Czy jest szansa przerobić tokarkę do drewna na cnc ??

Dyskusje dotyczące budowy amatorskich tokarek CNC lub modernizacji maszyn konwencjonalnych.

Autor tematu
add
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Czy jest szansa przerobić tokarkę do drewna na cnc ??

#1

Post napisał: add » 05 wrz 2007, 22:40

Witam .
Czuję się zaszczycony tym że jest takie forum i że można podzielić się pomysłami


Tak jak w temacie czy jest szansa przerobić tokarkę do metalu przerobioną na tokarkę do drewna na cnc .
Zacznę od tego że o toczeniu w drewnie wiem troszeczkę to znaczy znam podstawy toczenia w drewnie . Zastanawiam się nad przerobieniem i nie wiem od czego zacząć .
Moja tokarka toczy .
O ile się nie mylę to ma sterowane trzy osie i wrzecono . Z , X , A.
Sam montaż mechaniki nie powinien sprawić mi problemu tylko zastanawiam się nad programem do projektowania elementów toczonych [ to co Oni dają jest w załączniku] i
sterowania .
Wiem napewno że będzie potrzebne kilka rzeczy np ;
Sterownik
do osi Z serwo motor , tylko jakoś cen nie mogę znaleźć
do osi X i A silniki krokowe
Do wrzeciona serwomotor 4,5 KW
Listwy pomiarowe z czujnikami
ŁOŻYSKA LINIOWE do budowy 2 nowych suportów poprzecznych.

Chodzi mi o to że na 2 noże było by łatwiej toczyć , lub toczyć i szlifować za jednym zamachem :mrgreen:
A gdyby poszło dobrze to można było by jeszcze toczyć .

Jak Szanowne Grono Fachowców ocenia mój pomysł ?

Pozdrawiam . :mrgreen:
Załączniki
prezLatheCAMR1.rar
(5 MiB) Pobrany 843 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 07 wrz 2007, 18:59

ale automat :P
konik tam chyba jest na sztywno bez wysuwanej pinoli - zatem mozna wykorzystac 3 osie frezarkowe - Z normalnie jak w tokarkach a X i Y na dwa noze czy nóz i tasma na jednym suporcie.
pytanie tylko po co serwa ? przeciez cykl toczenia i tak nie bedzie kilka m/min,
podajnik pierwsza klasa hehe, bez niego tez sie mozna obejsc, pytanie tylko ile toto całe kosztuje ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
add
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: add » 07 wrz 2007, 22:25

Witam.

Powiem tak ;

Myślałem o serwie do napędu wrzeciona bo gdybym chciał frezować to było by OK
A z tego co wyczytałem to silniki krokowe mają za małą moc .
Teraz mam silnik 3,5KW i wiem że 4KW Byłby ok.
Byłby łagodniejszy start i możliwość zwolnienia obrotów na końcu w razie gdyby tralka miała bicie , bo nieraz się zdarza , że przy większych obrotach siła odśrodkowa jak się zgra z biciem materiału to wywala sztukę w ''kosmos''. A w tym przypadku niema problemu .

W tamtej tokarce są dwa suporty 1 to toczenie , a 2 to szlifowanie , lub pierwszy toczenie wstępne z grubsza a drugi na gotowo żecz w tym że one mają chodzić tak jak na filmie np i trzecia opcja że toczenie na 1 lub 2 noże i na 2 suporcie jest dodana frezarka po toczeniu frezuje .

Natomiast drugie serwo myślałem że trzeba będzie dać na śrubę pociągową która jest u mnie w maszynie [fi40 skok 6mm] żeby miało moc odpowiednią siłę i prędkość , jeśli wystarczy silnik krokowy to super bo taniej (chyba :?: )

U mnie teraz cykl trwa od 1 do około 6-7 minut . czyli teoretycznie jest regulacja prędkości tylko że cała sztuka od A do Z z tą samą prędkością :cry: a chodzi o to żeby na prostych odcinkach szło z prędkością np 0.2mm na obrót wrzeciona , a na przewężeniach i zgrubieniach szło z prędkością 0.05 mm na obrót wrzeciona .

Czyli wystarczy np. taki silnik do suportów poprzecznych
- SILNIK KROKOWY FL86STH118-6004A [520zł.]

Do śruby pociągowej mocniejszy bo ma co pociągnąć [ masa suportu + opór powstały przy toczeniu np. taki ]
- SILNIK KROKOWY FL110STH201-8004A [845 zł.]
może tańsze dadzą radę ??
A jak rozbujać wrzeciono do około 3500obr/min. i moc 4 kW ??

Ostatnia rzecz to sterownik do silników i program do projektowania jak to wybrać ??

Pytałeś o cenę więc podajnik to 6000€ a cała maszynka to 60.000€ ,
[konik pneumatyczny ] i oni dają programik

Obrazek

W prezentacji co dałem do pobrania w pierwszym poście jest pokazane jak to się robi ,
a tak na marginesie to przy mnie sprzedawca projektował tralkę nie łatwą w około 5 minut i maszyna była gotowa do toczenia .
CZADOWO :!: :!:

Pozdrawiam . :mrgreen:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 08 wrz 2007, 07:47

te silniki za 520 wystarcza na wszystkie posuwy, trzeba tylko odpowiednich sterowników (JOC) i wydajnego zasilacza.
jak wiadomo przy wzroscie predkosci obrotowej moment spada, poczytaj o falownikach wektorowych.
jakby cała maszyna kosztowała 6 tys euro to jeszcze ale 60 tys ? za cudo na wałkach ...

cała zabawa toczenia moze sie odbywać w machu. Tralke można zaprojektować znając tylko Gkody ( G1,G2,G3) i potrzebne promienie. Ścieżka toczenia to jedna krzywa.
i nawet jeśli mamy 2 suporty czyli 4 osie to mozna sobie na sucho wyobrazić ze pierwsza narysowana na kartce krzywa określona G kodami jest pierwszym programem dla osi np XZ a potem rysujemy sobie drugą krzywą i kodujemy dla osi np AB oczywiscie z jakimś opóźnieniem startu osi AB - przeplatanie z programem XZ.
albo zaprojektować krzywe w corelu albo w cadzie - jedna dla XZ druga krzywa dla AB przesuniete wzgędem siebie o jakąś wartość(np szerokośc pierwszego suportu) i wsio.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amatorska Tokarka CNC”