Dobranie lasera pod grawer

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
gomesldz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2017, 17:48

Dobranie lasera pod grawer

#1

Post napisał: gomesldz » 14 lis 2017, 18:03

Witam od 3 lat pracuje przy frezarkach cnc i laserze, robię swoje tam produkcje wszelakie ( https://www.facebook.com/Gomes-Prodaksz ... 373069583/ ) jeśli podlinkowanie jest zabronione proszę o edycje :)

Trafiłem w sieci na ciekawą maszynę robi tak jakby grawer całą szerokością wiązki .. Nawet nie wiem jak to dokładnie nazwać , mało tego po grawerze zostają kolory , nie do końca wiem na jakiej zasadzie to działa , czy to kwestio dobrania mocy przez co plastik zmienia kolor czy innych współczynników . zalezy mi głownie na grawerowaniu w plastikach jak i metalu .
Przykładowy film tego magika https://www.facebook.com/11083868392706 ... 601962155/
dodatkowo ma możliwość rzucania podgladu danego wzoru pod grawer ... Dostałem tylko takie informacje
"No, not homemade, slightly modified (different lens, tracing laser, bigger table) 30 and 50w fibers we get Straight from an OEM manufacturer we met at a trade show, there is no brand nor model unfortunately.
We are actually in the process of buying one more 30w to keep up."
+ za wiele mi to nie pomogło poza tym, że kosztuje 6300$
Obrazek

Reasumując potrzebuję jakąś alternatywę albo czego szukać by uzyskać tak szeroka wiązkę lasera i rzut poglądowy wzoru na obiekcie . Na moim laserze nie do końca mam takie możliwości pomimo tego ,że jest to 100/150 W to największym problemem jest odległość soczewki od materiału , za blisko i przy wypukłościach jakość mnie nie zadowala .
Przepraszam za chaotyczny post :)




kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16212
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Dobranie lasera pod grawer

#2

Post napisał: kamar » 19 lis 2017, 15:54

Tu masz więcej o takiej zabawce.
przystawka-laserowa-do-plotera-t73469-30.html


Autor tematu
gomesldz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2017, 17:48

Re: Dobranie lasera pod grawer

#3

Post napisał: gomesldz » 20 lis 2017, 01:06

Chyba to nie do końca to :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16212
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Dobranie lasera pod grawer

#4

Post napisał: kamar » 20 lis 2017, 05:58

To, to, tylko inaczej użyte,

Awatar użytkownika

waldekkrz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2017, 22:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dobranie lasera pod grawer

#5

Post napisał: waldekkrz » 06 sty 2018, 22:27

To jest w zasadzie nic innego jak laser fiber do znakowania - to to czerwone obok białej wiązki to redpoint tylko do pozycjonowania służy - a reszta to po prostu przejścia z różnymi parametrami ew. ogniskowaniem innym ... pytanie w czym chcesz pracowac ... bo chińczyka kupisz za 30k pln a coś lepszego to już kasa rzedu 80k+

To samo zrobisz wolniej ale równie dobrze na zwykłym ploterze laserowym CO2 i kupisz chińczyka o małym polu i małej tubie za kilkanaście tysi albo troteca lub universala za kilkadziesiąt tysi ... zależy jaka skala produkcji - jak kilka sztuk dziennie to chińczyk wystarczy ... jak kilkaset - to bez fibera nie poradzisz ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”