a

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
patczers
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:10
Lokalizacja: śląsk

a

#1

Post napisał: patczers » 24 lut 2011, 20:38

aasda
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 20:30 przez patczers, łącznie zmieniany 1 raz.




Semen
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2009, 19:08
Lokalizacja: PN

#2

Post napisał: Semen » 25 lut 2011, 14:19

patczers pisze:ale często odpisują ze jest to dla nich możliwe
Chyba nie możliwe.
Domyślam się ,że jest to zgięte w środku na podwójną grubość.
Wykonanie kłopotliwe ,nie gwarantujące że detal będzie prosty a wierzchołek nie będzie pękał.Nawet na pokryciach dachów, przy montażu na tzw. rąbek stojący jest to robione inaczej.
Można rozważyć zmianę poprzez dołączenie do płaskiej blachy kątownika, lub połączenie 2 kawałków blachy.


Autor tematu
patczers
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:10
Lokalizacja: śląsk

#3

Post napisał: patczers » 25 lut 2011, 19:03

Tak przepraszam tam miało być nie możliwe. Dokładnie o to mi chodziło o wygięcie blachy 0 180 stopni i 2 razy o 90. Minimalne odchyły mogłyby wchodzić w grę ale o pękającym wierzchołku szczerze mówiąc nawet nikt nie napomknął a ja niestety jestem laikiem w tej dziedzinie a założyłem ten post po tym jak zacząłęm się zagłębiać w ten temat natrafiłem na te forum i czytałem wypowiedzi niektórych forumowiczów, obejrzałem kilka rysunków i doszłem do wniosku że idzie znaleść tutaj ludzi którzy znają się na rzeczy. Dlatego właśnie czekam na pomoc jak najlepiej to rozwiązać żeby mniej więcej tak to wyglądało, oczywiście te "wygięcie" można zmienić ,tolerancja wynosi od 2-10 mm .Wiem że podałem 5 mm ale taki był orginalny projekt ale po małych problemach jakie spotkałem jestem wstanie to zmodyfikować do takich rozmiarów, wszelkie rozwiązania wchodzą w grę. No troche się rozpisałem :) Seman czy mogłbyś mi troszkę przybliżyć te twoje rozwiązania?? Jedna firma odpisała mi że łączenie nitowe oraz zgrzewanie punktowe nie da rady przy takich wymiarach. Więc dalej proszę o pomoc :neutral:


Semen
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2009, 19:08
Lokalizacja: PN

#4

Post napisał: Semen » 25 lut 2011, 20:33

Możliwe rozwiązania,pod warunkiem ,że blacha nie będzie pękać:
-pas blachy 91 w środku dołożyć kątownik,którego jedno ramię ma 5 mm.
zgrzewanie odpada ,niszczy ocynk,nitowanie jest możliwe ,ale wiercenie niszczy ocynk.
-na prasie krawędziowej wykonać najpierw zagłębienie w kształcie trójkąta,potem "zgnieść" trójkąt ( tak jak na rys.1 z tym ,że nie masz wystającej części prostej ,tylko trójkąt).
Wady tego rozwiązania-trudne do uzyskania wymiary na lewo i prawo od zagłębienia.
-poszukać firmy ,która walcuje blachy.
-złożyć z 2 kawałków
-zbudować walcarkę
-zadzwonić do konstruktora z pytaniem " co autor miał na myśli".
Jeżeli blacha jest już ocynkowania,to tego się nie da zrobić dobrze.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#5

Post napisał: numerek » 25 lut 2011, 23:19

niemożliwe jest otworzyć w d...e parasol :)

to jest do zrobienia ...
pytanie podstawowe : ile szt ?
poniżej 1000 - nie ma tematu


Semen
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2009, 19:08
Lokalizacja: PN

#6

Post napisał: Semen » 26 lut 2011, 07:58

Semen pisze:Jeżeli blacha jest już ocynkowania,to tego się nie da zrobić dobrze.
Różnica jest pomiędzy "zrobić" a "zrobić dobrze".
Jako ,że nie daleko mam do Trójmiasta ,chętnie obejrzę gotowe.


Autor tematu
patczers
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:10
Lokalizacja: śląsk

#7

Post napisał: patczers » 26 lut 2011, 11:05

Ok widze ze muszę troche przybliżyć o co mi chodzi.... ogólnie piszę teraz do was z Szwecji te łączniki mają być wykonane bezpośrednio na export dlatego szukam jakiejś firmy która może się tego podjąć , trzeba wykonać powiedzmy po 2 sztuki ( bo docelowo są 2 długości) i przesłać do nas (możemy pokryć koszty) potrzebujemy mieć złożoną ofertę wycenową bo oczywiście rozumie ze cena bedzie sie zmieniać w stosunku do ilości. Wycena powinna być od 500 do 10000 sztuk ,druga sprawa czy jesli ktoś jest wstanie to wykonać potrzebuje odrazu pakowania tych łączników po 5 lub 10 sztuk jeszcze nie zdecydowaliśmy dokładnie ale to jest kwestia do omowienia (jakieś zawinięcie w folię lub inne propozycje) dlatego robienie tego samemu w garażu nie chodzi w grę , licze tylko na konkretne oferty. Jesli wszystko by nam odpowiadało wtedy możemy mowić o pierwszym zamowieniu , które oczywiście na pierszy raz nie bedzie wynościć 5000 sztuk tylko jakieś 500 - 1000 . teraz równiez pytanie ile bedzie ważyć orientacyjnie 100 sztuk (potrzebne do uwzględnienia transportu)dłuośc wynosi 1-1190mm 2-890mm reszta taka sama i jaki jest docelowy koszt wyprodukowania 100 sztuk. Jesli ktoś jest bardziej zainteresowany tą ofertą i ma jakieś propozycje co do tego zapraszam bezpośrednio na mojego maila. Pozdrawiam


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#8

Post napisał: numerek » 26 lut 2011, 13:04

ok
teraz ja musze nieco przybliżyć :)

jak pisałem wyżej to jest do wykonania ale napewno nie 2 szt próbnych
to tak nie działa !

jesli firma jest poważna i poważnie zainteresowana to rozmawiamy o poważnych pieniądzach
koszt wykonania oprzyrządowania to kilka tys zł

myslisz że ktoś wyda swoją kaskę za mglistą obietnicę zamówienia?
a co jeśli cena nie przejdzie ?

zleceniobiorca zostanie z kupą złomu

to nie jest standardowa robota więc i rozmowy są nieco inne


Autor tematu
patczers
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:10
Lokalizacja: śląsk

#9

Post napisał: patczers » 26 lut 2011, 16:16

No ok rozumie ale mi chodzi o nawiązanie jakiejś współpracy z konkretną firmą tz. jeśli jest jakaś firma specjalizująca się w obróbkach z blach powinna posiadać sprzęt do tego tz. do gięcia , cięcia , zgrzewania i do innych rzeczy , ja rozumie że każdy element który się daje do wykonania jest inny ale jeśli ktos ma zaplecze maszyn moim zdaniem jest wstanie wykonać próbki ja to bedzie wyglądać , czy nam równiez wszystko bedzie odpowiadać itd. Bo ja równiez nie mam zamiaru zamówić 1000 sztuk " w ciemno" bo zauważyłem ile ludzi tyle teorii ( że bedzie to musiało trochę inaczej wyglądać to trzeba zmienic albo tamto) i rozumię osoby które mają jakieś maszyny ale konkretnie tego nie są wstanie wykonać i dla nich to byłby koszt z modyfikacja sprzetu ale ja również nie mam zamiaru wyłożyc pare tysiecy na tą modyfikacje bo łatwiej byłoby mi współpracować z firmą która to potrafi zrobic to chyba logiczne. Na początku była teoria zeby ją tak poprostu powyginac z czym powinna poradzić sobie przeciętna firma ale jednak się myliłem bo nie jest to takie proste jak mi się wydawało ( z wszystkich maili które wysłałem może 2 procent się zaoferowało ze złoży oferty w przyszłym tygodniu) dlatego założyłem ten post z nadzieją ze ludzie odwiedzający to forum bedą wstanie mi pomoc może w lekkiej modyfikacji tego projektu lub w sugestiach jak to można inaczej wykonać żeby było to trochę prostsze.


piotrekcha
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2008, 12:14
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: piotrekcha » 27 lut 2011, 11:55

Witam
Jaki już wspomniał Semen ten detal można wykonać spawając kątownik z blachą.
według mnie najlepszym rozwiązaniem jest przyspawanie kątownika do blachy nieocynkowanej, a następnie podesłać detal do cynkowni. Ale czy akceptowalne jest żeby z jednej strony od "wierzchołka" blacha miała 1-1,5 mm grubości.
Wykonanie takiego detalu na prasie krawędziowej wymaga wymaga później dogięcia na kąt 360 stopni, mogą wystąpić problemy z odsprężynowaniem blachy i pękania blachy czy ocynku na wierzchołku gięcia.
Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest przyspawanie kątownika do blachy i ocynkowanie w cynkowni.
U kolegi w firmie można by wykonać coś takiego bez problemu, posiada niezbędne maszyny i często daje detale do cynkowni.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”