cnc

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post napisał: adam Fx » 20 sty 2007, 13:05

dasz rade je też sie obawiałem jak szedłem na ten kierunek w tech. a tu okazało sie to bardo proste niema nic trudego na początku tak jak przedmówca pisał ..dostawało sie rys tech. a puźniej sie go przerabiało na współrzędne albo z głowy albo przy pomocy programu CAD /CAM (BOB CAD) i wrzucało do symulatora..
a w dalszej częsci poznawaliśmy maszyny ,ustawianie narzedzi ,wpisywanie programu ,wrzucanie go z kąpa na maszyne przez kabel .....itd.
http://www.allegro.pl/item157751179_pod ... nowa_.html
http://www.allegro.pl/item157750899_pro ... nowa_.html
http://www.allegro.pl/item157261273_pro ... nowa_.html


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


Autor tematu
prezes022
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2007, 13:30
Lokalizacja: Rzeszów

#12

Post napisał: prezes022 » 24 sty 2007, 17:06

A po taki technikum to ja będe co robił przy obrabiarce będe ją programował czy na niej obrabiał bo jak pujde do szkoły i porusze ten temat np. z nauczucielem techniki to słysze pare wersji i każda inna :mad: ?


flinston007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2007, 15:24
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

#13

Post napisał: flinston007 » 23 lut 2007, 01:49

Witam!
Studiuje na Wojskowej Akademii Technicznej mechatronike i mam do wyboru specjalizacje : automatyka i sterowanie. Czy po takim czyms bede mogl pracowac na CNC? czytam od jakiegos czasu to forum i sie przyznam ze mam mieszane uczucia. Niby inzynierowie zarabiaja sporo kasy a tu czytam ze ktos ma 1500 zl. Czy placa zalezy od wyksztalcenia? Czy mgr inz. zarabia wiecej niz inzynier? Z drugiej strony od zawsze interesowalem sie przemyslem. W te wakacje ide nawet na praktyki na CNC zeby blizej sie przyjrzec tej dziedzinie przemyslu.Szczerze mowiac bylbym rozczarowany gdybym musial pracowac za 1500 po 5 latach studiow(wiadomo ile kosztuje utrzymanie w Warszawie).


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#14

Post napisał: upadły_mnich » 23 lut 2007, 15:37

spróbuję odpowiedzieć z Twojej działki.
Pracowałem w zakładach, gdzie byli magistrowie inżynierowie cywile i podporucznicy inżynierowie po WAT-ie. Cywile (np. ja) zaczynali od 700-800 zł, podporucznicy jakieś 1800 zł na rękę (jedni i drudzy robili to samo). Dyrektor też wojskowy więc cywilami pomiatał.
Po kilku latach cywile mięli 1300 na rękę (czyli nieźle bo tyle miał np technolog czy konstruktor przed emeryturą), kapitanowie przed 30-tką mięli jakieś 2500 + mieszkanie, mundurówka, 60 dni urlopu itp. (o medalach nie wspomnę :smile: )
...
Uwierz w przeznaczenie :wink:
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Pati
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

#15

Post napisał: Pati » 23 lut 2007, 23:16

Zwykły operator cnc u "polskiego biznesmena" zarabia minimum socjalne, umiejący korygować narzędzia o 200zł więcej . Umiejący programować i ustawiać obrabiarki do 2000 zł netto .W normalnej firmie (czytaj- państwowej lub zagranicznej ) to nie jest mi dane wiedzieć :cry:


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#16

Post napisał: czort » 24 lut 2007, 21:18

Witam
Zatem przede wszystkim to ważna jest matematyka !!! Jeżeli będziesz miał pojęcie o matematyce to sobie poradzisz. Tym że nie umiesz pracować na obrabiarkach to się nie przejmuj w końcu do czegoś ta szkoła jest . Ty masz przynajmniej to szczęście że w Twojej miejscowości jest coś różnego od mechanika samochodowego (mówię o technikach mechanicznych ) ja nie miałem tego szczęścia.


mcandy
Posty w temacie: 1

#17

Post napisał: mcandy » 04 kwie 2007, 10:00

Hej,
Fajnie, że myślisz o swojej przyszłości już teraz.
Znam wielu naiwnych absolwentów uczelni z "kosmicznymi" kierunkami, którzy myślą, że jak mają dyplom, to im się należy...

Moje zdanie jest takie:
Zawody związane z CNC miały, mają i będą miały przyszłość.
Możesz być operatorem, później mistrzem, dalej technologiem, nawet konstruktorem.
Łykniesz jeszcze parę CADów i CAMów, poznasz język i świat stoi przed Tobą otworem.

Ze znalezieniem pracy nie ma już problemów. Ważne, żeby się nie zastać w jednej firmie, a najważniejsze jest to, o czym mówią przedmówcy - trzeba to lubieć.


lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

płaca/ praktyka/ umiejętności

#18

Post napisał: lex » 05 kwie 2007, 10:55

#zwykły operator w znanym włoskim koncernie na śląsku( obróbka skrawaniem zeliwa) -niezależnie od wykształcenia-po 2 latach pracy na stanowisku ok 12- 14,5/godz ( może być nawet piekarzem czy inż.ochrony środ.)
#ustawiacz maszyn( przezbrajacz)ok14- 17zł/godz
#mechanik czy elektryk w dziale utrzymania ruchu-ok 19-25/godz
#technolog-początkujący-ok 2500zł(netto) w tej samej firmie(i więcej)
logistyk czy kierownik zmiany ok 4000-6000brutto

( im większa kasa tym większe plecy niezależnie od umiejętności)
oczy Wielkiego Brata widzą wszystko


ajronek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:03
Lokalizacja: z piekła rodem

#19

Post napisał: ajronek » 05 kwie 2007, 12:12

Korzystając z okazji chciałbym zapytać ile kosztuje kurs CNC, ponieważ taki zamierzam w przyszłości zrobić, pisząc pracę dyplomową o urządzeniach do cięcia pod CNC - bardzo mnie to zainteresowało, a dyplom ukończenia kursu do tytułu mgr inż. by się przydał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”