jaki temat pracy inzynierskiej dla operatora cnc

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

jaki temat pracy inzynierskiej dla operatora cnc

#1

Post napisał: truciak » 24 paź 2010, 18:27

Witam .

Pracuje jako operator CNC na wydziale prefabrykacji - prefabrykujemy aluminium . Dodatkowo robie inzyniera na kierunku ZARZADZANIE I INZYNIERIA PRODUKCJI specjalizacji ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZADZANIA no i trzeba wybrac temat pracy inzynierskiej .

Moze cos doradzicie ? jaki temat wybrac aby

- bylo duzo wiadomosci do jego pissania
-moglbym wykorzystac doswiadczenie zawodowe podczas pisania


a moze cos o wiorach i odpadach ?
itp itd ;]

Pomozecie ?



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#2

Post napisał: mdg » 26 paź 2010, 09:53

A może zarządzanie dokumentacją technologiczną wewnątrz firmy na wybranym dziale produkcji (np obróbka skrawaniem). Coś pod ISO. Sposób indeksowania rysunków i programów CNC, żeby nie było pomyłek i powtórzeń. Niektóre procedury są w ISO a niektóre sam sobie stworzysz. Wydaje mi się że taki temat bardziej do ZIP-a pasuje, niż np kontrola ilości wiórów w pojemniku :)
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: truciak » 27 paź 2010, 18:41

mdg pisze:A może zarządzanie dokumentacją technologiczną wewnątrz firmy na wybranym dziale produkcji (np obróbka skrawaniem). Coś pod ISO. Sposób indeksowania rysunków i programów CNC, żeby nie było pomyłek i powtórzeń. Niektóre procedury są w ISO a niektóre sam sobie stworzysz. Wydaje mi się że taki temat bardziej do ZIP-a pasuje, niż np kontrola ilości wiórów w pojemniku :)
O o o o o niezly pomysl ! Dzieki . Oblukam jak wyglada sytuacja w takich rzeczach u mnie w firmie i ewenualnie sprecyzuje jeszcze temat .

Jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to prosze pisac .

CHce pisac o czyms co nie ejst mi zupelnie obce dlatego chce to wiazac z moja obecna praca

Dzieki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”