Jaki falownik do amatorskiej frezarki

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

Autor tematu
staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#1

Post napisał: staneley » 22 mar 2021, 21:35

Potrzebny mi falownik do mojej frezarki ,którą buduję. Silnik 1 kW , wrzeciono wolnoobrotowe . Nie znam się na falownikach ale słyszałem ,że wektorowy będzie lepszy bo silnik zachowa moment obrotowy przy niskich obrotach . Znalazłem taki falownik , Obrazek
W opisie jest słowo wektor , co bu sugerowało ,że jest to falownik wektorowy, jest w przystępnej cenie i ma zdejmowany panel , który będę mógł umieścić na pulpicie .
Co myślicie o tym falowniku , czy będzie współpracował z płytą SSKMB2 , czy będzie można załączać obroty prawe i lewe G kodem? Nie wiem czy jest do niego szczegółowa instrukcja , zadałem pytanie sprzedającemu jeszcze mi nie odpowiedział.




amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#2

Post napisał: amator7 » 24 mar 2021, 14:03

Zdecydowałeś się na zakup?
Dowiedziałeś się czegoś więcej na ten temat?
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


Autor tematu
staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#3

Post napisał: staneley » 25 mar 2021, 09:23

Raczej go nie kupię. To jakiś chiński sklep na allegro jest od 5 miesięcy. Instrukcja po angielsku i chińsku. Chyba jednak kupię jednofazowy wektorowy na aliexpres z lepszym opisem . Cenowo wyjdźcie podobnie, a jak nie pójdzie na cło to będzie taniej. Ten z allegro to kupowanie kota w worku. Jak coś zamówię to napiszę.


Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#4

Post napisał: Rybiarz » 25 mar 2021, 10:15

Nie będzie cła ani vatu jak zamowisz z magazynu w kraju eropejskim


OlmerPL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#5

Post napisał: OlmerPL » 25 mar 2021, 10:28

staneley pisze:
25 mar 2021, 09:23
Raczej go nie kupię. To jakiś chiński sklep na allegro jest od 5 miesięcy. Instrukcja po angielsku i chińsku. Chyba jednak kupię jednofazowy wektorowy na aliexpres z lepszym opisem . Cenowo wyjdźcie podobnie, a jak nie pójdzie na cło to będzie taniej. Ten z allegro to kupowanie kota w worku. Jak coś zamówię to napiszę.
Podesłałem ci linka na PW do aliexpres, miesiąc temu kupowałem 1.5kW falownik wektorowy za mniej jak 300zł, wysyłka z magazynu w Polsce, zamówione w piątek, dotarło w poniedziałek. Na razie jeszcze działa :)

Ogólnie już kupowałem od chińczyka na allegro z wysyłką z Niemiec i nie było problemu, ale trzeba się zawsze rozejrzeć czy nie ma gdzieś taniej po prostu.


Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#6

Post napisał: Rybiarz » 25 mar 2021, 11:04

Olmer, jeśli można, poproszę również ;)


OlmerPL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#7

Post napisał: OlmerPL » 25 mar 2021, 11:27

Rybiarz pisze:
25 mar 2021, 11:04
Olmer, jeśli można, poproszę również ;)
Poszło,

Też nie chciałbym robić za jakąś reklamę, może ktoś znajdzie lepszą ofertę niż to co ja kupowałem :) tym bardziej że nie znam się na falownikach za bardzo. Zachęcam do własnoręcznego rozejrzenia się.


Autor tematu
staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#8

Post napisał: staneley » 25 mar 2021, 21:08

OlmerPL pisze:
25 mar 2021, 10:28
staneley pisze:
25 mar 2021, 09:23
Raczej go nie kupię. To jakiś chiński sklep na allegro jest od 5 miesięcy. Instrukcja po angielsku i chińsku. Chyba jednak kupię jednofazowy wektorowy na aliexpres z lepszym opisem . Cenowo wyjdźcie podobnie, a jak nie pójdzie na cło to będzie taniej. Ten z allegro to kupowanie kota w worku. Jak coś zamówię to napiszę.
Podesłałem ci linka na PW do aliexpres, miesiąc temu kupowałem 1.5kW falownik wektorowy za mniej jak 300zł, wysyłka z magazynu w Polsce, zamówione w piątek, dotarło w poniedziałek. Na razie jeszcze działa :)

Ogólnie już kupowałem od chińczyka na allegro z wysyłką z Niemiec i nie było problemu, ale trzeba się zawsze rozejrzeć czy nie ma gdzieś taniej po prostu.
Przeczytałem wiadomość , ale nie widzę linku , nie szkodzi przejrzałem co mają Chińczycy z magazynu w Polsce i jest tylko jeden falownik poniżej 300 zł. W opisie znalazłem ,że ma sterowanie PG I VF to chyba jest wektorowy , tamten ze zdjęcia doczytałem się ,że sterowanie tylko VF co znaczyłoby ,że to falownik skalarny. Jeszcze chwile się zastanowię ,ale pewnie go zamówię bo w polskich sklepach to wektorowe zaczynają się od 750 zł, przynajmniej ja tańszego nie znalazłem.


Autor tematu
staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#9

Post napisał: staneley » 27 mar 2021, 08:11

Falownik zamówiony, zamówiłem wektorowy , ale trójfazowy . Mam w garażu 3 fazy to nie będzie problemu , obawiam się tylko czy uda mi się przeprogramować go w tryb sterowania wektorowego mając instrukcję po angielsku.


Autor tematu
staneley
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2018, 22:00

Re: Jaki falownik do amatorskiej frezarki

#10

Post napisał: staneley » 31 mar 2021, 22:46

Obrazek Falownik przyszedł , nie ten który zamówiłem na Ali. Zamówienie od Chińczyków anulowałem i chyba dobrze. Ten z Chin to był ECOGOO , znalazłem później na forum wątek o tym falowniku w którym nabywca opisał swoje problemy z nim. Falownik kupiłem w polskim sklepie za 6 stówek z gwarancją i instrukcją po polsku , załączam fotkę falownika , zobaczymy jak się będzie sprawował .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”