gwarancja u cormaka

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

gwarancja u cormaka

#1

Post napisał: szopenn » 18 lut 2021, 16:30

Jak to jest u nich, bo chce kupić przecinarke i tak odbijam się od firmy do firmy, w stiler nastraszyli mnie ze wszędzie ale nie cormaka bo wymagają przeglądu maszyny minimum co 6 miesięcy w zależności od typu. W ciągu 24miesięcy musiałbym 250kg odsyłać 4 razy żeby gwarancja trwała, przy okazji przegląd ten jest ponoć płatny (przynajmniej tak wyczytałem z relacji na forum stolarzy o perypetiach z jakimś strugiem) - żaden mi interes.

Zapisy gwarancji próbuje ustalić, ale na stronie są tylko ogólne, przedstawiciel handlowy zamotany dostałem nr do serwisu. Odebrała babeczka i mi pitoli że warunki gwarancji dopiero po zakupie maszyny. To mówię kobito czyś ty oci**** zanim zrozumiała po 10 krotnym tłumaczeniu powiedziała że ona nie wie, że ona przyjmuje owszem ale maszyny już u nich zakupione w ramach gwarancji.

Więc z powrotem do przedstawiciela, tym razem ok, podał kolejny nr telefonu, nie odbiera. WIem, że sporo tu osób kupiło cormaki czy tokarki czy inne, jak jest z tymi zapisami gwarancji u was, rzeczywiście gwarancje macie do "pierwszego przeglądu"? Wątpię żeby ktoś tokarke chciał odsyłać, to głupota... chciałbym kupić 712gr, w kormaku ma dość dobrą cene i tak myśle.. i tak chyba przyjdzie kupić bo u stilera nawet tego nie ma.




bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

Re: gwarancja u cormaka

#2

Post napisał: bubels » 18 lut 2021, 17:00

Jakie ceny taka jakość obsługi klienta.

Ślij @ i czekaj na oficjalną odpowiedź.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: gwarancja u cormaka

#3

Post napisał: upanie » 18 lut 2021, 17:31

Gwarancja po zakupie... No ma to sens, po co Ci gwarancja jak nie kupiłeś :D :P
A co do przeglądów to raczej on się odbywa u klienta. Kto by przesyłał tokarkę na przegląd?
czilałt...


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: gwarancja u cormaka

#4

Post napisał: rdarek » 18 lut 2021, 18:37

upanie pisze:
18 lut 2021, 17:31
Gwarancja po zakupie... No ma to sens, po co Ci gwarancja jak nie kupiłeś :D :P
A co do przeglądów to raczej on się odbywa u klienta. Kto by przesyłał tokarkę na przegląd?
Taaaaa ma sens szczególnie, że dla firmy są inne warunki gwarancji niż dla konsumenta także kot w coraz większym worku :mrgreen:.
Warunki sprzedaży i gwarancji mają obowiązek przedstawić przed zawarciem umowy. Po zakupie to niech mnie w ......pocałują.
A co do szczegółu odsyłania to jak najbardziej do jakiejś wagi (nie pamiętam jakiej) sprzętu mogą żądać odesłania do przeglądu powyżej niestety nie. To samo tyczy się sprzętu montowanego w miejscu użytkowania i nawet dla firmy będzie to zapis niezgodny choćby z logiką.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: gwarancja u cormaka

#5

Post napisał: bartuss1 » 18 lut 2021, 18:51

hehehe, ten cały cormak to se chyba z chin urwał, bo jak nie gwarancja to rękojmia go zmusza do naprawy czy przeglądu za friko przez okres 1 roku od momentu sprzedazy. Byle jaki prawnik podwazy wszystkie wybiegi nieuczciwego sprzedawcy. Nie ma zmiłuj, sprzedajesz, masz 1 rok zadbać o to zeby rozwiązać wszelkie problemy podczas uzytkowania przez 1 pełny rok, za friko. Dotyczy firm, i 2 lata dla konsumentów detalicznych.
Wiem z autopsji własnej.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: gwarancja u cormaka

#6

Post napisał: upanie » 18 lut 2021, 18:55

Zgadza się ale dobrze byłoby jednak mieć dobrą gwarancję żeby tokarkę naprawili u mnie a nie zażądali dostarczenia do serwisu albo sklepu.
czilałt...

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: gwarancja u cormaka

#7

Post napisał: bartuss1 » 18 lut 2021, 19:45

Prawo jest takie a nie inne, generalnie po zakupie mogą ci skoczyć, mają przyjecac na miejsce w razie czego.
Ja jeżdzę po serwisach, kupującego nie interesuje fakt że np augustów cos zj***l, ja jestem sprzedawcą ostatecznym.
Tak mi sie ostatnio zdarzyło akurat, za duzo gadania, a w koncu wspołpracuje z ebmią dobre 15 lat, a mimo to napędzili mi klopotów z d wzietych. No póki co jest cisza, ciekawe jak długo. Tak czy srak, sprzedawca ma obowiązki i wszelkie wciskanie kitu może sobie wsadzić.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: gwarancja u cormaka

#8

Post napisał: Avalyah » 18 lut 2021, 20:04

szopenn pisze:jak jest z tymi zapisami gwarancji u was, rzeczywiście gwarancje macie do "pierwszego przeglądu"?

Mam frezarkę od nich. Gwarancja jest ważna tylko, jeśli odeślesz im maszynę co 6 miesięcy na płatny według ich cennika przegląd.


ProfesjonalnyAmator
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:33
Lokalizacja: Miechów

Re: gwarancja u cormaka

#9

Post napisał: ProfesjonalnyAmator » 18 lut 2021, 20:05

Ja mam tokarke od nich SMART PRO 410x1000 i był problem bo ciekł jeden uszczelniacz , zadzwoniłem i przyjechali i naprawili i nic nie musiałem płacić , chodź na karcie gwarancyjnej pisze że żeby utrzymać gwarancje to trzeba serwisować maszynę co poł roku i koszt takiego serwisu się nalicza od wyjazdu pracownika z firmy z Siedlec .

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: gwarancja u cormaka

#10

Post napisał: bartuss1 » 18 lut 2021, 20:11

Bzdura, dajecie sie robic z tym odsyłaniem i kosztami serwisu w okresie gwarancji.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”