Jaka spawarka do stali nierdzewnej

Spawalnictwo i obróbka cieplna

spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#11

Post napisał: spawacz21 » 26 gru 2010, 19:41

No, a jak z TIGiem, piszesz, że masz pojęcie o elektrodach, a do tiga trochą wprawy mieć trzeba. Dolicz koszt butli z argonem, ale w Twoim przypadku raczej zainwestuj w dużą, czterdziestolitrową jak masz tyle spawania, koszt reduktora, spoiwa, przyłbicy(polecam Esab Origo Tech, jak do domu, chyba,że wolisz inwestować parę stów w speedglasa). Polecam Ci obejżeć trochę filmów na Youtube. Załączam kilka ciekawych linków(niestety po angielsku).






Popatrz jeszcze, na inne, wpisz sobie '' tig welding '' na youtube i masz tego pełno.
Co do spawarki, naprawdę lepiej dobrą używką, niż nowego chinola. Puszczam linki do fajnych sprzętów
http://allegro.pl/tig-dc-mma-kemppi-mas ... 95847.html

http://allegro.pl/tig-kemppi-kempak-150 ... 39368.html

http://allegro.pl/tig-ac-dc-200-300a-es ... 55541.html

http://allegro.pl/tig-esab-aristo-315-d ... 55547.html

http://allegro.pl/tig-mma-esab-ltf-250- ... 75264.html

http://allegro.pl/tig-ac-dc-mma-esab-dt ... 96117.html

http://allegro.pl/spawarka-faltig-200-d ... 32961.html


Mam nadzieję, że pomogłem, choć trochę.
Pozdrawiam Bartek


Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#12

Post napisał: cnccad » 26 gru 2010, 19:58

to może coś z włoskiego produktu jak sincosald .
byłem na pokazach i buduję teraz automat do spawania rur nierdzewnych bez materiałów dodatkowych i odbarwień nie większych jak 1mm na szerokości spoiny 5mm z podkładką gazową.
Są to tanie urządzenia a naprawdę dobre. Byłem na pokazach i mnie zaskoczyły ...
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Tech4art
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 05 sie 2009, 14:51
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: Tech4art » 26 gru 2010, 20:30

kraqsek pisze:Witam.

Będę spawał głównie w domu ok. 3 godzin dziennie. Spawać będę od tłumików, orurowanie z nierdzewki po skrzynki z nierdzewki. Szykuje samochód pod wyprawy (wyprawówke) i mam dużo spawania. Z kalkulacji jakie wykonałem, zakup spawarki (plus moja praca) zrówna się kosztami z oddawaniem tego wszystkiego do specjalisty.

Aha dodam jeszcze że mam trochę pojęcia ze spawania ale tylko elektrodami :)
szybko sie nauczysz, kupisz sobie sporo złomu i nauka ;)

jeśli tak piszesz to skalkuluj sobie wszystkie koszta (butów, maska itd.) i ile byś chciał na to przeznaczyć. za około 3500 proponuje bester tigster 300 AC/DC którego akurat mam na sprzedaż takmjak Ci pisałem.

jeśli chcesz wydać znacznie mniej kup chinczyka i modl sie żebyś trafił na taka zerowa jak kolega a nie ja :)
141 T BW 1.1 S t5.0 D60.3 H-L045 ss nb
141 T BW 8.1 S t1.2 D38.0 H-LO45 ss nb


Autor tematu
kraqsek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2010, 20:35
Lokalizacja: kraków

#14

Post napisał: kraqsek » 26 gru 2010, 20:58

Tech4art pisze:

szybko sie nauczysz, kupisz sobie sporo złomu i nauka ;)

jeśli tak piszesz to skalkuluj sobie wszystkie koszta (butów, maska itd.) i ile byś chciał na to przeznaczyć. za około 3500 proponuje bester tigster 300 AC/DC którego akurat mam na sprzedaż takmjak Ci pisałem.

jeśli chcesz wydać znacznie mniej kup chinczyka i modl sie żebyś trafił na taka zerowa jak kolega a nie ja :)
Pracę zacznę dopiero w lutym. Do tego czasu chce uzbierać pieniądze :) Odezwę się do Ciebie jak już uzbieram ( a Ty nie sprzedasz). Ja też muszę sprzedać jedną rzecz :) a dokładniej VW transportera T4. Jest mi już nie potrzebny :) Wtedy odezwę się szybciej

I dziękuję wszystkim za porady. Czyli podsumowując... lepiej kupić dobrą używkę i nowa chińszczyznę ? :)

[ Dodano: 2010-12-26, 20:59 ]
oczywiście miało być: lepiej dobrą używkę niż nową chińszczyznę :)


Tech4art
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 210
Rejestracja: 05 sie 2009, 14:51
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: Tech4art » 26 gru 2010, 21:13

kraqsek pisze:
Tech4art pisze:

szybko sie nauczysz, kupisz sobie sporo złomu i nauka ;)

jeśli tak piszesz to skalkuluj sobie wszystkie koszta (butów, maska itd.) i ile byś chciał na to przeznaczyć. za około 3500 proponuje bester tigster 300 AC/DC którego akurat mam na sprzedaż takmjak Ci pisałem.

jeśli chcesz wydać znacznie mniej kup chinczyka i modl sie żebyś trafił na taka zerowa jak kolega a nie ja :)
Pracę zacznę dopiero w lutym. Do tego czasu chce uzbierać pieniądze :) Odezwę się do Ciebie jak już uzbieram ( a Ty nie sprzedasz). Ja też muszę sprzedać jedną rzecz :) a dokładniej VW transportera T4. Jest mi już nie potrzebny :) Wtedy odezwę się szybciej

I dziękuję wszystkim za porady. Czyli podsumowując... lepiej kupić dobrą używkę i nowa chińszczyznę ? :)

[ Dodano: 2010-12-26, 20:59 ]
oczywiście miało być: lepiej dobrą używkę niż nową chińszczyznę :)
osobiście uważam ze lepiej kupić dobra uzywke niż nowa chinszczyzne :)

szkoda ze sie wcześniej nie staraliśmy bo kupowałem ostatnio t4 to byśmy sie dogadali ;)
141 T BW 1.1 S t5.0 D60.3 H-L045 ss nb
141 T BW 8.1 S t1.2 D38.0 H-LO45 ss nb


Autor tematu
kraqsek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 12 lis 2010, 20:35
Lokalizacja: kraków

#16

Post napisał: kraqsek » 27 gru 2010, 19:00

no szkoda że wcześniej się nie zgadaliśmy :)

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za porady. Dużo pomogliście.

Pozdrawiam
Marcin


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#17

Post napisał: Dudi1203 » 28 gru 2010, 22:05

Użytkuje chińczyka od półtora roku wiec moge sie wypowiedziec. I powiem ze nigdy nie załowalem zakupu. Zepsuć sie nie zepsuł, spawam tym co weekend praktycznie. Jesli chodzi o parametry to wg producenta mam cykl 60% na 200A. Jesli chodzi o samo urządzenie to jest to moze i prawda, nie udalo mi sie sprawdzic [nigdy nie zapalila mi sie lampla OC] ale przewod gazowy tego nie wytrzymuje. Spawałem kiedys na full, 200A i po połozeniu około 60cm [praktycznie bez zatrzymania] spoiny gaz wyszedl bokiem przez stopiony przewod. Ale tak jak uzytkuje do 100-120A to mozna sie nie zatrzymywać. Dużo mnie ten sprzęt nauczył, teraz będę powoli sie rozglądał za czymś mocniejszym. majac juz odrobine umiejętnosci [zaczynalem od zera]. Sprzet kosztowal mnie 1000zł. 200A, regulowana pulsacja [częstotliwość i balans], opadanie, wyplyw gazu po spawaniu. To tez wg mnie jest takie minimum funkcjonalnosci jaką powinien posiadać TIG zeby spawanie bylo przyjemne. Do tego trzeba doliczyc butle, maske, reduktor, razem jakies 1500zl mnie to wyszło.


amr_powered
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 54
Rejestracja: 03 lis 2008, 01:39
Lokalizacja: Bieruń/Tychy

#18

Post napisał: amr_powered » 28 gru 2011, 13:49

panowie odgrzeje temat.

niemam już dostepu do tiga którego czasami uzywałem(bardzo stara maszynka dc)
Musze zakupić wkońcu swojego. Tig DC , uzywam tiga głownie do napawania wałków rozrzadu,spawania kolektorów samochodowych i innych drobnych rzeczy. Poprzedni tig miał 170A,i wystarczył w zupełności. Budżet niestety mały ok 2000zł na wszystko.

Ktoś coś może doradzić.?
Dodam ze bedzie uzywany bardzo rotacyjnie,czyli może stać i miesiac bez ruszania,a może i przez 2 tyg chodzić codziennie po 2-3h.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#19

Post napisał: jacek-1210 » 28 gru 2011, 14:29

Ja też muszę po raz kolejny pochwalić swojego Magnuma: spawa całkiem ładnie, również na małych prądach. Nie sprawdzałem na cienkich blachach, ale po skręceniu na minimum, na nierdzewce 2.5mm ledwo pozostaje ślad po łuku. To co ważne przy Magnumie wg danych: prąd minimalny 5A jest tylko w DC, natomiast w AC minimum to 20A i tymi 20A da się spawać aluminium 0.25mm. Natomiast z pewnością nie jest to sprzęt projektowany dla zawodowca, ale dla amatora jest ok. Co do testów w sklepie: tam gdzie ja kupowałem jest bardzo profesjonalny serwis itp. itd. i byc może taki faktycznie jest, ale ja miałem do czynienia ze sprzedawcami, którzy mieli niezbyt wielkie pojęcie n/t TIGa i prawdopodobnie nie potrafiliby go nawet porządnie ustawić do prób
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#20

Post napisał: cnccad » 28 gru 2011, 14:32

też mam MAGNUM ale DC 180.
spawam nim TIG-em i elektrodą. Maszyna nie robi żadnych problemów , "goli" jak oszalała , zakańczanie spoin , start ... rewelka.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”