Jaki CAD do wydruków na drukarkę 3D?


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3479
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki CAD do wydruków na drukarkę 3D?

#11

Post napisał: strikexp » 15 cze 2020, 15:28

No to nie startupy tylko małe firmy. Dość poważna różnica pod co się podpinasz, bo na pewno nie pod startup. A tutaj warunkiem jest posiadanie firmy która generuje poniżej 100.000$ obrotu. Czyli praktycznie każda firma jednoosobowa a w polskich warunkach to nawet małe warsztaty.
Powtarzam, startup to jest zupełnie co innego.

Dobra w tym freecad idzie w kilka minut zrobić to co bym chciał. Tylko po prostu ten interfejs jest taki dziki i trzeba się go najpierw nauczyć z filmików instruktażowych.
Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ;)Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3950
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaki CAD do wydruków na drukarkę 3D?

#12

Post napisał: tuxcnc » 15 cze 2020, 16:21

Do wydruków na drukarkę 3D bezkonkurencyjnym rozwiązaniem jest OpenSCAD.
Oprócz tego co sam potrafi, ma import gotowych plików STL, których jest mnóstwo w sieci, ale zwykle mają jakiś defekt który skutecznie uniemożliwia ich użycie, a tak to można coś odjąć, dołożyć, albo wymienić.
Poza tym, a może przede wszystkim, umożliwia pisanie programów parametrycznych, na przykład żeby dodać lub ująć zębów w kole zębatym wystarczy zmienić jedną czy dwie cyferki ...
FreeCad używam wyłącznie do konwersji pomiędzy formatami, ostatnio miałem taki problem że dokumentacja była w STEP a potrzebowałem w STL. Fajnie też działa robienie z brył rzutów 2D i eksport do DXF.
Do rysunków 2D LibreCAD. Ma trochę dziwny interfejs, ale jak się go opanuje, to wszystko idzie naprawdę łatwo i przyjemnie.
Powyższe programy są nie tyle darmowe, co na licencji GPL, co pozwala na ich dowolną modyfikację i spokojny sen bez koszmarów, że producent oprogramowania nagle zmieni licencję, czy uniemożliwi korzystanie z posiadanego softu.
Przestrzegam przed komercyjnymi programami na licencjach trial czy student, bo wcześniej czy później użytkownik budzi się z ręką w nocniku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”