Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#1

Post napisał: chaos » 02 paź 2019, 21:53

Obrazek
Przestrzeń do składowana różnego rodzaju towarów i ładunków wymagana jest przez wiele gałęzi przemysłu. Idealnymi obiektami wykorzystywanymi przez różnego rodzaju branże są hale magazynowe. Rozwijające się firmy na pewnym etapie rozrostu będą potrzebowały niezależnej przestrzeni do składowania produktów i ładunków - budowa hali magazynowej jest więc kwestią czasu. Budowa hal nie musi wiązać się z ponoszeniem ogromnych kosztów. Nowoczesne technologie, innowacyjne projektowanie hal oraz wdrażanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych umożliwia minimalizację wydatków przy zachowaniu najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa powstałego obiektu.Warto wybrać konstrukcję stalową
Koszty, które generuje budowa hal, to przede wszystkim zakup gruntu pod inwestycje, projekt hali, wybór materiałów do realizacji planu oraz cena za robociznę. Kluczowym wydatkiem jest jednak materiał. Przez długi czas to technologia murowana stosowana była w stawianiu tego typu obiektów. Hale murowane generują jednak ogromne wydatki, a realizacja projektu z wykorzystaniem tej metody wymaga sporo czasu. Doskonałą alternatywą są konstrukcje stalowe. Budowa hal stalowych pozwala na zdecydowane obniżenie kosztów realizacji inwestycji. Hale stalowe wykorzystywane są przez różne branże, nie tylko jako przestrzeń magazynowa. Obecnie to właśnie ze stali tworzone są hale przemysłowe, hale produkcyjne, hale rolnicze oraz obiekty dla innych gałęzi przemysłu. O fakcie tak szerokiego wykorzystania hal ze stali świadczy szereg zalet, nie tylko tych finansowych.


Szybki czas budowy
Hale metalowe to przede wszystkim niskie koszty budowy. Z tego powodu inwestorzy decydują się na konstrukcje hal stalowych. To jednak nie jedyna wartość tego typu konstrukcji. Projekty hal stalowych cechuje nieskomplikowana budowa, przez co są one proste w realizacji. Nowoczesna konstrukcja jest lekka i nieskomplikowana, przez co efekt ostateczny - gotowa do użycia hala - uzyskuje się w zaledwie - maksymalnie - kilka miesięcy.

Obrazek
Hala stalowa fot. jot-ka.com.plHale stalowe oparte są o modułową konstrukcję
Innowacyjność hal stalowych polega na zastosowaniu konstrukcji segmentowej. Tego typu system charakteryzuje lekki szkielet, co doskonale sprawdza się w realizacji obiektów dla wielu branż. Modułowe budowle dają ogromne możliwości, jak na przykład łatwa rozbudowa hal produkcyjnych o kolejne elementy. Zatem w razie potrzeby zwiększenia przestrzeni magazynowej lub innej tworzonej przez hale stalowe, bez problemu jest ona rozbudowywana. Moduły instalowane są sprawnie i szybko. Stalowe hale modułowe charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, co przekłada się na trwałość oraz odporność na nawet najbardziej ekstremalne warunki. Konstrukcje metalowe zabezpieczane są także antykorozyjnie. Systemy modułowe hal metalowych są mobilne, co umożliwia łatwy demontaż konstrukcji i zastosowanie zdemontowanych elementów do budowy kolejnych obiektów. Hale blaszane to nowa jakość w tworzeniu przestrzeni dla przemysłu.


Indywidualny projekt hali stalowej
Konstrukcja hali stalowej tworzona z modułów wykorzystywana jest w wielu gałęziach działalności człowieka. Projekty hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, a także hale dla rolnictwa mogą być realizowane zgodnie z nawet najbardziej specyficznymi wymaganiami danego inwestora. Indywidualne dostosowanie umożliwia najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni, gwarantuje jej ergonomię oraz pełną funkcjonalność, co przekłada się na jakość oraz tempo prowadzonych w niej działań. Specjalny projekt hali magazynowej natomiast, stworzony i zrealizowany według wytycznych zapewni pełne bezpieczeństwo składowanym ładunkom i towarom oraz umożliwi łatwe zarządzanie zasobami. Doskonałą jakość i bezpieczeństwo zagwarantować może wyłącznie doświadczony producent hal stalowych. Kompleksowe usługi, w tym projektowanie hal oraz tworzenie konstrukcji przez wykwalifikowane ekipy montażowe to domena firmy JOT-KA specjalizującej się w realizacji przestrzeni dla przemysłu, takich jak hale produkcyjne, dla rolnictwa, czy hale magazynowe. Producent ze Szczecina oferuje najwyższą jakość realizowanych projektów (w tym projektów indywidualnych) oraz atrakcyjne ceny.Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#2

Post napisał: pitsa » 03 paź 2019, 21:46

W tytule jest pytanie - "jak ograniczyć koszty?"

Jeśli konstrukcja w całości ze stali nie jest zaprojektowana jako sztywna wraz z fundamentami to można ograniczyć koszty budowy fundamentów. Teraz ważne jest mieć równą gładką posadzkę i możliwość pełnego wykorzystania przestrzeni. Solidne fundamenty i słupy niezbędne były gdy hale wyposażone były w suwnice. Hala magazynowa stalowa może być bez słupów w środku, bez stężeń między przeciwległymi ścianami bo sztywność konstrukcji zapewnia odpowiedni dźwigar (lub połówka dźwigara przy przegubowej konstrukcji ramy) sztywno złączony ze słupem. Ale jaka konstrukcja ramy będzie odpowiednio tania to zależy od założeń klienta. Z tego co obserwuję to warto zastanowić się nad proporcją szerokość hali i jej wysokość. A jest nad czym myśleć. Oszczędzać na wysokości i kubaturze do ogrzania (nowe stalowe hale ze ścianami warstwowymi i ciepłym dachem są bardziej komfortowe niż dawne hale żelbetowe) czy też zainwestować w wyższy system składowania? Oprócz kosztu budowy jest później przecież podatek od nieruchomości zależny od "metrażu", a nie kubatury.
Warto też spojrzeć w przyszłość i zastanowić się czy inwestorowi do głowy nie strzeli pomysł dodatkowego obciążenia dachu panelami fotowoltaicznymi co pociągnie za sobą konieczność wykonania dodatkowej konstrukcji wsporczej pod to widzimisię. Ograniczać koszty teraz czy później. To też ważne pytanie. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#3

Post napisał: zlp » 31 paź 2019, 23:19

Wysoka hala i jeśli to możliwe ogrzewanie podłogowe. U siebie jestem bardzo mile zaskoczony. Ciepło i ekonomicznie, chociaż trzeba było więcej wyłożyć kasy na starcie, to później spore oszczędności i komfort.
zlp.com.pl

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#4

Post napisał: Petroholic » 01 lis 2019, 09:10

Wiele hal aktualnie poza pradem i woda nie ma podpietych innych mediow. Wiele nie ma socjala w hali, a kotlownia albo wpiecie w CO miejskie to juz ewenement... Dlatego bardzo popularne sa aktualnie promienniki elektryczne imitujace slonce wewnatrz hali... Ostatnio miale okazje pracowac na tak ogrzewanej hali i nie powiem bardzo przyjemnie :)

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#5

Post napisał: zlp » 01 lis 2019, 11:42

W dobie kondensatów z zamkniętą komorą spalania kotłownie nie są już konieczne. Kotłownia to tylko strata miejsca i koszty. Może to nieprofesjonalne rozwiązanie, ale wolę zamontować kilka małych "domowych" kondensatów gdzieś na ścianach w różnych miejscach hali (krótki komin przez ścianę), niż jeden duży kocioł z ogromnym kominem w kotłowni która musi spełniać wymagania itp. Dzięki temu daje się ominąć przepisy i kotłowni nie budować.
Na paliwo stałe to kotłownia + magazyn paliwa, w cholerę miejsca, specjalne wymagania itp.
Promienniki to również ciekawe rozwiązanie.
zlp.com.pl

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#6

Post napisał: Petroholic » 01 lis 2019, 15:54

zlp pisze:W dobie kondensatów z zamkniętą komorą spalania kotłownie nie są już konieczne.
Zgadza się ale ten kondensat też musisz czymś napędzić... Olej opałowy to znowu magazynowanie, a gaz to kolejna instalacja, której większość hal nie ma :(

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#7

Post napisał: ishi » 05 mar 2020, 21:24

Ja tam się poważnie zastanawiam nad postawieniem 100m domu z ramy i dobrych płyt PIR :]

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#8

Post napisał: Masert » 10 gru 2020, 11:50

Bardzo fajna firma, która robi obiekty z klocków betonowych, takie jak składy, hale i mury, to ADZ System Kloce betonowe układane są jeden na drugim, tworząc jednolitą i spójną koncepcje. Można te obiekty rozkładać i ustawiać na nowo w innym miejscu. Można w taki sposób hale magazynowo - produkcyjne, mury oporowe, boksy i wygrodzenia, składy materiałów, ogrodzenia i osłony chroniące. Te materiały budowlane, można u nich kupić.

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#9

Post napisał: Zienek » 10 gru 2020, 12:48

No ale ciepłe to to nie jest. Może w lato ;)

Re: Budowa hali magazynowej - jak ograniczyć koszty?

#10

Post napisał: DonatasJuraitis » 17 gru 2020, 10:30

Bardzo interesujące, dziękuję za ten artykuł.
plyteliu klijavimas

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”