Biesse rover 24 NC500

pomoc w uruchomieniu

Dyskusje dotyczące maszyn Biesse Rover

Autor tematu
Speedx55
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2020, 17:01

Biesse rover 24 NC500

#1

Post napisał: Speedx55 » 06 lut 2020, 12:23

Cześć
To mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość. Mam małą stolarnię domową i planuję zainwestować w maszynę Biesse rover 24 rok 2003 z oprogramowaniem nc500( taką mam na oku na ten moment). Pytanie jakie sa znaczące różnice w oprogramowaniu nc500 nc1000 i xnc. Jak wygląda tak w skrócie proces projektowania do uruchomienia obrabiarki ? Z tego co wyczytałem to importuje plik z autocada lub (jakis inny program artcam ) i nw czy kazde z wyzej wymienionych oprogramowań taki format z cada obsługuje. Póżniej dany obraz przetwarzam na język maszyny ( tutaj jakiś postprocesor i też nw czy taki postprocesor juz w danej maszynie istnieje ?) i opisuje nadzędzia do obróbki. Możliwe ze jestem w błędzie. Proszę o jakieś informację z którym oprogramowaniem mam szukac tej maszyny. Za każdą pomoc z góry dziękuje.



Tagi:


meler
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 kwie 2016, 03:55
Lokalizacja: iława

Re: Biesse rover 24 NC500

#2

Post napisał: meler » 10 lut 2020, 14:09

Z tego co wiem import rysunki z cad jest opcją i nie zawsze jest aktywny ( w nc500 jest bodajże standardowo). Nc1000 bazuje na windowsie, kod jest w standardowym formacie biesse z tamtych lat i tak samo jak w xnc ( bazuje na linuxie/unixie) możliwe jest użycie programu cam ( potrzeba odpowiedniego postprocesora, jednak nie powinno być większego problemu). Do tego dochodzi jeszcze przerzucenie pliku. Jeśli chodzi o obsługę i interfejs nc 1000 oraz xnc są bardzo podobne.

Jeśli ma Pan jakieś pytania odnośnie xnc to służę pomocą - posiadamy taką maszynę w firmie


krzysztofel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 13 cze 2014, 13:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Biesse rover 24 NC500

#3

Post napisał: krzysztofel » 16 mar 2023, 21:45

Gotowy postprocesor Biesse NC500


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Biesse Rover”