Chiński podnośnik hydrauliczny jako siłownik w prasie

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
rykun
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:55
Lokalizacja: Sochaczew

Chiński podnośnik hydrauliczny jako siłownik w prasie

#1

Post napisał: rykun » 16 lut 2017, 16:41

Zastanawiam się czy w łatwy sposób można taki podnośnik http://allegro.pl/podnosnik-hydrauliczn ... 20596.html przerobić na siłownik do prasy. Stare podnośniki aluminiowe ze Skametu całkiem łatwo można było zmodyfikować bo sam siłownik był wkręcany w podstawę i był osobnym zespołem.
Rozbierał ktoś taki wynalazek bo po zdjęciu wnioskuje że tylko ta duża nakrętka i pompka jest demontowalna. Ma ktoś informację jak przymocowany jest sam cylinder siłownika do podstawy?
Użytkował ktoś taki podnośnik? Jak się spisuje? Jak jest uszczelniony?

Najchętniej to bym obciął kawałek podstawy w miejscu pompy, dorobił osobny zbiornik i połączył z siłownikiem przewodem.
Za ok 300zł można by mieć parę ton nacisku i pompkę w wygodnym miejscu.



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 16 lut 2017, 20:35

Na google poszukaj bo opisow tego co chcesz zrobic ( i schematow jak zrobiony jest taki cylinder ) jest zatrzesienie


Autor tematu
rykun
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:55
Lokalizacja: Sochaczew

#3

Post napisał: rykun » 18 lut 2017, 15:16

Znalazłem schemat budowy na alibabie u producenta. Odwracanie podnośnika jest rzadko spotykane, ale w ten sposób łatwiej jest zamontować i uzyskać prostopadłość wysuwu.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: ARGUS » 18 lut 2017, 17:53

Jak odwrócisz do góry podstawą podnośnik tego typu to przestanie działać.


Autor tematu
rykun
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:55
Lokalizacja: Sochaczew

#5

Post napisał: rykun » 18 lut 2017, 20:58

Argus tyle wiem, chociaż jak dobudujesz na górze dodatkowy zbiornik oleju połączony z komorą w podnośniku to będzie podnosić, albo zastosujesz rurkę aby zasysał olej po odwróceniu jak tutaj http://www.mig-welding.co.uk/forum/thre ... 3367/.Przy okazji będzie się niewygodnie pompować "w drugą stronę" i nie wiem jak zachowają się uszczelnienia. Aby tego uniknąć chcę oddzielić pompkę i zbiornik od siłownika. Pompkę umieszczę poza zasięgiem bezpośredniego rażenia i tam gdzie będę miał wygodnie pompować.
Swoja drogą jak koledzy z angielskiego forum zauważyli prasa z linku ma beznadziejną ramę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”