Ciecie czarnej stali

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Volrath
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2009, 08:21
Lokalizacja: Polska

#21

Post napisał: Volrath » 18 mar 2009, 09:02

Polski serwis odeslal mnie do Niemiec bo nie wiedzieli co sie dzieje. Teraz jestem w kontakcje z serwisantem z niemiec ale on tez nie bardzo wie co sie dzieje. Niby wszystko jest prawidlowo ale jednak.
Jak bede wiedzial co bylo przyczyna to opisze:D
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-03-24, 09:50 ]
Przyczna było pękniecie 2 ceramicznych pierscieni w głowicy. Skoczyło napięcie i wyskakiwał błąd. Zmieniłem pierscienie ustawiłem odnowa napięcie i laser śmiga:D

A pękły pewnie dlatego, że głowica przywaliła w wystający detal.



Tagi:

Awatar użytkownika

meeryjane
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2008, 23:11
Lokalizacja: Poznań

#22

Post napisał: meeryjane » 27 mar 2009, 23:26

Volrath pisze:Hehehe nie normalnie szedl program.. i w srodku programu sie skopalo:D i to wczoraj przed koncem roboty.. dzis wlaczylem przed chwila i poszlo normalnie.. ale bylem w szoku:D Moze cos na dyszy bylo..

Ogolnie to mam cuda wianki z tym laserem.. ale tak to jest jak ktos sie na tym nie zna a zostal rzucony na gleboka wode:D

Dzieki wam wielkie za pomoc zaczynam cos kojarzyc dzieki wam:D

Dlugo sie nie nadzialal 54 alarm Z SERVO LAG EXCESS... chyba sie juz do tego nie dotykam ide na urlop hehe..

widze ze kolega ma podobne problemy u mnie [sg510 mkII] od pazdziernika jade juz na 4 glowicy szef mnie chyba zwolni a serwis mysli ze nie mam co robic tylko wydzwaniac do katowic. moje problemy polegaly na tym glowica podczas wpalania unosila sie b. wolno do gory az do momentu bledu osi z, podczas ciecia potrafila falowac 3-5cm nad blacha, przy cieciu nierdzewki wyskakiwal mi oring z gniazda glowicy az w koncu przyjechali i powiedzieli ze oring jest tam niepotrzebny myslalem ze mi pomogli a teraz mam nieszczelna glowice i jakosc ciecia spadla ;/ itd mozna by tak sporo pisac...
MAZAK Spacegear 510MKII 3D

PBH 220-4100-4C


Autor tematu
Volrath
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2009, 08:21
Lokalizacja: Polska

#23

Post napisał: Volrath » 30 mar 2009, 09:45

Mamy maszyne z H&J Maschinentechnik i powiem szczerze ze nie jestem zadowolony z serwisu jaki oferuja. Moj problem rozwiazywany byl ponad 3 tygodnie. Napisalem do nich maila z prosba o przyjazd serwisu. Zaczeli do mnie wydzwaniac zebym sprawdzal jakies ustawienia parametry, wkoncu powiedzili ze nie potrafia mi pomoc i zeby "se" zadzwonil do serwisu w Niemczech. Dali mi numer telefonu imie goscia i tyle. Zalozmy ze nie znalbym angielskiego to bylaby totalna klapa. Maszyna dalej stoi bo mamy zakladanego FSM'a juz hmmm 1.5 miecha... to jest poprostu masakra. Azot mi spierdziela ze zbiornika... non stop 40 bar^^ (powinno byc 25), kasa paruje....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”