Cięcie po obrysie ploterem tablicowym - znaczniki

cięcie po obrysie ploterem tablicowym

Plotery tnące

Autor tematu
Rozwoznik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2022, 15:16

Cięcie po obrysie ploterem tablicowym - znaczniki

#1

Post napisał: Rozwoznik » 03 cze 2022, 15:30

Witam,
Jakiś czas temu dla ułatwienia swojej pracy zakupiłem okazyjnie ploter stołowy lynx tablecut 2.
Problem polega na tym, że aktualnie jestem zmuszony wycinać zadrukowaną folię po obrysie, posiadam również dwa plotery rolowe z systemem opos gdzie kamera czyta wydrukowane markery. w jednym z nich (roland GR1) istanieje możliwość manualnego wprowadzenia pozycji znacznika kiedy kamera nie może sobie poradzić z jego lokalizacją (foto poglądowe poniżej) Obrazek . Poszukuje oprogramowania pozwalającego na dodanie markerów do pliku a następnie po wydrukowaniu wycięcie w odniesieniu do nich (kładziemy materiał na stole, manualnie ustawiamy głowice kolejno nad każdym markerem - program przelicza czy arkusz leży prostopadle do osi oraz w razie potrzeby koryguje skos podczas wycinania). do tej pory radziłem sobie ustawiając jeden base point w rogu oraz ręcznie pozycjonując arkusz prostopadle do osi plotera aczkolwiek takie rozwiązane jest czasochłonne, męczące oraz obarczone błędem większym lub mniejszym.
z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam



Wróć do „Plotery tnące”