Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
Nick12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2017, 16:50

Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#1

Post napisał: Nick12 » 03 gru 2017, 16:52

Witam wszystkich forumowiczow

Zastanawiam sie bardzo mocno nad rozkręceniem własnej firmy związanej z drukiem 3D. Drukarki chciałbym uzywac także do druku elementow do moich zabawek RC : )

Chciałbym to robic bardziej dorywczo. Obecnie pracuje jako inżynier CAD w branzy mechanicznej.
Rysuje w Inventorze oraz Solidworksie. Także przygotowanie modelu na potencjalnego produktu nie stanowilo by problemu. Mam już doświadczenie w projektowaniu elementow do druku 3d oraz samej obsłudze maszyny.
Zastanawiam się jaki jest obecnie realny przedzial cenowy żeby kupic naprawdę dobrej klasy drukarki 3d ? Ewentualnie czy może ktoś polecić jakas konkretna ? Zastanawiam się nad drukarka firmy Zortrax.

Pamietam ze jakies 2-3 lata temu moja firma za drukarke 3d placila około 5 tys euro. Drukarka była marki MakerBot, miała podgrzewana dysze. Wielkosc stolu roboczego była dosyć duza. 30x30 cm o ile dobrze pamiętam. Osobiscie jednak tej drukarki bym nie kupil dla siebie. Owszem można było otrzymać calkiem przyzwoita jakość wydruku, ale czas wydruku czasem był zabójczy i z punktu widzenia ekonomiczno przemyslowego był kompletnie nie opłacalny.

Zalezy mi na tym żeby wielkość robocza wydruku mogla być możliwie jak najwieksza. Mysle ze wielkość stolu to minimum 30x30 cm. Wazna tez jest dla mnie jakość wydruku. Wiem ze dlugosc wydruku wpływa na jakość. Ale nie chciałbym drukarki, która maly detal będzie drukowala 3h i zatnie się w polowie. Budzet ciężko powiedzieć jaki mam, sam jeszcze nie wiem ile bym chciał na ten cel przeznaczyć. Zdaje sobie sprawę jednak ze kupując tania drukarke nic z tego nie będzie. Zastanawiam się bardzo poważnie na drukarka firmy Zortrax, co o tym myślicie ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc




premorepa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 201
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#2

Post napisał: premorepa » 17 sty 2018, 22:28

Przeczysz niestety jedno drugiemu, jakosc wydruku i czas ku temu... ja lece na 20x20cm czasem po 30-40 h ( oczywiscie liczac ze nie braknie filamentu, nie daj boze pradu- tu zastanawiam sie nad ups'em- probowal ktos??)

Zortrax ok, chwala sobie, kwestia tylko kosztow wydruku, filament podobnej jakosci mozna kupic polowe taniej...

Na twoim miejscu o ile chcesz to robic zarobkowo, to kupilbym bym z2-3 szt. slabszych ( docelowo wolniejsze ) ale przy malych seriach bylyby elastyczniejsze..

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#3

Post napisał: Petroholic » 17 sty 2018, 22:42

premorepa pisze:tu zastanawiam sie nad ups'em
Tu nie ma się co zastanawiać. Jeśli ryzykujesz zwalenie roboty w połowie to na pewno bym UPSa zapiął. Kwestia policzenia poboru prądu i dobrania modelu. Zależnie jeszcze od ilości wystąpień zaniku prądu i ich częstotliwości to tylko kalkulacja ekonomiczna :)


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#4

Post napisał: Steryd » 18 sty 2018, 11:09

jakby kupić porządną drukarkę jak stratasys, czy eos. to zanik prądu niestraszny, bo można zacząć tam gdzie drukarka skończyła... tylko koszt ma się nijak do reprapów.
Można?
Morzna!!!


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#5

Post napisał: cinematic2 » 19 sty 2018, 01:32

ZCORP, Projet, Stratasys, Mcor...
Są i lepsze ale to już F1 wśród drukarek.
Zortrax to żart za gigantyczne pieniądze.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


kubas9422
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#6

Post napisał: kubas9422 » 19 sty 2018, 02:04

Steryd pisze:jakby kupić porządną drukarkę jak stratasys, czy eos. to zanik prądu niestraszny, bo można zacząć tam gdzie drukarka skończyła...

UPS to konieczność nawet przy drukarkach które potrafią wznowić wydruk, gdy dysza się zatrzyma nad materiałem to zacznie topic model a w niektórych przypadkach jest to niedopuszczalne. Wystarczy najtańszy UPS aby np. zatrzymać wydruk i cofnąć głowice lub aby przełączyć się na zasilanie z agregatu. :)


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#7

Post napisał: Steryd » 19 sty 2018, 09:14

Wierz mi UPS to nie jest żadna konieczność, zresztą znaleźć UPSa, który udźwignie takiego EOSa choćby przez minutę, czy nawet PolyJeta, to kupiłby w jego cenie drukarkę ;)
Można?
Morzna!!!


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Cena za naprawdę dobrej jakości drukarke 3D

#8

Post napisał: cinematic2 » 20 sty 2018, 09:30

Steryd pisze:
19 sty 2018, 09:14
Wierz mi UPS to nie jest żadna konieczność, zresztą znaleźć UPSa, który udźwignie takiego EOSa choćby przez minutę, czy nawet PolyJeta, to kupiłby w jego cenie drukarkę ;)
Oni są mentalnie na poziomie klonów reprapa :mrgreen:
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”