CNC wiercenie i frezowanie z różnymi prędkościami

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Grzesiek09
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2019, 12:48

CNC wiercenie i frezowanie z różnymi prędkościami

#1

Post napisał: Grzesiek09 » 11 sie 2019, 15:49

Witam starszych kolegów
Tak pokrótce przedstawię swoją sytuację. Jest to mój pierwszy kontakt z maszynami CNC, pracuję od niedawna w małym zakładzie stolarskim na Weeke Venture 1, przeszedłem szkolenie trwające jedną zmianę(8 godzin) i mój poprzednik poszybował do Irlandii. Wiele rzeczy uczę się sam, wyciskając ile mogę z instrukcji, ale mam problem którego nie umiem przeskoczyć. Chodzi o wiercenie i frezowanie wykonywane w tym samym programie. Przy frezowaniu mam wpisany posuw 15 ale maszyna nie zwalnia automatycznie. Wierci i frezuje z taką samą prędkością. Maszyna jest już leciwa i stopki nie trzymają najlepiej więc przy dużej prędkości frez przesuwa element. Muszę więc nieustannie czuwać i ręcznie regulować posuwu na pilocie. Przy całodziennej pracy jest to cholernie męczące, łatwo się zapomnieć. Może ktoś podpowiedzieć w jaki sposób ustawia się by zmiana posuwu była automatyczna?
Grzesiek




wacpan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2014, 14:58
Lokalizacja: Rz

Re: CNC wiercenie i frezowanie z różnymi prędkościami

#2

Post napisał: wacpan » 11 sie 2019, 19:19

Powinno zaczytywac posow automatycznie z kodu, gdzie po wywolaniu narzedzia jest deklarowany dla niego posow (F) oraz obroty (S), nie wiem jak dziala twoja maszynka, mozesz sorobowac wykonywac osobne programy do narzedzi, wowczas po zakonczeniu programu frezarskiego (1), puszczasz 2gi program wiertarski. Badz wklepanie w program opcjonalnego stopu, przy zmianach narzedzi

Pozdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”