Frezarka Cnc ArtMaster 2112

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
meble radomsko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2015, 08:29
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Frezarka Cnc ArtMaster 2112

#1

Post napisał: meble radomsko » 15 sty 2021, 21:28

Witam Panowie Frezarka Artmaster 2112 na DeskCnc Maszyna jest Ukraińskiego producenta i tam szukałem pomocy.Serwis odbył się zdalnie miałem u siebie kolegę z Ukrainy który tłumaczył na PL bo nie mogłem za bardzo zrozumieć daleka ukraina. Serwisant sprawdził Falownik zaprogramował go na nowo jest OK. Wrzeciono też jest OK. Programował maszynę w programie nie pomogło. Przeinstalowywałem i zmieniałem różne wersje programu na kilku PC z zaktualizowanym Win nie pomogło. Problem jest następujący Wczytuję projekt maszyna startuje wszystkie osie działają,silniki krokowe też .W projekcie jest koło,a maszyna wycina elipsę bądź kwadrat ??? . Projekty są dobrze wykonane.Na ręcznych przejazdach wszystkie osie X,Y,Z działają bez problemu
Serwisant stwierdził zdalnie tylko do końca nie jest pewny ,że padła czarna skrzynka czyli serce Deskcnc kontroler. Serwisant jest do końca nie pewny ,że to wina kontrolera cena kontrolera 2000zł.Myslałem by przerobić maszynę na inny kontroler np. Mach3.Co bym musiał zmienić kontroler czy też sterowniki od silników krokowych ?
Znalazłem taki to jest kontroler http://yertiz.com/cnc/controller2nd.htm


-----------------------------------------------------------


Autor tematu
meble radomsko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2015, 08:29
Lokalizacja: radomsko
Kontakt:

Re: Frezarka Cnc ArtMaster 2112

#2

Post napisał: meble radomsko » 22 sty 2021, 08:36

Może podpowiecie jak podłączyć Sterownik silników krokowych do kontrolera. Za co odpowiada COM+ CP i DIR.
Ena i Fuc mam na starym sterowniku nie podłączone
Obrazek
Chciałem podłączyć pod sterownik Mach3 powinno być podłączone jak na zdjęciu
Obrazek
-----------------------------------------------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”