Jak zamówić (i otrzymać) prowadnice o długości >2.5m?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2778
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Jak zamówić (i otrzymać) prowadnice o długości >2.5m?

#1

Post napisał: atom1477 » 05 maja 2015, 15:36

Witam.
Taki śmieszny temat. Ale jest z tym mega problem.
Zamówiłem sobie prowadnice w CNC Profi o długości około 2,8m (3 sztuki tej długości).
Na allegro piszą że długości są do 4m. Oczywiście można się domyślać że nie każdą długość wyślą ale mogli to chociaż napisać.
A napisali odwrotnie: Więcej jak 2.5m --> proszę pytać.
A to sugeruje że będzie można się dogadać. Bo jak by nie można się było dogadać to normalny człowiek by napisał:
Więcej jak 2.5m --> proszę nie pytać bo się nie dogadamy.
No i się mocno zdziwiłem. Myślałem że do dogadania będzie jedynie cena albo termin dostawy (bo wysyłka będzie paletą czy czymś takim).
A okazało się że nie ma w ogóle możliwości wysyłki takiej długości. Nawet znalezionym samodzielnie kurierem (wysyłającym dłużyce, wcześniej się zgodzili na to że sam znajdę kuriera który takie coś oferuje).
Zamówienie więc musiałem anulować bo odbiór osobisty to trochę nie po drodze mam (z 500km).
No i to trochę wkurzająca sytuacja.
Wiem że najprościej się po prostu dowiedzieć od firmy ale właśnie w tym problem.
Bo od tej pory już nie mam kontaktu z CNC Profi (nie odbierają telefonów i nie odpisują na maile).
U nich prowadnice miał bym najtaniej dlatego tak się ich uczepiłem :D
Bo za 1140zł. W innych firmach po 1350zł minimum (3 x 3m po 450zł).
Rozważałem jeszcze ten nieszczęsny odbiór osobisty ale teraz myślę czy nie zmienić firmy.
Wiem jednak że z kontaktem z innymi firmami też jest kiepsko (po tematach na forum w tym dziale: inne firmy też lubią nie odpisywać na maile).
Dlatego piszę na forum.
Czy ktoś zamawiał coś tak długiego i może coś powiedzieć?



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 05 maja 2015, 17:25

Poltech wysyłał mi 4m bez problemu.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


Autor tematu
atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2778
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

#3

Post napisał: atom1477 » 05 maja 2015, 20:27

A jaki był koszt?
I co to był za transport?
Ja znalazłem że z normalnych kurierów tylko DHL ma opcję wysyłania paczek ponad 2.5m.
I kosztuje to 169zł (w moim przypadku, przy 4m pewnie by wyszło jeszcze drożej).
Pytam z ciekawości bo te 169zł jest dla mnie do zaakceptowania. Ale jak jest coś tańszego to dobrze o tym wiedzieć.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 05 maja 2015, 20:36

Jeśli firma ma problem z taką banalną sprawą to lepiej za wczasu zmienić na innego dostawcę. 2,5 m to żaden problem, niemcy to nawet deskę dokładaja za friko :mrgreen:


Rurka
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 179
Rejestracja: 04 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: centrum

#5

Post napisał: Rurka » 05 maja 2015, 20:52

Zapytaj może tutaj :
http://www.jordan-matcon.pl/

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#6

Post napisał: k-m-r1 » 05 maja 2015, 23:35

kurka wodna

kurier lub jak ktoś ma po drodze kasę przelać i kurier odbiera osobiście.

dziś walka o klienta to za + 30 zł kurier pofatyguje sie do okienka a przy odbiorze doczepi ko-kartkę by kolejny raz skorzysta z usługi.

podzwoń popytaj i dogadaj sie rynek jest elastyczny.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2778
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

#7

Post napisał: atom1477 » 06 maja 2015, 09:57

ALZ pisze:Jeśli firma ma problem z taką banalną sprawą to lepiej za wczasu zmienić na innego dostawcę. 2,5 m to żaden problem, niemcy to nawet deskę dokładaja za friko :mrgreen:
Chodzi o 2.8m.
A deskę to i tutaj dokładali bo już wcześniej u nich zamawiałem (ale krótsze, z 1.8m) :D
k-m-r1 pisze:kurka wodna

kurier lub jak ktoś ma po drodze kasę przelać i kurier odbiera osobiście.

dziś walka o klienta to za + 30 zł kurier pofatyguje sie do okienka a przy odbiorze doczepi ko-kartkę by kolejny raz skorzysta z usługi.
No właśnie z tym był problem. Kurier miał by od nich odebrać (czyli nie musieli by tego wieźć do filii kuriera) a i tak nie chcieli. No chyba że nie zrozumieli o co mi chodziło.
Dlatego właśnie mnie to bardzo zdziwiło.
Bo czy to ma 2.5m czy 2.8 to wielkiej różnicy nie ma gdy kurier sam to odbiera.
Najwyżej tą deskę musieli by trochę przedłużyć :D
Chciałem u nich bo jako jedyni tną na wymiar. Inne firmy mają co 500mm.
Nie chodzi o samo cięcie ale też o to że zawsze to te 250mm prowadnicy mniej do kupienia.
Jak kupię 3m to będę musiał odciąć 250mm i nic z tym już nie zrobię (zbyt krótki odpad żeby mi się przydał).
Druga zaleta jeżeli dobrze zrozumiałem to taka że podpora jest ciągła. A w innych firmach łączą z kawałków 500mm (stąd pewnie wymiary całych prowadnic maję jedynie co 500mm).
U mnie to stanowi trochę element konstrukcyjny. Więc ciągła podpora jest dla mnie lepsza od segmentowanej.
k-m-r1 pisze:podzwoń popytaj i dogadaj sie rynek jest elastyczny.
Znaczy z kim?
Bo niektórzy już nie chcą rozmawiać :D

Sprawdzę tą firmę jordan-matcon.
Dzięki.


Autor tematu
atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2778
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

#8

Post napisał: atom1477 » 11 maja 2015, 23:13

Sprawdziłem firmę jordan-matcon i maja dużo fajnych rzeczy w niskich cenach, ale akurat nie prowadnice liniowe z podporami. Mają osobno prowadnice i są niewiercone i niegwintowane. I osobno podpory i mają je z otworami co 100mm a nie co 150mm. Więc tym razem podziękowałem. Ale na przyszłość ich sobie zapamiętam (mają tanie prowadnice HIWIN).
Wróciłem do CNC Profi bo akurat się odezwali :D Może ten temat przeczytali :D
Wszystko wskazuje na to że się ostatecznie uda dostarczyć od nich prowadnice ale na razie jeszcze jest śmiesznie.
Kurier zamówiony, paczka niby spakowana, a na koniec się okazuje że kurier się spóźnił a goście nie wydali mu paczki bo nie wiedzieli która to (Może pracują na dwie zmiany? Albo myśleli że to nie ten kurier bo był umówiony na wcześniej?).
Kurier w protokole wpisał więc "paczka nie była gotowa".
W każdym razie na razie jest niezła szopka że aż lokalna centrala DHLa interweniowała :D (żeby jutro już nie było takich cyrków i żeby się paczkę jutro dało normalnie odebrać)
Tak więc temat chyba można uznać za wyczerpany.
Choć jakiegoś taniego kuriera jeżeli taki jest to bym chętnie poznał.
Bo za DHLa to 170zł musiałem dać.
Więc jak ktoś coś wie to niech pisze.


Autor tematu
atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2778
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Jak zamówić (i otrzymać) prowadnice o długości >2.5m?

#9

Post napisał: atom1477 » 15 lut 2018, 16:50

Niestety znowu potrzebowałem prowadnic i tym razem z wymaganiem niskiej ceny (bo do mało wymagającego mechanicznie wynalazku).
I tylko CNC Profi miało tak tanie.
Tzn. pisze że nie mają:
Obrazek
Ale spytałem za pomocą formularza (tam gdzie pisze "zaloguj się, aby zapytać o dostępność") i odpisali na maila że mają.
No to wysłałem na maila jeszcze zapytanie o cięcie bo potrzebowałem kawałka o odpowiedniej odległości otworów montażowych od końców.
Długo nie odpisywali więc wysłałem to samo zapytanie za pośrednictwem formularza zapytania o dostępność (można tam wpisać własny tekst zapytania).
Wtedy od razu odpisali. I powiedzieli że pytania o cięcie to do technologa. No to już nie wyciągałem info bo to ciężko idzie, tylko sam znalazłem ten telefon do technologa i zadzwoniłem. Wyszło że można ciąć tak jak chcę. Tylko trzeba się przypomnieć bo on nie będzie pamiętał która prowadnica to akurat ta dla mnie.
No to fajnie. Składam zamówienie przez maila, dołączam rysunek i piszę żeby to pokazać technologowi. Daję dane firmy, adres wysyłki, info że płacę przedpłatą i pytam czy robią faktury elektroniczne.
Niestety znowu brak odpowiedzi. Myślę sobie, albo sobie olewają albo maile idą do spamu.
Minął tydzień i najwyższa pora ich pogonić. Przypomnienie na maila i znów bez odpowiedzi.
W końcu dzisiaj (kolejny tydzień później) im wysyłam przypomnienie zapytaniem na stronie (to jedyne co do nich dociera i odpisują).
A tu nagle się okazuje że oni nawet nie przeczytali. Tylko mi piszą "towar dostępny". A ja wcale nie pytałem o dostępność tylko przypomniałem się o zamówieniu.
Kolejne zapytanie, to samo.
No to mail do wszystkich działów jakie podali na stronie.
Kilka godzin ciszy.
W końcu przychodzi mi info że realizują zamówienie i że wyślą dzisiaj za pobraniem. Brak info o fakturze elektronicznej. I brak przeczytania zlecenia, bo miało być za pomocą przedpłaty.
No to piszę im że nie odbieram za pobraniem.
Oczywiście znowu kilka godzin bez odpowiedzi. Zamiast tego dostaję linka z monitorowaniem paczki. Odpowiedz przychodzi dopiero o 16, i to z pretensjami żeby takie rzeczy na przyszłość pisać w zleceniu (jakbym niby nie napisał). I podają rozwiązanie w postaci: "no to się paczka wróci". Co to miało znaczyć nie wiem. Czy ja mam nie odbierać. Czy oni ją wycofają. Nie wiem.
To im jeszcze odpisałem że ok, może być za pobraniem jak mi oddadzą 8zł różnicy w cenie wysyłki pobraniowej i zwykłej. I niech decydują co im się bardziej opłaca (czy wycofać paczkę i nadać jeszcze raz, czy oddać mi kasę).
Strasznie mnie to wkurzyło bo widać że nie czytają zleceń i ogólnie olewka na każdym kroku. Nie chodzi też o te 8zł tylko o zasady.
I tu mam pytanie do Was co byście radzili zrobić żeby ich nauczyć jak się prowadzi biznes?
Odebrać tą paczkę czy nie? Bo póki co ciągle idzie za pobraniem. Od nich oczywiście brak info czy ją wycofają czy nie.
Z racji tego że nie przeczytali zlecenia to nawet nie wiem na jaki adres idzie ta paczka (adres firmy i adres wysyłki są różne). Nie wiem też czy mi je wycieli tak jak chciałem.
Mi się nie spieszy. Może przyjść i za tydzień kolejną paczką.
Niestety zamówiłem na firmę a wtedy chyba nie działają takie rzeczy jak "niezamawiana usługa".


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Jak zamówić (i otrzymać) prowadnice o długości >2.5m?

#10

Post napisał: Majster70 » 16 lut 2018, 08:00

Jesteś upierdliwym klientem. Nie dość, że chcesz najtaniej za zamówienie, nietypowo, to jeszcze żal ci dodatkowych 8 zł przy całościowej kwocie ok. 1,5 k zł.
Wcale mnie nie dziwi, że dostawca stara się ciebie zniechęcić do złożenia zamówienia, każdy unika problemów.
U mnie tacy klienci tylko za przedpłatą.
Jestem bardzo ciekawy, czy też tak się cackasz ze swoimi klientami?
Inna rzecz, to jakość obsługi. Rzeczywiście w PL do krajów typu USA trochę nam jeszcze brakuje i trzeba z tym żyć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”