Felder Format4 H350 przygotowanie w Fusion 360

Dyskusje na temat post procesorów.

Autor tematu
szuwi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2019, 19:39

Felder Format4 H350 przygotowanie w Fusion 360

#1

Post napisał: szuwi » 17 maja 2019, 20:11

Dzień dobry,

Na wstępie chciałem powitać, gdyż jest to mój pierwszy post na forum :-)
Od razu, chciałbym się wytłumaczyć jeśli ktoś uzna, że w złym miejscu na forum zdałem to pytanie, ale długo się nad tym głowiłem, bo dotyka ono kilku tematów więc finalnie padło tu:)
Nie jestem specem jeśli chodzi o CNC, jestem hobbistą, który od czasu do czasu robi sobie jakieś meble na własne potrzeby. Tym razem padło na dość wyszukany mebel, który chce wykonać z grubego MDF 38 mm. Mam w okolicy stolarza, który posiada wspomnianą w temacie maszynę, ale niestety nie jest zbyt biegły w jej programowaniu. Elementy do mojego mebla mają różne kształty od prostych półek w kształcie prostokąta do elementów o zaokrąglonych rogach i bokach pod kątem, dlatego tym razem postanowiłem zlecić komuś wycięcie tego na CNC. Do tej pory projektowałem sobie wszystko w Sketchup, ale żeby wspomóc wspomnianego wyżej stolarza, postanowiłem zapoznać się z nowym programem i tu padło na Fusion 360, ponieważ ma on bibliotekę do postprocesora wykorzystywanego przez Feldera. Gość przy maszynie ma TpaCAD, który (według postów na tym forum) czyta przygotowane pliki w Fusion 360.
Pytanie moje jest takie: czy da się w Fusion tak przygotować program obróbki, żeby Felder H350 z jednego arkusza MDF powycinał mi wszystkie elementy i nawiercił otwory przy użyciu wszystkich dostępnych narzędzi tzn., dla prostych elementów użył piły, dla otworów i zaokrągleń odpowiednich frezów?
Od ponad tygodnia czytam, oglądam tutoriale, czytam manuala do Fusion 360 i przeglądam załączone do programu przykładowe projekty i w żadnym nie znalazłem wycinania za pomocą piły, a tylko przy użyciu frezów.
Pewnie da się wszystko to zrobić frezem, ale czas pracy chyba nieadekwatny do wymaganego wycięcia...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, które pozwolą mi przygotować plik, żeby koleś załadował to do maszyny i wyciął mi to co chce...

pozdrawiam

Michał



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Felder Format4 H350 przygotowanie w Fusion 360

#2

Post napisał: corano » 04 cze 2019, 19:12

Nie męcz się.. A stolarzowi wyślij plik frontów rozłożony na arkusz np. 1500x2500 i powinien sam sobie poradzić. Z tego co wiem nawet podstawowa wersja TPA importuje pliki DXF automatycznie wykrywając np wiercenia.
Lubie FUSION360 ale w przypadku prostej roboty nie widzę sensu aby wyręczać operatora.
Ps.WRÓĆ! Kurcze a jak ty okleisz obrzeża? Fronty to się tnie piłą , wierci wiertarką CNC i okleja.. Nie ma szybszej i pewniejszej metody ..
no chyba ze fronty chcesz malować to sorry

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Post Procesory”