co innego :]]
że wszędzie tu jest słaby serwis, a koszta jak za zboże łącznie z dojazdem (za koszt dojazdu serwisu 400 km przejechałbym pół europy :D)

Tagi:

Frezator
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5

Post napisał: Frezator » 23 lip 2018, 11:17

Również stoję przed wyborem plotera:
- Kimla
- Seron
- Infotec
- Axyz

Ze wszystkich Kimla budzi największe zaufanie.Po samej maszynie widać iż jest to w miarę świeża konstrukcja, modernizowana.
Bez śmiesznych manipulatorów z kręciołkiem, wrażenia chińskich komponentów.
Wszytko dzieje się na jednym ekranie.

Fabryka robi wrażenie.
Może nie są zbyt kontaktowi - klient nie jest na świeczniku. Widać że produkują maszyny i je sprzedają, nie muszą gonić za nabywcą.
Z drugiej strony jeśli kontakt z serwisem ma być ciężki - wolę kupić maszynę która wygląda jakby miała pracować, a nie się psuć.
Widziałem jedną ze starszych konstrukcji Kimli w innej firmie. Od kilku lat pracuje na 2 zmiany i problemów nie mają.
Tak samo widziałem jedną starszą z Serona.
Nie wyglądała zachęcająco ( ale to również zależy od użytkowników).

Jest to moja subiektywna ocena i może być dla kogoś krzywdząca, jednak ze wszystkich w.w maszyn Kimla wypadła najlepiej.

Cena... czy drogo czy tanio, zależy od portfela.

bonek87
Posty w temacie: 1

Post napisał: bonek87 » 23 lip 2018, 13:45

Ja proponuje zapytać jeszcze w firmie infraform albo w profisystem. Na infraform pracujemy od 2 lat i nie mamy z maszyna żadnego problemu. Maszyna jest na porządnym sterowaniu cnc (mitsubishi) a nie na jakimś chińskim badziewie, wrzeciono to oczywiście hsd. Firma może nie jest duża ale dzięki temu dbają o każdego klienta, cenowo maszyna wypadała taniej niż kimla i niewiele drożej niż infotec pro. Na starcie w zestawie jest zw3d tak więc całkiem nieźle bo większość producentów dają program typu artcam .Znowu na maszynie profisystem pracuje znajomy i też sobie ja chwali firma tez nie jakaś duza z tego co mi wiadomo konstrukcyjnie maszyny wyglądają ok wrzeciono to tez hsd sterowanie Bernecker&Rainer tak więc też całkiem nieźle. Gdybyś miął pytanie co do maszyny infraform to pisz.

Frezator

Post napisał: Frezator » 25 lip 2018, 10:04

bonek87

dziękuję za sugestie. Jednak zdecyduję się na Kimlę.

Jednak gdyby ktoś miał jeszcze jakieś opinie - najlepiej poparte użytkowaniem maszyny, chętnie je poznam.

NestorE

Post napisał: NestorE » 26 lip 2018, 22:14

U mnie kupujemy maszyny z firmy FANUM, serwis jest na miejscu w Polsce i gwarantują 48h że uruchomią maszynę od zgłoszenia.
mamy maszyny 5osiowe Lambda GT i jak na razie tylko raz od roku był potrzebny serwis

Frezator

Post napisał: Frezator » 30 lip 2018, 07:22

NestorE dziękuję za informację.

Jednak nie chcę już poszukiwać alternatyw. Temat dotyczy "Kimla czy Seron" i jeśli ktoś "wie" coś na temat KIMLI - bardzo proszę o spostrzeżenia.

Jakby to nie wyglądało - nie jestem z żaden sposób związany z firmą Kimla i nie jest to próba rekomendacji marketingowej.
Zależy mi na indywidualnych opiniach użytkowników.

AdamZSZ
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)

Post napisał: AdamZSZ » 30 lip 2018, 22:20

Witam, przepraszam że nie w temacie, ale borykam się z problemem zakładania tematu. Może ktoś pomóc? Z góry dzięki za odpowiedź.

komar15
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)

Post napisał: komar15 » 02 sie 2018, 10:54

Czytam ten topic i zastanawiam się, który marketingowiec prześcignie innych :D
Mam nadzieję, że ludzie myślący czytają te fora i nie będą brać powyższe posty na poważnie.
Śledzę forum od 5 lat ( a nie od kilku dni ) i w branży dużo dłużej.
Dla wspomnianych firm stwierdzam na bazie swoich doświadczeń : nie ma czegoś takiego jak tani serwis.
Nie ma czegoś takiego jak dobry kontakt z serwisem.
Dziękuję : )

Frezator

Post napisał: Frezator » 02 sie 2018, 11:19

komar15:
"Dla wspomnianych firm stwierdzam na bazie swoich doświadczeń : nie ma czegoś takiego jak tani serwis.
Nie ma czegoś takiego jak dobry kontakt z serwisem. "

Tu się zgadzam w 100% . Od paru lat siedzę w branży serwisowej itp.
I wiele zależy od konkretnych osób.

Niemniej jednak opinie o samych urządzeniach są przydatne... często wskazują kierunek.
Lub przynajmniej wracają z niewłaściwego kursu :)

loco
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)

Post napisał: loco » 02 sie 2018, 11:54

Nie mam porównania z Kimlą ale uważam że to świetna marka. Nie wiem czemu ale od zawsze mam takie zdanie o nich. Mamy za to ploter Seron w rozbudowanej wersji expert charakteryzujacy sie wzmocniona bramą wymiary stolu to 1300x1500x300 mm w osi Z. Dodatkowo glowice kątową oraz sterowanie weihong NK300. Do obrobki tworzyw jak spienione pvc, mdf, aluminium, pp nadaje sie bardzo fajnie. W metalu niestety nie mielismy okazji probowac ze wzgledu na brak chlodzenia. Maszyna stabilna trzeba sie jej tylko troche nauczyc. Oprogramowanie ZW3D ale i kazdym programem mozna coś zadać tylko posprocesor do serona. Reczne klepanie programu do prostych obrobek wiercenia czy frezowania tez bez problemh ale lepiej to z poziomu komputera w biurze robic - jest szybciej. Magazynek na 5 narzędzi z automatyczną wymianą też jest spoko. Brama bardzo stabilna napędy jak na naszą maszynę listwa zebata po obu stronach + zsynchronizowane 2 silniczki krokowe. Maszyna sporo wybacza ale czasami ma dziwne zachowania np zapomni sie zatrzymać i uderzy w odboje 😁 brak krancowek. Przy referencji oczywiwcie problem nie wystepuje jedynke jak ktos przesadzi z parametrami - mam nadzieje ze juz to poprawili. Jak na 3 lata uzytkowania jedyne co padlo to sterownik osi ale na szczescie pasowal z osi A odpowiadajacej za obrot glowicy katowej i zostal zamieniony z padnietym sterownikiem osi X. Na oś A znalezlismy sposob i nie przeszkadza nam ze czasami oś trzeba ustawić manualnie. Czy kupilibyśmy drugi ploter firmy seron ? Podejrzewam ze rwczej chcielibyśmy coś innego ale to tylko ze wzgledu na politykę firmy - podobne maszyny różnych producentów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”