6040 Nowy Chinczyk

Poprosze o opinie.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Pon
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 29 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Austria

6040 Nowy Chinczyk

#1

Post napisał: Pon » 05 wrz 2018, 06:34

Witam

Mam takie pytanie do was specjalistow :)

Co sadzicie o tym Chinczyku z linku ponizej ? Wydaje sie troche poprawiony konstrukcyjnie. Zastosowanie Hobbystycznie glownie drewno.

https://www.aliexpress.com/item/USB-CNC ... autifyAB=0




MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 6040 Nowy Chinczyk

#2

Post napisał: MarioMAX » 05 wrz 2018, 08:09

Dolicz cło, i vat bo taką pakę napewno zatrzyma urząd celny, no i robi się cena ok.10k zł, poprawcie mnie jeśli plotę głupoty.

A odpowiadając na pytanie, do drewna jak najbardziej ok, maszyna zrobiona schludnie, w drewnie bardzo dokładna, miałem taką kiedyś, jednak próbowałem w niej skrobać w aluminium, od razu mówię nie da się. Szybko zbudowałem drugą, a tą ulepszam na sprzedaż, i z wagi 50kg, mam już ok. 200kg.

Obrazek

Nowe boki bramy, stalowy stół, stalowe podpory pod prowadnicami osi Y, wałki podparte w osi X, niemieckie krańcówki saia burgess, wszędzie łożyska skośne, a nie kulkowe itd. I dopiero teraz to frezuje w alu.


Autor tematu
Pon
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 29 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Austria

Re: 6040 Nowy Chinczyk

#3

Post napisał: Pon » 05 wrz 2018, 21:01

Na necie jest trochę filmików o chińczykach w Alu, ale zapewne masz racje skoro próbowałeś. Na czym dokładnie problem polega ?
Jak pisałem powyżej potrzebuje czegoś do skrobania w drewnie, wiec podejrzewam ze wystarczy na start. Fajna maszynkę zbudowałeś, widzę ze zabawa jest wciągająca :)


MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 6040 Nowy Chinczyk

#4

Post napisał: MarioMAX » 06 wrz 2018, 10:27

No mam już 3 frezarki, Problem w aluminiowym stole, który pod naciskiem ręki, albo położenia imadła się ugina. Wałki w osi X niepodparte zaczynają tańczyć na środku bramy a nacisk ręką powoduje odginanie o 2mm z lekkością. Jak będziesz chciał to ja za taką z poprawioną elektroniką, 4 osią 1,5kw wrzeciono chłodzone wodą itp. itd. będę chciał 12k zł. Pracowała może 24h, więc wszystko nowe, sprzedaję wraz z tym czarnym stołem, chłodnicą do wrzeciona oraz mgiełką )


stefanbatory
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 09 gru 2012, 09:40
Lokalizacja: Konin

Re: 6040 Nowy Chinczyk

#5

Post napisał: stefanbatory » 13 wrz 2018, 14:51

Pon pisze:
05 wrz 2018, 06:34
..

Co sadzicie o tym Chinczyku z linku ponizej ? Wydaje sie troche poprawiony konstrukcyjnie. Zastosowanie Hobbystycznie glownie drewno.

https://www.aliexpress.com/item/USB-CNC ... autifyAB=0
W którym miejscu wydaje się poprawiony konstrukcyjnie? Bo nic dobrego tam nie widzę.. Chociaż jak chcesz Sobie i znajomym wykonywać breloczki do kluczy, podstawki pod kubki czy tam inne szpargały z drewna w sensie hobbystycznym, i nie zależy Ci na czasie oraz jakości, to od biedy może być.
PCBmania :)


MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

Re: 6040 Nowy Chinczyk

#6

Post napisał: MarioMAX » 13 wrz 2018, 15:22

Ja nie frezowałem w niej w drewnie. Tylko od początku w alu. Ona normalnie G0 ma ustawione chyba na posuwie 4000mm i frezuje całkiem fajnie. Do drewna wydaje się jak najbardziej. Nie sądzę aby była wiele wolniejsza od dużych odpowiedników. No i nie widziałem też filmów z podpisami o jakimś rozczarowaniu. Po prostu trzeba wiedzieć że to maszyna hobbystyczna i raczej nie nadaje się do firmy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”