bystronic xpert 320

prasa krawędziowa

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
dnegel3005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:12

bystronic xpert 320

#1

Post napisał: dnegel3005 » 24 kwie 2018, 12:18

Witam mam do gięcia element dopiero się uczę i chcę was poprosić o porady wstawiam pierwszy rysunek techniczny i co mam z tym zrobić dopiero się uczę na rysunku technicznym więc proszę o zrozumienie wiem ze muszę zrobić ceownik w programie do wygięcia ale jakie dane wpisać jak obliczyć czkekam na odpowiedź program w gientarce nazywa się byvision bending









Obrazek



Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: bystronic xpert 320

#2

Post napisał: WZÓR » 25 kwie 2018, 13:43

Dziwna to nauka ..... , bez prowadzącego.
Na jakim poziomie jest Twoja znajomość softu i kto koryguje Twoje ruchy w trakcie obsługiwania tej maszyny ?

Na pozór zadanie jest banalnie proste.
Trzeba dobrać odpowiedni stempel i matrycę ..... , określić długość , szerokość , kolejność gięcia , oraz materiał.
Wykonać symulację oraz próby wprowadzając przy tym ewentualne korekty / zmiany.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
dnegel3005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:12

Re: bystronic xpert 320

#3

Post napisał: dnegel3005 » 26 kwie 2018, 09:37

Moj prowadzący sam nic nie potrafi miał 2 dniwoy kurs z firmy ale co to jest ja jestem na chwilę obecną pomocnikiem ale chce się nauczyć dobrać matrycę i stempel potrafię dobrać tylko z obliczeniami i rysunkiem technicznym jest mały problem nie napiszą ile ma być giente tylko trzeba liczyć a tego chciał bym się nauczyć tutaj podaję następny przykład






Obrazek


Co tam???
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2017, 16:39
Lokalizacja: kuj-pom

Re: bystronic xpert 320

#4

Post napisał: Co tam??? » 26 kwie 2018, 15:09

Co to znaczy "nie napiszą ile ma być gięte tylko trzeba liczyć" i co z tym rysunkiem jest nie tak?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: bystronic xpert 320

#5

Post napisał: WZÓR » 26 kwie 2018, 16:41

dnegel3005 pisze:
26 kwie 2018, 09:37
Moj prowadzący sam nic nie potrafi miał 2 dniwoy kurs z firmy ale co to jest ja jestem na chwilę obecną pomocnikiem ale chce się nauczyć dobrać matrycę i stempel potrafię dobrać tylko z obliczeniami i rysunkiem technicznym jest mały problem nie napiszą ile ma być giente tylko trzeba liczyć a tego chciał bym się nauczyć tutaj podaję następny przykład






Obrazek
Tak sie składa , że na obydwu rysunkach wszystko jest zawarte aby dany element wykonać.
Technologia giecia jest dość specyficzna , trzeba dobrze rozplanować i dobrać narzędzia do poszczególnych gięć ..... , tak że na początek skup się na prostych elementach (np.) na ceówce jaką przedstawiłeś na pierwszym rysunku.
.... , drugim elementem zajmij sie za jakiś czas.

Sugestia
Zwróć się do szefa , że chcesz nauczyć się obsługi tej maszyny.
Niech zorganizuje Tobie kurs .
..... , dwudniowy też przynosi efekty , pod warunkiem , że się uważnie słucha prowadzącego i robi notatki.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
dnegel3005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:12

Re: bystronic xpert 320

#6

Post napisał: dnegel3005 » 27 kwie 2018, 10:18

Będę miał kurs tylko największy problem mam z wyliczniem gięcia tak jak kolega powiedział że nie powiedzą ile ma być gięte tylko masz sam kąbinować czy byś mógł mi powiedzieć jak zrobić gięcie na rysunku powyżej ? Będę miał więcej takich rysunków i mam nadzieję że będę mógł liczyć na waszą pomoc pozdrawiam .

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: bystronic xpert 320

#7

Post napisał: WZÓR » 27 kwie 2018, 13:50

dnegel3005 pisze:
27 kwie 2018, 10:18
..... problem mam z wyliczniem gięcia tak jak kolega powiedział że nie powiedzą ile ma być gięte tylko masz sam kąbinować czy byś mógł mi powiedzieć jak zrobić gięcie na rysunku powyżej ? .....
Przecież pisze jak byk .....
https://zapodaj.net/80ac47c58d3e1.jpg.html

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Co tam???
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2017, 16:39
Lokalizacja: kuj-pom

Re: bystronic xpert 320

#8

Post napisał: Co tam??? » 27 kwie 2018, 15:12

W pierwszej kolejności musisz zagiąć "skrzydełka" po prawej i lewej stronie a następnie tą dolną część. Co do kątów i promienia to kolega wyżej oznaczył.

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

Re: bystronic xpert 320

#9

Post napisał: clubber84 » 28 kwie 2018, 21:29

Chwila... moment...
Dostałeś pracę na prasie krawędziowej bez znajomości rysunku technicznego?
W takim razie nawet znajomość obsługi maszyny nic nie da, jeśli nie nauczysz sie czytać rysunków. A, jak sam piszesz, dostaniesz rysunki bardziej skomplikowane, niż ten pierwszy czy drugi.
I sam się przyznałeś, że nie umiesz nawet liczyć, bo przy pierwszym rysunku ma zastosowanie prosta matematyka - masz tam podane wszystkie wymiary detalu, tylko trzeba umieć je wyczytać...
Więc tak, jeśli chcesz wpisać na maszynie wszystkie wymiary półek z pierwszego rysunku, to policz:
- wymiar 200 po zewnątrz minus wymiar 130 w środku, podzielić przez 2 i ile to się równa? 35.
Brakujący wymiar wewnętrznych półek to 35mm.
A jak dostaniesz rysunek, na którym będą podane tylko wewnętrzne wymiary półek bez grubości blachy, to będziesz wiedział jak je wpisać do maszyny?
Druga sprawa - umiesz posługiwać się suwmiarką i kątomierzem?
I o to się właśnie rozchodzi - co z tego, że pomożemy ci w tym momencie rozszyfrować kilka rysunków, jak później sam bez pomocy nie będziesz potrafił zaprogramować maszyny zgodnie z rysunkiem i wykonać detali efektywnie i wydajnie.
Najpierw więc musisz nauczyć się czytać rysunki wykonawcze konstrukcji blaszanych, a potem przystąpić do szkolenia z obsługi maszyny, bo przy programowaniu gięć też trzeba myśleć, aby nie zniszczyć narzędzi lub samych detali.


Autor tematu
dnegel3005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:12

Re: bystronic xpert 320

#10

Post napisał: dnegel3005 » 28 kwie 2018, 21:54

Potrafię się obsługiwać kątomierzem i suwmiarką rysunek techniczy z dnia na dzień bardziej ogarniam , wiecie jak jest w Polsce dadzą Cię na maszynę i masz zaraz wszystko ogarniać zależy mi na tej pracy więc skorzystałem z waszej pomocy i chcę się uczyć za pare dni jeśli nie ogarnę jakiegoś gięcia wrzucę coś nowego i będziemy w kontakcie cieszę się że znajdzie się ktoś kto może pomóc pozdrawiam .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”