Haas VF-2

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
Supri
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2012, 01:41
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Haas VF-2

#1

Post napisał: Supri » 31 paź 2018, 12:50

Cześć,

kupiłem używaną maszynę CNC - Haas VF-2 z 1997 roku i potrzebuję paru porad osób którzy też mają takie maszyny, jestem raczej świeży w temacie frezarek CNC, więc nie bijcie jeśli pytanie będzie banalne :)

- Czy jest jakiś zamiennik oleju ( oryginał to MOBIL DTE25 ), czasem wyskakuje błąd i wyłącza maszynę że ciśnienie oleju jest za niskie podejrzewam że jest go już mało i to z tego względu. Jak dużo wchodzi go do zbiornika? Z tego co widziałem to dostępne są tylko 20 L bańki, czy może da radę gdzieś dostać mniejszą ilość ? Czy jest sens stosowania zamiennika czy może nie warto na tym oszczędzać ?

- Jeśli chodzi o ciśnienie azotu w akumulatorze to mam poniżej normy - powinno być 750 jest ok 650, czy warto już go napełniać czy czekać aż wrzeciono zacznie opadać ? Czy wiecie jaki może być koszt takiego napełnienia ?

- Gdzie i w jaki sposób ustawia się prędkości dla obróbki (feed rate) ?

- Maszynę kupiłem z nakładką na stół teowy (płyta, która ma mnóstwo otworów z gwintami) chyba jest ona do montażu na ściski, czy często się na niej pracuje czy raczej używa się imadła (wiem, że to zależy od typu obróbki, chodzi mi o to "jakich prac jest więcej")

- Czy chłodziwa używać Orlenowskiego, czy polecacie jakieś inne ? Słyszałem, że to wspomniane wcześniej jest najlepsze.

- Mam problem z krańcówkami od drzwi, krańcówki mam montowane na ścianie czołowej wewnątrz maszyny, ale w drzwiach brakuje mi blaszek które by je "aktywowały", czy mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie jak wygląda ta blaszka ?



Wróć do „HAAS”