Automat do "cuksów"

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Automat do "cuksów"

#1

Post napisał: easy2002 » 15 paź 2019, 18:45

Witam wszystkich serdecznie,
chciałem "zarzucić" temat automatów do narzędzi i płytek skrawających
Chciałbym w tym temacie zapytać o Wasze opinie na temat tych urządzeń,
Jakie dokładnie używacie ile pozycji oraz jak tym zarządzacie no i oczywiście ile was to kosztuje ... a wiem że potrafi kosztować , więc poniżej zdjęcie oraz opis jak ja z tym tematem sobie poradziłem
Automat Vendingowy oraz system Nayax z kartami prepaid
Załączniki
Automat_do_cuksow.jpg


... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: Automat do "cuksów"

#2

Post napisał: viper » 15 paź 2019, 19:38

na wstępie napiszę, że nie mam żądnego automatu u siebie ale przydałby się.
Czy w innych automatach operator też dostaje całą paczkę? czy może wyskakuje pojedyncza płytka?
Nie kuje w oko jak z samej góry paczki lecą? wiem że, w plastiku ale i tak trochę wysoko :wink:

A jak ze stanem magazynowym tych płytek? coś je zlicza i sygnalizuje że trzeba zamawiać??

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Re: Automat do "cuksów"

#3

Post napisał: easy2002 » 15 paź 2019, 21:27

Miałem podobne obawy , ale poprosiłem o testy dostawcy takich urządzeń i niech mi kolega wierzy nie ma najmniejszych problemów , oczywiście u góry są najmniejsze płytki jakie używam ( rozm. 5-7-9 ) a na dolnych te 15-17 ...

Jeśli chodzi o statystyki oraz powiadamianie o stanach to realizuje system NAYAX jest to dobry system w chmurze
z aplikacjami ...

Jeśli chodzi o wydawanie jednej sztuki to aż tak nie próbowałem ... bo nie mam takiej potrzeby ( frezy i tak po 7-12 płytek ) a dla tokarek rozkładam pudełko 10 szt. na dwa po 5 i jest git ...
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automat do "cuksów"

#4

Post napisał: strikexp » 16 paź 2019, 02:26

Wystarczy wsadzać pudełka w piankowe osłonki i mogą spadać nawet z kilku pięter.
No i ten cały kontener u dołu także można obkleić pianką.

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Re: Automat do "cuksów"

#5

Post napisał: easy2002 » 18 paź 2019, 18:45

A może inny pomysł ... wiem przejdę na ceramikę ... mniejsza masa = mniejszy pęd :-)
Oczywiście w takich maszynach ( szafach) chodzi o to aby usprawnić proces wydania płytek zamawiania itp.
a nie jeszcze zabawa w okładanie pudełek w pierzynkę ... nic się nie tłucze w tych pudełka poważni producenci i tak przygotowują odpowiednio te pudełka do swoich nie tanich maszyn i szaf ...wydawczych

Raporty pozwalają na szybką analizę zapotrzebowania oraz na ocenę rotacji poszczególnych typów płytek ...
Załączniki
Raport_3.png
RAporty_!.png
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automat do "cuksów"

#6

Post napisał: strikexp » 18 paź 2019, 19:00

No podpięcie fikcyjnych płatności faktycznie nieźle spisuje się jako raport kosztowy narzędzi :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Re: Automat do "cuksów"

#7

Post napisał: easy2002 » 18 paź 2019, 19:22

Zgadzam się z kolegą ... ale zostawiłem cenę 1zł za płytkę ( wiem że kosmos )
ale analiza mam być wydawanych płytek względem operator lub obrabiarka
A z kosztami to jest inny problem jedne są kupione od jednego dostawcy następnym razem innego / promocja / upust przy zakupie większej ilości lub zakupiono z czymś innym i w gratisie były płytki ... itp
Kto by nad tym zapanował i należałoby non-stop zmieniać wartość pudełka ( oczywiście można jak ktoś jest aptekarzem .. to może to robić ) u mnie zamysł był inny ilość wydanych płytek oraz rotacja lub jej brak oraz dostęp 24h bez angażowania nikogo ... tylko karta/płytki i do przodu ...
I tak ostatecznie trzeba było za płytki zapłacić po to są FV aby to sprawdzić ...
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”