FREZARKA GÓRNO WRZECIONOWA - BAVARIA 1250W

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

tomekmazur
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 02 cze 2008, 14:07
Lokalizacja: Jabłonka

#11

Post napisał: tomekmazur » 21 wrz 2016, 09:45

Na pusto, ale jeszcze dla ciekawości sprawdzę podczas frezowania. Nie mniej jednak jest słabiutka mam nadzieje, że przy małych frezach i mdf da sobie rade, bo ogólnie sprawia wrażenie solidnej.

Pozdrawiam
Tomek



Tagi:


klix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2011, 17:31
Lokalizacja: Sieraków WLKP

#12

Post napisał: klix » 10 lis 2016, 21:02

Witam. Dla zainteresowanych zbudowałem frezarkę z wrzecionem właśnie Bavaria 1250W.
Wrzeciono mimo moich niewielkich oczekiwań dużo wytrzymało. U mnie przy produkcji seryjnej 8 godzin dziennie ciągłej pracy wytrzymała min 100 roboczych godzin. po tym czasie komutator został tak zniszczony ze zdziera szczotki w 40 minut.( po 40-50h nastąpiła pierwsza wymiana szczotek). pilnujcie stanu szczotek bo rozwalicie komutator jak w moim przypadku. mi starły sie do samych drutów które zrobiły wielkie spustoszenie. Poza tym oceniam maszynkę na godną polecenia do amatorskich prac. Ja frezowałem MDF na głębokości 6-7 mm frezem 6. tulejki redukcyjne na inne frezy dotoczyłem sam na tokarce.


frezy godne polecenia, dobre i tanie - http://allegro.pl/frezy-frez-stolarski- ... lkZmE2Yw==


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: FREZARKA GÓRNO WRZECIONOWA - BAVARIA 1250W

#13

Post napisał: strikexp » 09 sty 2018, 19:05

U mnie ta frezarka leży już kilka miesięcy i czeka aż będę miał czas. Dobra rada z tymi szczotkami, pewnie dlatego sensowne wrzeciona robi się na silnikach bezszczotkowych.

Próbował może ktoś poskrobać nią coś mocniejszego niż sklejka?


adamo2309
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 28 sie 2016, 15:17
Lokalizacja: Łomża

Re: FREZARKA GÓRNO WRZECIONOWA - BAVARIA 1250W

#14

Post napisał: adamo2309 » 08 sty 2019, 21:31

Witam. Mam takie same "wrzeciono" w swojej maszynie cnc. Co prawda nie używam jej do prac profesjonalnych, tylko czysto do hobby wiec frezarka nie dostaje zbyt mocno w kość ale mimo wszystko już drugi sezon działa bez szwanku. Na poczatku martwił mnie brak tulei redukcyjnych jednak ten problem można rozwiązać szybko i łatwo, dotoczenie takiej tulei to moment. Co do pytania "Próbował może ktoś poskrobać nią coś mocniejszego niż sklejka?" to odpowiedz brzmi tak. ja próbowałem w aluminium. Sztywnośc mojej maszyny nie pozwalała na wiele ale jakieś delikatne "setki" się zbierało.
Pozdrawiam
P.S. Jeśli ktoś by chciał takie tulejki to mogę dorobić :)


mkaluza
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 08 sty 2019, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: FREZARKA GÓRNO WRZECIONOWA - BAVARIA 1250W

#15

Post napisał: mkaluza » 21 sty 2019, 09:04

@adamo2309 a możesz coś więcej o tych tulejkach napisać? Z czego są i jak to mniej więcej zrobić? Bo mam dostęp do tokarki, ale na razie jestem całkiem początkujący. Ewentualnie ile sobie życzysz za taką tulejkę? Bo chyba najbardziej przydałaby się 3,175, bo bardzo dużo frezów ma taki trzpień.

A możesz jeszcze powiedzieć jakich używasz do sklejki i alu? Bo na razie kupiłem Dedrę, ale to bardziej żeby małym kosztem zobaczyć, czego nie wolno robić :-) żeby potem nie spalić/złamać freza za 100+, bo by było żal


adamo2309
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 28 sie 2016, 15:17
Lokalizacja: Łomża

Re: FREZARKA GÓRNO WRZECIONOWA - BAVARIA 1250W

#16

Post napisał: adamo2309 » 22 sty 2019, 11:27

Jak je zrobić?? Hmmm no przyznam się że ja robiłem na "czuja". Wziąłem kawałek waleczka metalowego, następnie oryginalna tuleje z wrzeciona i próbowałem ją skopiować. Oczywiście otwór zbudowałem pod konkretny frez. W moim przypadku to było 2 mm. Na samym końcu zrobiłem nacięcie wzdłuż otworu żeby mogło zacisnąć frez.

Jeśli chodzi o frezy jakie używam, to do tak małej i taniej frezarki nie kupuje freza za 100zł hehe. Jadę na rynek A tam jest taki dziadek z Białorusi i sprzedaje mi różne frezy po 5 zł. Dla mnie wystarczają bo jak mówiłem wcześniej przejazdy w aluminium są wolne A głębokość skrawania miałem ustawioną na 0,1 mm chyba.

Jak wrócę do domu to postaram się zrobić zdjęcie tej tulejki i je wstawić tutaj.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”