Elektrownia wiatrowa z krokowca

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 100
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#271

Post napisał: strikexp » 30 kwie 2021, 00:29

...uj, du** i kamieni kupa:


Jednym słowem, o ile wyłapałem najważniejsze fragmenty - wiatrak wielowirnikowy a nie 3 wirnikowy, zabezpieczenie przed silniejszym wiatrem i bardzo mała moc średnia.




tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#272

Post napisał: tristar0 » 30 kwie 2021, 20:05

:Czyli od jutro robię instalację i pędze księżycówkę ,przynajmniej z tego będzie moc i zadowolenie sąsiadów :lol:
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 100
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#273

Post napisał: strikexp » 30 kwie 2021, 20:22

A wiesz że to jest całkiem niegłupie :D Tzn nietypowe paliwa chemiczne :D Był tu już jeden co palił pszenicą w piecu. Ale można poeksperymentować z gazami. Tzn trwę z dużego ogródka do kadzi z plandeki i robi się metan dopóki ciepło. Można też cudować z pirolizą drewna, ale to już bardziej dla wygody a nie zysku.

Dodane 5 minuty 50 sekundy:
Ale powiem wam że im dłużej grzebie tym bardziej jestem zafascynowany:


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#274

Post napisał: tristar0 » 30 kwie 2021, 20:25

raczej miałem na mysli nie paliwa a rozluźnienie organizmu bo tak patrząc to w która stronę się nie obrucisz to i tak wiatr w d... , wiec stwierdzan że na trzeźwo się tego nie da znieść choć poszalałem i zakupiłem właśnie podgrzewacz wody solarny po dłuuuugim wekendzie dojdzie wiec bede montował tylko się zastanawiam czy trzy koła nie wywaliłem w błoto zamiast zrobić imprezkę dla rodziny .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 100
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#275

Post napisał: strikexp » 30 kwie 2021, 20:49

Domyśliłem się co to jest instalacja do księżycówki i po co :D
Te podgrzewacze solarne to jest jedyny sensowny sposób na ciepłą wodę moim zdaniem. Panele fotowoltaiczne wychodzą znacznie drożej. A solary ma moja rodzina i potwierdza że działa. Choć trzeba trochę poczekać zanim się woda ogrzeje. Dobre do wieczornego prysznica a nie rano do roboty.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#276

Post napisał: tristar0 » 30 kwie 2021, 21:17

na rano też jesli dzień wcześniej się woda nagrzeje

Dodane 1 minuta 37 sekundy:
kwestia pojemnosci , zamówiłem taki zestaw na 6 osób czyli zawyżyłem połowę żeby mieć zapas
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 100
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#277

Post napisał: strikexp » 30 kwie 2021, 22:26

W nocy Ci wyciągnie to ciepło. A jak masz 30 stopni w zbiorniku to jeden prysznic i... zimna. Ewentualnie można ocieplić zbiornik lub specjalny kupić. Ale to dodatkowy hajs. W takich gotowych ocieplanych zbiornikach (zapomniałem nazwy), jest opcja podtrzymywania temperatury przez całą dobę. Ale to z kolei sporo prądu.
W instalacjach fotowoltaicznych to działa jakoś tak że w dzień grzejesz, a w nocy odbierasz moc oddaną do sieci z potrąconymi 20% za "magazynowanie". Tylko że za takie coś to się płaci nie 3 tyś ale bardziej 30 tyś.

Dodane 1 minuta 49 sekundy:
tristar0 pisze:
30 kwie 2021, 21:17
kwestia pojemnosci , zamówiłem taki zestaw na 6 osób czyli zawyżyłem połowę żeby mieć zapas
No i spoko, tylko że wydajność zależy od zachmurzenia i temperatury na zewnątrz. I z tym niestety jest spory problem czasami.
Ale z racji że to podziała wiele lat to się zwróci. W ogóle teraz to lepiej wydać niż trzymać kasę, tak inflacja zasuwa ;)


zwyczajny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 220
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:26

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#278

Post napisał: zwyczajny » 01 maja 2021, 07:27

strikexp pisze:W nocy Ci wyciągnie to ciepło
Czasem tak trzeba:
"sterowniki z funkcją chłodzenia - działa na zasadzie radiatora, który ma za zadanie rozproszyć nadwyżkę zgromadzonego w ciągu słonecznego dnia ciepła. Możliwe jest to dzięki pracującej w nocy pompie ciepła, która odbiera ze zbiornika ciepło i rozprasza go do otoczenia. Funkcja ta jednak najlepiej sprawdza się w przypadku kolektorów płaskich."
http://www.sprawdzonewpraktyce.pl/2015/ ... -praktyce/
"Bufor latem nagrzewał się nawet do 70 stopni Celsjusza. Całe ciepło zgromadzone za dnia, było nocą zrzucane do kaloryferów w łazienkach, więc suszenie prania czy samych ręczników mieliśmy za darmo, gratis ze słońca."
"wyjechaliśmy na weekend czyli 3 dni w chwili, kiedy były największe upały, a temperatury przekraczały 30 stopni. Po powrocie okazało się, że na dachu czujnik wskazywał temperaturę ponad 170 stopni Celsjusza, oczywiście temperaturę płynu w instalacji."


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#279

Post napisał: ARGUS » 01 maja 2021, 08:11

strikexp pisze:W nocy Ci wyciągnie to ciepło. A jak masz 30 stopni w zbiorniku to jeden prysznic i... zimna.
strikexp pisze: Ewentualnie można ocieplić zbiornik lub specjalny kupić.
strikexp pisze:W takich gotowych ocieplanych zbiornikach (zapomniałem nazwy), jest opcja podtrzymywania temperatury przez całą dobę.

POCZYTAJ -naucz się, albo nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia.
To co wypisujesz to już nawet nawet nie pierdoły, to stek bzdur.
zwyczajny pisze:"sterowniki z funkcją chłodzenia - działa na zasadzie radiatora, który ma za zadanie rozproszyć nadwyżkę zgromadzonego w ciągu słonecznego dnia ciepła.

Następny... skąd kolega takie mundrości zaczerpnął ???
Sterownik z funkcja chłodzenia????? a cóż to za sterownik że potrafi chłodzić oprócz tego że steruje.
zwyczajny pisze:Możliwe jest to dzięki pracującej w nocy pompie ciepła, która odbiera ze zbiornika ciepło i rozprasza go do otoczenia. Funkcja ta jednak najlepiej sprawdza się w przypadku kolektorów płaskich."

Następna mundrość
Kolega zna zasadę pracy pompy ciepła, i dalej systemów solarnych?? Nie ? więc to po prosu stek bzdur.
zwyczajny pisze:Bufor latem nagrzewał się nawet do 70 stopni Celsjusza

No szok , jak on tak potrafił , ewenement jakiś .....
zwyczajny pisze: Całe ciepło zgromadzone za dnia, było nocą zrzucane do kaloryferów w łazienkach,

A po co ?? tak dla jaj?
zwyczajny pisze:suszenie prania czy samych ręczników mieliśmy za darmo, gratis ze słońca."

No tak bo latem same nie wyschną :-)
Nie wiecie,- nie piszcie, bo strach czytać takie teksty które wypisujecie


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 89
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Elektrownia wiatrowa z krokowca

#280

Post napisał: tristar0 » 01 maja 2021, 09:31

No i powstał temat godny Lema ale jakoś mnie to wcale nie dziwi na tym forum, więc żeby nie było to proponuje zimne piwko i coś gorącego z grilla , no ale w warszawce (strikexp) to chyba zabronione wiec w innych miejscowościach jak najbardziej wpłynie na poprawę samopoczucia .Tak na marginesie gdyby ludzie zaglądali na takie forum jak to to przypuszczam że ciągle rozmawiali byśmy tym czy wyjść już czy jeszcze nie z jaskini :mrgreen:

Dodane 2 minuty 55 sekundy:
Skwituje to taką mądrością
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”