FREZARKA DO STALI KONSTRUKCJA METALOWA POLE ROBOCZE 240x300

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#11

Post napisał: piwkot » 24 gru 2009, 18:33

no to niepotrzebnie robiłeś zamieszanie pisząc, że to do stali :wink:



Tagi:


Autor tematu
davvvid
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2009, 00:50
Lokalizacja: Słupsk

#12

Post napisał: davvvid » 24 gru 2009, 21:19

A wiec tak.Pierwszy projekt miał przedstawiać maszyne która będzie obrabiała tylko drewno i aluminium ale projekt nieco zmieniłem i tymi samymi kosztami mam zamiar zbudować taką która poradzi sobie także ze stalą.Tematu pracy nie zmieniłem na obrabiarke do stali bo nie chciałem przedobrzyć i mieć problem z zaliczeniem.Zmieniłem konstrukcje wrzeciona na większe oraz dałem ramę duzo solidniejszą niż poprzednio.Być może zle umieściłem ten post.W chwili obecnej pracuje nad projektem.Wrzuce go za kilka dni i ocenicie czy takie rozwiązania będą w stanie poradzić sobie z obróbką stali.Dziękuje za zainteresowanie tematem.Wszystkim użytkownikom życze WESOŁYCH ŚWIĄT:)

[ Dodano: 2009-12-30, 00:52 ]
Opracowałem już pierwsze zarysy frezarki którą mam zamiar wykonać.Oceńcie swoim ,,fachowym okiem" :-) czy taka konstrukcja da sobie rade ze stalą.Prosił bym także o rade jaką średnice śruby pociągowej powinienem zastosować oraz jakiej minimalnej mocy powinne być zastosowane silniki krokowe.
Oto pierwsze zdjęcia projektu
ramię
Obrazek
frezarka
Obrazek

[ Dodano: 2010-01-31, 00:30 ]
Witam.Postanowiłem nieco zmienic konstrukcje ramienia frezarki.Po analizie poprzedniego projektu doszedłem do wniosku że podparcie na 2 wałkach pionowych fi 30 i zamocowaniu w 4 uchwytach będzie rozwiązaniem zbyt mało stabilnym aby pracować z twardszymi materiałami.Postanowiłem wzmocnic kolumnę pionową drugim dwuteownikiem IPE 260 a ramie wykonac z dwuteownika IPE 200.Ramie będzie zamocowane na 4 prowadnicach fi 40.Do przeniesienia napędu na wrzeciono mam zamiar użyć przekładni pasowej pochodzącej z wiertarki stołowej ws-15.Całość zasilić silnikiem trójfazowym o mocy 1.5 [kW] o prędkości obrotowej 1410 [1/min].Po przeciwnej stronie ramienia zamocuje element obciążający który pozwoli mi wywazyc całe ramie.
Oto zdjęcia podglądowe urządzenia.
Czy uważacie ze taki sposób przeniesienia napędu jest dobrym rozwiązaniem-czy może lepiej silnik umieścic za korpusem za dłuższym pasie klinowym?
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”