Jaką frezarkę wybrać?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Jaką frezarkę wybrać?

#1

Post napisał: Redakcja » 21 paź 2017, 17:35

Obrazek
Najpopularniejszymi narzędziami, które służą do obróbki drewna, niezależnie od umiejętności są frezarki. Sięgają po nie profesjonaliści pracujący w wykwalifikowanych sektorach stolarskich, jak i pasjonaci, którzy traktują nietypowe drewniane kształty jako hobby. Jaką frezarek wybrać, by nie sprawić sobie zawodu?

Wybór urządzenia jest związany z dopasowaniem parametrów pod materiał, z którego będziemy najczęściej korzystać. Profesjonalne frezarki są z reguły nastawione na konkretny zakres materiałów, co pozwala zachować wysoka wydajność i precyzje wykonania. Na rynku dostępne są frezarki w 3 grupach, których klasyfikacja następuje poprzez umiejscowienie wrzecion.
  • górnowrzecionowe - popularne, w szczególności dla amatorów, których umiejętności są niewielkie, tak więc pewność w posuwie jest mniej pewna i stabilna. Minusem frezarek, w których wrzeciono znajduje się na górze, jest niska wydajność, co uniemożliwia wykorzystywanie urządzenia przy wysokonakładowej produkcji.
  • dolnowrzecionowe - to wybór, którego najczęściej dokonują profesjonaliści. Poprzez wrzeciono montowane pod stołem frezarka jest trudniejsza w obsłudze i bardziej niebezpieczna, aczkolwiek umożliwia realizacje zleceń o wysokim zaawansowaniu. Wyposażona w konstrukcje wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Różnorodność parametrów technicznych pozwala dopasować właściwy model do indywidualnych potrzeb.
  • równowrzecionowe - wrzeciono znajduje się w tej samej linii, co blat stołu.
Czym się kierować podczas wyboru frezarki?
W przypadku urządzeń zasada jest zawsze bardzo podobna, im wyższa prędkość, tym większy potencjał, który podczas użycia frezarek zapewnia większą gładkość powierzchni. Frez powinien być jak największy, tylko w taki sposób możemy zapewnić sobie komfortowe warunki pracy. Ponadto jego średnica ma bezpośredni wpływ na moc urządzenia. W profesjonalnym urządzeniu wykorzystywane są zapasy mocy, w amatorskich frezarkach nie ma takiej konieczności, ponieważ montowane są przekładnie. Skuteczne przy: wycinaniu kształtów, zaokrąglaniu i fazowaniu krawędzi, wierceniu przelotowym i nieprzelotowym, rzeźbieniu oraz kopiowaniu elementów.

Zastosowanie frezarek
Obróbka drewna, metalu, jak i innych materiałów ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Precyzyjna i łatwa w obsłudze frezarka skutecznie pomoże w uzyskaniu nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Profesjonalne urządzenia mają za zadanie skupić się na konkretnym zadaniu. Jeśli podstawą pracy są różne materiały, o różnym zastosowaniu zwykła frezarka o uniwersalnych możliwościach może nie sprostać oczekiwaniom.

Artykuł powstał przy pomocy firmy Stuermer Maszyny - http://www.stuermer-maszyny.pl/Tagi:

#2

Post napisał: bartuss1 » 22 paź 2017, 20:27

hehehehe
wiesz co? ostatni akapit mogles sobie darować, bo to się mija z przesłaniem ogolnym.
poza tym wyrózniamy gorno wrzecionowe i dolnowrzecionowe , o równym nie słyszałem. Kinematyka pane sie klania.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Re: Jaką frezarkę wybrać?

#3

Post napisał: StanisławKozdurkiewicz » 18 gru 2020, 00:04

Wprawdzie powyższy tekst ukazał się już dawno, ale natrafiłem na niego dopiero dzisiaj. Ponieważ zawiera informacje, które mogą wprowadzać w błąd pozwoliłem sobie zamieścić wyjaśnienia.
Nazwy frezarek zostały utrwalone już dawno, w epoce maszyn jedynie stacjonarnych. Zależnie od tego, jak jest umieszczony napęd i w związku z tym również wrzeciono, maszyny podzielono na pionowe i poziome. Autor poradnika miał zapewne te ostatnie na myśli nazywając je równowrzeconowymi. Zapewne sam wymyślił tę nazwę. Przy okazji należy ubolewać nad rozpowszechnionym, nie wiedzieć czemu, zwyczajowi nazywania małych, przenośnych frezarek, frezarkami górnowrzecionowymi. Takie nazwy odnoszą się jedynie do urządzeń stacjonarnych. Górno-, czy dolno- ma sens tylko w tym przypadku. Taką frezarkę, którą już w PRL nazywano ręczną, można bowiem ustawić dowolnie. Nikt przecież nie nazwie ręcznej wiertarki górnowrzewcionową, a to są podobne rozwiązania. Górnowrzecionowych frezarek do drewna amatorzy dzisiaj nie używają a w produkcji zastąpiły je obrabiarki CNC lub roboty.

Re: Jaką frezarkę wybrać?

#4

Post napisał: bartuss1 » 09 sty 2021, 17:09

hehe, tak jak ze śrubami tocznymi, które nie wiedzieć czemu ochrzczono "kulowe", pewnie tłumaczenie wprost z angielskiego bełkotu, tylko że u nich inaczej sie nie da opisać ruchu przymiotnikiem.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”