Import maszyn CNC z Chin

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Import maszyn CNC z Chin

#1

Post napisał: chaos » 04 cze 2020, 14:24

Obrazek
Import maszyn CNC z Chin cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z niskiej ceny zakupu urządzeń. Właśnie dlatego z tego rozwiązania korzystają osoby handlujące maszynami CNC, gdyż zbycie maszyn w Polsce przynosi naprawdę duży zysk. Coraz chętniej na import sprzętów z Chin decydują się także przedsiębiorstwa produkcyjne, ponieważ w ten sposób mogą zyskać wysokiej jakości urządzenia, które kosztują znacznie mniej niż w Polsce.


Maszyny CNC z Chin – ile można oszczędzić?
Import maszyn z Chin to bardzo szeroki temat, którego nie można pominąć przy omawianiu tematu importu z Państwa Środka. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na sprowadzanie towarów, takich jak strugarki, frezarki, wytłaczarki, przeciągarki, wiertarki, dłutownice czy wciągniki. W Europie tego typu towary kosztują dużo więcej niż w Chinach. Na zakupie można oszczędzić nawet do 50% w porównaniu z ceną proponowaną na przykład w Polsce czy innych krajach europejskich. Jeśli zatem planujesz rozbudowę czy modernizację linii produkcyjnej, najlepszym wyborem będzie sprowadzenie sprzętów z Chin. W planach masz wydatek na maszyny w wysokości 100 tys. zł? Nawet po opłaceniu cła, transportu oraz odprawy za taką samą maszynę z Chin zapłacisz 50-60 tys. zł.
Obrazek


Etapy importu maszyn z Chin
Import z Chin obejmuje sześć etapów, a pierwszym z nich jest znalezienie odpowiedniego producenta. W tym celu możesz skorzystać z pomocy firmy zajmującej się pośrednictwem w imporcie, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się, że trafisz na niepewne przedsiębiorstwo. Pośrednik odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, a potem skontaktuje się z producentem, który zajmuje się tworzeniem takich maszyn, na jakich Ci zależy. To zdecydowanie szybsza i bezpieczniejsza opcja. Zwłaszcza, jeśli nie masz doświadczenia w imporcie towarów z Chin.

Drugi krok to weryfikacja producenta. Nawet jeśli zdecydujesz się na współpracę z pośrednikiem, upewnij się, że firma została sprawdzona. Najczęściej robi się to przez chińskie rejestry urzędowe i daje to 100% pewności, że przedsiębiorca jest godny zaufania. W takiej sytuacji nie ma już konieczności wizytacji fabryki przed zleceniem produkcji i wpłatą zaliczki. To także może zrobić za Ciebie pośrednik, który wykona odpowiednią dokumentację z odwiedzin w fabryce, a następnie prześle ją Tobie.
Jeśli cały proces weryfikacyjny przebiegnie pomyślnie, przychodzi czas na wpłatę zaliczki, która najczęściej wynosi ok. 30-50% wartości zamówienia. Później rusza produkcja, która może potrwać od dwóch do nawet sześciu tygodni. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania maszyny, a także możliwości przerobowych fabryki. Produkcja w przedsiębiorstwach w Chinach odbywa się na zamówienie, dlatego na każdy produkt trzeba zaczekać.

Kiedy maszyna jest już skończona, następuje jej sprawdzenie, które następuje w fabryce producenta. Może być wykonane samodzielnie lub przez pośrednika. W tym drugim przypadku otrzymasz odpowiednie materiały wideo oraz zdjęcia, dzięki czemu zobaczysz jak wygląda i pracuje sprzęt.

Jeśli towar zostanie zaakceptowany, przychodzi czas na zapłatę pozostałych należności finansowych oraz odebranie towaru z fabryki. W międzyczasie organizowany jest także transport (morski, lotniczy lub kolejowy). Gdy tylko towar zostanie prawidłowo zabezpieczony, zostaje wysłany do Polski i w zależności od wybranego środka transportu może dotrzeć do Ciebie nawet w niecałe dwa tygodnie.
Gdy maszyna trafi już do Polski zostają przeprowadzane wszystkie czynności związane z odprawą celną. W przypadku gdy podejmujesz się współpracy z pośrednikiem, to on zadba o to, aby wszystkie dokumenty importowe były odpowiednio przygotowane. Dzięki temu odprawa jest tylko formalnością. Teraz pozostaje jedynie opłacenie cła oraz podatku VAT. Na koniec towar zostanie wysłany pod wskazany adres.
Obrazek


Import maszyn CNC – podsumowanie
Jak widać, import maszyn CNC z Chin nie różni się praktycznie od sprowadzania innych towarów. Etapy przebiegają bardzo podobnie, a w trakcie nie pojawiają się żadne dodatkowe zawiłości. Mimo wszystko podejmując pierwsze kroki w imporcie towarów z Chin, a szczególnie tak dużych i drogich towarów, jak maszyny CNC, warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób. Dla pośredników nie ma tajemnic w kwestii sprowadzania towarów z Chin do Polski. Pozostaje jednak pytanie, jakie stawki mają tego typu firmy. W zależności od stopnia złożoności zlecenia, koszt jednorazowej współpracy wynosi od 1000 zł do 4000 zł.

Chcesz sprowadzić maszynę CNC z Chin? Skontaktuj się z nami! Zajmiemy się importem od A do Z.

Telefon: +48 616 255 533
Adres e-mail: [email protected]
ObrazekWróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”