eduCAD 2.5 - nowy, ale i droższy...

eduCAD
Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

eduCAD 2.5 - nowy, ale i droższy...

#1

Post napisał: Piotr Rakowski » 28 sty 2007, 10:29

Niestety okres promocyjnej sprzedaży mojego oprogramowania został zakończony.

W miejsce wersji poprzednich powstał eduCAD wersja 2.5 i STEP2CNC wersja 1.20.

W tej wersji eduCADa:

- zmieniłem (przekonfigurowałem, wyrzuciłem rzeczy nieprzydatne w CNC) interface programu.
Link jest tutaj:
- napisy z liter jednoprzebiegowych robione są teraz za pomocą dialogu. Biorę także pod uwagę spacje. Ich długość jest dowolnie ustalana.
- bardzo łatwo rysuje się teraz "z ręki", przez wpisywanie poleceń języka skryptowego eduSCRIPT.
- sporo zmian wewnętrznych w kodzie "enginu" rysującego. Jest szybszy!

Po głębszym namyśle dodaję także opcjię generowania wektorów na postawie fontów TTF (idealne dla wycinających litery w styrodurze).
Opis i screenshot-y w następnym wątku.


W STEP2CNC:

- przyspieszyłem konwersję (prawie 10x - 200.000 linii kodu konweruje się w 10 sekund! na Celeronie 1.5 GHz),
- program nie "wywala" się teraz na dużych plikach,
- jest pokazywana pozycja kursora na ekranie w mm (przydatne do sprawdzania, czy konwersja nie zmieniła rozmiarów),
- dodałem opcje: wyłączenia numerowania linii, start i krok numerowania, ręczny zoom podglądu (zaznaczamy prostokąt na ekranie), zoom poprzedni, kopiowanie zawartości podglądu do schowka w postaci wektorów (np. do wyedytowania w eduCADzie) i BMP.
- poprzednie nie opisywane opcje: skalowanie PLT w trakcie wczytywania.

Cena to 249 zł brutto. Nadal jest to najtańszy CAD generujący G-kody na rynku.

Aha - chętnie powspółpracuję z kolegami, którzy pracują na poważnych maszynach (Morbidelli itp.) i potrzebują generowania G-kodów specyficznych dla swojej maszyny (postprocesor).
Załączniki
educad 2.5_3.jpg
educad 2.5_3.jpg (107.43 KiB) Przejrzano 2318 razy
educad 2.5_2.jpg
educad 2.5_2.jpg (28.29 KiB) Przejrzano 9855 razy
educad 2.5_1.jpg
educad 2.5_1.jpg (44.66 KiB) Przejrzano 2180 razy


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


gizmo5418
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2005, 21:48
Lokalizacja: Podkarpacie

#2

Post napisał: gizmo5418 » 02 mar 2007, 19:29

Witam,

Przeglądając Pańską ofertę na stronie www, rozumiem, że kupując program eduCAD za 249 zł,
dostaje się również STEP2CNC w zestawie ?? Czy STEP2CNC trzeba dokupić osobno za kolejne 249 zł. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić :)
Aha - chętnie powspółpracuję z kolegami, którzy pracują na poważnych maszynach (Morbidelli itp.) i potrzebują generowania G-kodów specyficznych dla swojej maszyny (postprocesor).
Jeżeli mógłbym w jakiś sposób pomóc to jestem do dyspozycji. Na codzień pracuje jako programista i ustawiacz maszyn CNC (frezarek) takich jak AUTHOR 500, AUTHOR 600K, RECORD 125 z oprogramowaniem XILOG, oraz frezarko-okleiniarki GENIUS firmy HOMAG.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Inf-el
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 573
Rejestracja: 22 cze 2004, 18:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Post napisał: Inf-el » 02 mar 2007, 21:20

Na czym polegają skrypty w EduCadzie ?
Czy można tworzyć własne ?
Czy skrypt może zawierać inne skrypty ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 03 mar 2007, 07:33

gizmo5418 pisze:Witam,
Przeglądając Pańską ofertę na stronie www, rozumiem, że kupując program eduCAD za 249 zł, dostaje się również STEP2CNC w zestawie ?? Czy STEP2CNC trzeba dokupić osobno za kolejne 249 zł. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić :)
Niestety nie STEP2CNC. W zestawie jest PLT2CNC. STEP2CNC - program do sterowania maszyną trzeba kupić oddzielnie. Chociaż wymyśliłem specjalną cenę na komplet eduCAD+STEP2CNC (449 zł).
gizmo5418 pisze: Jeżeli mógłbym w jakiś sposób pomóc to jestem do dyspozycji. Na codzień pracuje jako programista i ustawiacz maszyn CNC (frezarek) takich jak AUTHOR 500, AUTHOR 600K, RECORD 125 z oprogramowaniem XILOG, oraz frezarko-okleiniarki GENIUS firmy HOMAG.
To super. Czy te maszyny wysterowuje się kodem zbliżonym do G-kodów ISO?
inf-el pisze:Na czym polegają skrypty w EduCadzie ?
Są to w istocie pełne programy do rysowania "kodem". Skrypt jest językiem wysokiego poziomu o składni pascalowej z możliwością tworzenia własnych procedur i funkcji.
inf-el pisze:Czy można tworzyć własne ?
Oczywiście!
inf-el pisze:Czy skrypt może zawierać inne skrypty ?
W sensie wywoływać? - nie, ale może zawierać procedury. Polecam ściągnięcie wersji demo. Wszystko jest w niej opisane.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


jony
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:56
Lokalizacja: pow. torunski

#5

Post napisał: jony » 03 kwie 2007, 18:18

Piotr Rakowski,


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#6

Post napisał: dell » 24 maja 2007, 00:57

nierozumiem za bardzo to znaczy ze jak chcialem sobie kupic tylko program eduCAD wersja 2.5 po to aby sie uczyc nastepnie chcialbym sprawdzic program ktory zrobilem dzieki educad musze zakupic jeszzce jeden program STEP2CNC ??

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post napisał: Piotr Rakowski » 25 maja 2007, 09:58

Ściągnij sobie obie wersje demo i najpierw je wypróbuj. Potem stwierdzisz, co jest Ci potrzebne i to dopiero kupisz.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#8

Post napisał: dell » 15 lip 2007, 17:37

proponowalbym zrobic takie cos jak w proeng... chodzi mi o wymiarowanie w educad wymiarowanie jest lipne oczywiscie w wersji demo moze w full wersji jest to poprawione ale to dla mnie juz jest minus dla tego programu
Czy jest szansa aby to zostalo poprawione lub ulepszone ?
Jak zrobic wymiar promienia ? (zwymiarowac go)

Awatar użytkownika

djjaroo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 148
Rejestracja: 07 sie 2008, 10:31
Lokalizacja: daleko od szosy

#9

Post napisał: djjaroo » 08 paź 2008, 22:09

witajcie dziś już normalnie wyszedłem z siebie pracowałem może na eduCad ze 1 h no i wywalił błąd systemowy nie pamiętam jaki teraz bo to szybko się stało no i praca poszła się dymać i auto zapis chyba nie działa u mnie co 15 min choć jest znaczony prośba do autora proszę sprawdzić co jest nie tak z chęcią odpowiem na pytania lub postaram się bo na prawdę jestem zadowolony z pracy na tym programie lecz ma jeszcze trochę niedociągnięć

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „eduCAD”