Jaka jest różnica w oznaczeniu soczewki SR-26 a WP-26 ?

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
bolek75
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2016, 20:04
Lokalizacja: okolice Szczecin

Jaka jest różnica w oznaczeniu soczewki SR-26 a WP-26 ?

#1

Post napisał: bolek75 » 27 maja 2018, 18:29

Jestem początkującym spawaczem. Chciałbym zakupić soczewkę gazową do TIG-a. Jedne soczewki są oznaczone SR-26 (na allegro) a inne WP-26 (na alliexpres). Czy jest między nimi jakaś różnica ?



Awatar użytkownika

Vagabundo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:43
Lokalizacja: szukam jakiegoś nowego w 2018

Re: Jaka jest różnica w oznaczeniu soczewki SR-26 a WP-26 ?

#2

Post napisał: Vagabundo » 28 maja 2018, 23:51

A przypadkiem WP26 nie jest po prostu oznaczeniem samego korpusu palnika (czyli części - bo korpus ewentualnie można wymienić), czyli części który można używać w przewodzie spawalniczym Sr-26 i nie tylko tego przewodu... czyli w sumie to by było bez różnicy.

Inna kwestia, właściwie czemu chcesz to kupić z Ali... w sumie to by się opłacało przy dużym zużyciu, jak materiały ścierne, wiertła itd... w sumie soczewki i ceramki, łączniki zaciskowe, prądowe są raczej nie drogie w sklepach spawalniczych. Pomijam Castoramę, tam to drogo kosztuje. Raczej przy normalnym użytkowaniu i nie spawaniu brudnych elementów to się od tak nie zużywa...
Adam - podobno czasem i spawacz...

Jestem przedstawicielem chaosu.
I wiesz, co jest najważniejsze w chaosie?
Jest sprawiedliwy...- Joker


Autor tematu
bolek75
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2016, 20:04
Lokalizacja: okolice Szczecin

Re: Jaka jest różnica w oznaczeniu soczewki SR-26 a WP-26 ?

#3

Post napisał: bolek75 » 29 maja 2018, 19:02

Potwierdzili w sklepie że to są równoznaczne oznaczenia.
Co do zakupów na alli , to mieszkam w małym mieście i muszę kupować przez internet.

Awatar użytkownika

Vagabundo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:43
Lokalizacja: szukam jakiegoś nowego w 2018

Re: Jaka jest różnica w oznaczeniu soczewki SR-26 a WP-26 ?

#4

Post napisał: Vagabundo » 31 maja 2018, 13:23

Ja też mieszkałem w małej wsi... ale przecież mówimy o specyficznych rzeczach do zamówienia, to nie chleb które musisz kupować regularnie.

Te rzeczy nie są w sumie strasznie tańsze niż w Chinach... Owszem na takim Alledrogo przesyłka w sumie jest droższa niż z Ali ale jak się dobrze poświęci czasu i poszuka soczewek a następnie dodatkowych elementów jak koreczki, uchwyty prądowe, tulejki zaciskowe, izolatory które są potrzebne do połączenia soczewki z uchytem... porcelanek a może nowych elektrod do wypróbowania a to wszystko w ramach jednej przesyłki to nawet kurier ci się zwróci... i masz to na już...

Czasem warto wybrać droższe soczewki jak widzisz że inny sklep ma większy wybór...

Taki pierwszy przykład z życia, tulejka zaciskowa 2,4 do TIG cena za sztukę 1,30 ale za przesyłkę 6 zł więc razem 7.30 ale jak kupisz po pięć tulejek dla najczęściej używanych rozmiarów, dorzucisz korki, ceramki, twoje soczewki a czasem również te sklepy mają inne pomoce jak wiertła, magnesy do pozycjonowania... jak to dobrze policzysz to może być nie wiele drożej od Chin a nie musisz czekać aż tyle.

Na ogół te elementy ekspoatacyjne nie są drogie również w PL, inna kwestia że widziałem w Castoramie dwie tulejki zaciskowe do TIG za 11 zł :P

Opłaca się zamawiać jakieś większe ilości rzeczy które nam idą jak burza, w przypadku TIG trzeba być artystą żeby potrzebować często części... na ogół to tylko elektroda nam się zużywa, korek przez przypadek ułamie... ceramka ukruszy... sitko w soczewce raczej trzyma się dobrze, chyba że ocynk nam się zdaży lub inne niedoczyszczone miejsce.

Oczywiście, zrobisz jak chcesz... ja jednak takie rzeczy wolę mieć na już, a z eBay, Bangood i Ali kupuję większe ilości lub jakieś specyficzne rzeczy trudniej dostępne w PL w dobrych cenach
Adam - podobno czasem i spawacz...

Jestem przedstawicielem chaosu.
I wiesz, co jest najważniejsze w chaosie?
Jest sprawiedliwy...- Joker

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”