Frezowanie gabarytu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Piortrr1990
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:04

Frezowanie gabarytu

#1

Post napisał: Piortrr1990 » 23 wrz 2019, 20:42

1.
Witam, mam problem z obróbką wstępną gabarytu. Maszyna avia vmc 1000, imadło precyzyjne darmet. Chcąc przygotować sobie zgrubnie 'kostkę' frezuję pierwszą płaszczyznę głowicą, potem obracam krawędzią splanowaną do stałej szczęki i tak po kolei aż uzyskam wszystkie płaszczyzny wyrównane. Problem jest w tym, że nie zawsze mam 90 stopni powiędzy płaszczyznami. Oczywiście pomagam sobie kątownikiem przy ustawianiu. Gdzieś popełniam błąd przy mocowaniu, czy muszę stosować imadło z luźniejszą szczęką? Dodam jeszcze że przygotówka jest za mała, żeby ją chwycić za spód i frezować obwiedniowo z planowaniem.

2.
Czy przy planowaniu głowicą nie lepiej brać więcej w 'z' i mniej promieniowo (np 10 mm w 'z' i 5mm bokiem) , niż całą szerokością po 1 mm ? Czy przedłużę w ten sposób życie płytek ?
Jestem początkującym operatorem, więc proszę o wyrozumiałość :D Pozdrawiam



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Frezowanie gabarytu

#2

Post napisał: Petroholic » 23 wrz 2019, 20:57

Przy planowaniu daj okolo 20% nakladania przejsc i bedzie dobrze. A planowanie jak sama nazwa wskazuje nie sluzy do kopania wiec Ap nie musi byc duze. Jak ci niszczy plytki to albo parametry za bogate, albo plytki slabej jakosci...

Co do robienia kostki to nie mozesz dociskac pelna szczeka. Docisk taki zawsze wprowadza blad... Obejrzyj krotki filmik co i jak :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”