ArtCam wyciagniecie ze zdjecia - pomocy

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
michalG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:52
Lokalizacja: Częstochowa

ArtCam wyciagniecie ze zdjecia - pomocy

#1

Post napisał: michalG » 06 lis 2008, 14:21

Witam
Mam takie pytanie-jak zrobić w artcam-ie "wyciągniecie" ze zdjęcia tak aby postać była wyciągnięta a tło wklęsłe. Kiedy robię to normalną metodą wokół każdej postaci robi mi się próg (obniżenie) przez co uzyskuje negatyw (postaci zagłębione są w materiale). Gdybym zalał gipsem to co otrzymałem uzyskał bym to co mnie interesuje. Przy ustalaniu wysokości wyciągnięcia nie da się wpisywać wartości ujemnych:(
Proszę o pomoc
Michał



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 06 lis 2008, 16:45

Jeżeli Artcam ze zdjęcia robi Ci negatywowy relief to może rozwiązaniem będzie danie mu do przetworzenia negatywu zdjęcia :???: Na dodatek zdjęcie pewnie dobrze będzie wstępnie obrobić w jakimś programie graficznym, gdzie tło dla postaci możesz oddzielić a następnie różnicować, obserwując jednocześnie jaki to ma wpływ na efekt dalszego przetwarzania.
Tę samą operację zamiany bitmapy na relief w postaci G-kodu wykona Ci dużo tańszy i prostszy w obsłudze program Bmp2Cnc http://www.download.net.pl/11997/Bmp2Cnc/ Albo darmowy b2g http://www.inf-el.com/cnc/cnc.htm
W każdym razie te programy zamieniają stopień zaczernienia na głębokość więc i tak z normalnej fotografii z jej cieniami uzyskasz coś nieprzewidywalnego i żeby temu przeciwdziałać potrzebna jest żmudna obróbka na piechotę i próby, próby, próby

Awatar użytkownika

artmachining
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 331
Rejestracja: 20 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

#3

Post napisał: artmachining » 06 lis 2008, 17:41

Jest taka funkcja - odwróć relief w Z (Invert relief Z only). Klik i po sprawie.
Pozdr
Adam


Autor tematu
michalG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:52
Lokalizacja: Częstochowa

#4

Post napisał: michalG » 06 lis 2008, 21:23

Dziękuje bardzo udało mi się odwrócić Z.
Darmowe programy warte są przemyślenia...:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”