Ceownik z otworami .Bardzo was proszę o pomoc .

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

dawca87
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 260
Rejestracja: 15 mar 2010, 21:38
Lokalizacja: Osw wlkp

#31

Post napisał: dawca87 » 15 lip 2015, 21:40

To nie nienawiść. Po prostu wchodzisz na publiczne forum zgrywając mega cwaniaka i robiąc gniota. Wskazał bym ci miejsce w ktorym ten stojak peknie predzej czy pozniej ale raczej pozniej (zaleznie od obciążeń) ale ja tez sie nie znam i nie umiem painta obsługiwać. Troche pokory.



Tagi:


Autor tematu
Szklarz.
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 17
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2014, 22:29
Lokalizacja: Szczecin

#32

Post napisał: Szklarz. » 15 lip 2015, 22:54

dawca87,

Mam identyczny stojak od 3 lat na busie nie raz miałem na nim 1000 kg jakoś nie może pęknąć .
Zastanów się nad tym co piszesz . I przestan pluć jadem . Mam prośbę wyjasnij mi proszę w jaki sposób zgrywam "cwaniaka "


melonmelon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 601
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:58
Lokalizacja: świete miasto

Ja pluję jadem, a co!

#33

Post napisał: melonmelon » 16 lip 2015, 10:54

Robiłem kwilę temu ostrza do dziab, takich wspinaczkowych.
Nie potrafiłem przepchnąć w certyfikowanym labolatorium prostego badnia siłomierzem, kluczem dynamonetrycznym:
- w Polsce brak takich instytucji z akredytacją na daną normę,
- bodajrze (już nie pomnę) Francja, Hiszpania, Niemcy, nie potrafiłem się dogadać: robiłem konkurencję min. Petzlowi, Girvelowi, Simondowi itd, czyli firmom, które do dancyh labolatoriów przynosiły kasę w reklamówkach.
I pomimo tego, że moje ostrza były najwyżej oceniane w Polsce, odpiuściłem.
U mnie badania przechodziły, klienci byli zadowoleni, były bezpieczne, stosowałem technologię jakiej nikt nie stosował,
ALE
Nie mogąc narzucić CE zgodnie z prawem, se odpuściłem.
Bo się bałem.
Konkurencja polska do dziś robi ostrza KOLEKCJONERSKIE, bez badań, bez CE.
Ty się nie boisz, rób co kcesz. Mogę tylko zazdrościć, ja nie potrafię.


pozdro


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#34

Post napisał: dance1 » 16 lip 2015, 14:14

Szklarzu ja chyba od początku Twojego "bycia" na forum podejmowałem próby pomocy, od tematu z wózkiem jak dobrze pamiętam, Ty nie oczekujesz pomocy tylko poklepania po ramieniu, nikt tu nie jest złośliwy tylko jak badziew z kilku pospawanych profili pokazujesz nie oczekuj oklasków, ja za tak niepraktyczny wynalazek grosza bym nie zapłacił. Widziałeś kiedyś zabudowę vana do transportu szkła, ale taką profesjonalną?
Wątpię.
Na forum odnajdziesz magiczny przycisk Pomógł, nie bój się go używać, wielu kolegów straciło czas żeby Tobie coś podpowiedzieć. :???:
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Szklarz.
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 17
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2014, 22:29
Lokalizacja: Szczecin

#35

Post napisał: Szklarz. » 16 lip 2015, 15:35

dance1, nie oczekuj cudów za budżetowy stelaż . Klient zadowolony działa . O to chodziło . Nawet kliknę Ci pomógł .

Fajnie że pamiętasz wózek ,działa i dzięki niemu jeszcze nie wyplułem serca . Jeszcze raz dzięki . Zaraz będę budował jedno wrzecionową ukosowarkę do małych formatek szkła .Liczę na pomoc :wink:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#36

Post napisał: InzSpawalnik » 16 lip 2015, 20:30

donaks pisze:Nie tylko nie musi ale nawet nie może być CE na tym produkcie. I nie dlatego,że jest źle zrobiony czy wadliwy. Pozdrawiam
dlaczego ?


donaks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 177
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#37

Post napisał: donaks » 16 lip 2015, 21:42

Po pierwsze nie jestem żadnym ekspertem i mogę się mylić. Ale sprawdzałem jakiś czas temu dość dokładnie czy moje produkty muszą mieć CE. Narzędzia,urządzenia napędzane siłą mięśni nie wymagają CE. A wszystko co nie wymaga CE również nie może go mieć.


Autor tematu
Szklarz.
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 17
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2014, 22:29
Lokalizacja: Szczecin

#38

Post napisał: Szklarz. » 16 lip 2015, 21:47

donaks,
Jest dokładnie tak jak piszesz .


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#39

Post napisał: dance1 » 17 lip 2015, 13:51

proponowałbym poczytać na temat CE dla konstrukcji stalowych i aluminiowych.

Od 2010 roku przedsiębiorstwa wytwarzające konstrukcje stalowe i aluminiowe, są zobligowane do certyfikowania Zakładowej Kontroli Produkcji na zgodność z EN 1090-1 - certyfikacja w spawalnictwie.

Od połowy 2012 roku wszystkie wyroby metalowe wytwarzane w firmach działających w ramach nadzoru budowlanego muszą być certyfikowane na zgodność z normą EN 1090-1.

Otrzymanie certyfikatu pozwala na oznakowywanie wytworzonych konstrukcji znakiem CE na dowód zgodności z Dyrektywą o Wyrobach Budowlanych (CPD) w wyniku czego mogą Państwo wprowadzić swoje elementy konstrukcji budowlanych do obrotu na rynkach Unii Europejskiej.

Warunkiem koniecznym do prowadzenia oceny zgodności przez producenta jest zorganizowanie oraz posiadanie przez niego opisanego, wdrożonego i certyfikowanego systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (FPC).
I don't like principles, I prefer prejudices


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#40

Post napisał: InzSpawalnik » 18 lip 2015, 14:07

dance1 : dokladnie masz racje - ALE chodzi o konstrukcje stalowe I aluminiowe wykorzytywane w budynkach I konstrukcjach. Stelaz metalowy do przewozenia szkla nie nalezy ani do jednych anid do drugich.

Zasadniczo kazdy producent wyrobow metalowych badz aluminiowych ktory wprowadza je na rynek ( czyli sprzedaje komukolwiek nie musi to byc ostateczny klient albo uzytkownik ) musi miec znak CE, jesli go nie ma to sa prawne konsekwencje okreslone przez ta dyrektywe.

Czyli jesli robisz nawet zwykly daszek albo balkonik badz brame albo ogrodzenie, schodzy I wiele innych ( drabinke np ) to MUSISZ miec CE.Jesli nie masz to hmmm pierwsza konsekwencja po sprzedaniu takiego produktu moze byc to ze klient nie bedzie musial ci zaplacic :) bo nie dostarczyles produktu legalnego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”