Pytanie nowicjusza w dziedzinie spawania

Spawalnictwo i obróbka cieplna
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#31

Post napisał: bartuss1 » 13 sie 2011, 23:37

KEYZOR pisze:a po czym poznamy ze wzielismy kwasową elektrode do zwykłej stali ? mozesz zdradzic ten sekret ??
po gładkiej i błyszczącej kolorowej spoinie :D

co do symboli spawmetu i esaba róznica polega na katalogowaniu kolego, a ER146 to oznaczenie normatywne okreslone w Polskich Normach PN - EN 499 lub PN 88/M-69433.
jak ci sie nudzi to poszukaj co w tych normach jest na ten temat, moze przy okazji czegos sie nauczysz.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#32

Post napisał: mariuszbroda » 14 sie 2011, 00:51

Witam lukadyop,nie rozpisywałem się w szczegółach,dawno temu na wirowej nie było żadnej mozliwości ingerencji w napięcie,a spawacze często podnosili "napięcie'.
Nie przetłumaczył,że spawa prąd (natężenie),a dziś oczywiście,ale wtedy nikt o pulsie nie słyszał.
Pozdrawiam,
przy okazji,moim zdaniem,należy bardzo ostrożnie podchodzić do pojęcia amator,na tym forum jest dużo kolegów o statusie powiedzmy amatora,ale życzyłbym sobie żeby zawodowcy reprezentowali poziom tych "amatorów"-taka prawda.
Pasja zawsze będzie więcej warta niż formalny zawód.A pasja w zawodzie to mistrzostwo świata.
Bartus nie lubisz spawacza(no wiem,o co Ci chodzi),ale przypomnij sobie ilu w Twojej grupie rozumiało wykres żelazo-węgiel,a ilu mówiło po cholere mi to,pewnie i komis też był.
Pozdrawiam.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#33

Post napisał: lukadyop » 14 sie 2011, 07:49

Witam w wirówkach jak najbardziej tylko regulacja natężenia, myślałem że chodzi o spawanie MAG ( jak kto woli półautomat automat migomat) bo w tej metodzie reguluje się napięcie Volty, czy to skokowo czy płynnie co odpowiada za topienie drutu a amperaż czyli natężenie jest powiązane z posuwem drutu, ale mało sobie z tego zdaje sprawę, pozdrawiam.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#34

Post napisał: bartuss1 » 14 sie 2011, 09:39

mariuszbroda pisze:Bartus nie lubisz spawacza
e, jak próbuje kogos przekonac zeby sie dokształcił zanim zacznie wciskac kit to od razu nie lubie ? nie lubie tylko jednej osoby na tym forum.
głownie mam na mysli fakt ze jak doradzac to z sensem, jak nie jestem pewien to nie doradzam. I przede wszystkim nie nabijam sie z kolegów którzy czegos nie wiedzą.
wystarcy zerknąc na dział frezarki metalowe, ilu tam sie fachowców nakociło w ciagu ostatniego roku, najlepsi są ci co zawitawszy na forum pytaja sie doslownie o wszystko, a po jakimś czasie udzielają się w stylu ja bym to zrobił tak i tak, zrób tak bo to i tamto.
troszke samokrytyki nikomu nie zaszkodzi

a wracając do spawania, jesli wiemy co czym pospawać, przy jakich parametrach to pozostaje nauka metody.
a regulujemy zawsze natężenie przepływu - po to mamy grube przewody, a sposób dostarczenia pradu wynika z budowy urządzonka. dobra, nie będe marudził :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#35

Post napisał: kamar » 14 sie 2011, 10:47

bartuss1 pisze:[ ilu tam sie fachowców nakociło w ciagu ostatniego roku, najlepsi są ci co zawitawszy na forum pytaja sie doslownie o wszystko, a po jakimś czasie udzielają się w stylu ja bym to zrobił tak i tak, zrób tak bo to i tamto.
P
To już drugi przez Ciebie nielubiany :)

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#36

Post napisał: clipper7 » 14 sie 2011, 11:32

bartuss1 pisze:jak doradzac to z sensem, jak nie jestem pewien to nie doradzam.
Święte słowa, też tak uważam.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#37

Post napisał: bartuss1 » 14 sie 2011, 11:37

kamar pisze:To już drugi przez Ciebie nielubiany :)
przekoro pierunska :D
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#38

Post napisał: Mateusz-M » 14 sie 2011, 22:12

Nie doradzam lecz proponuje :grin: Spawam elektrodami OERLIKON (oznaczeń nie znam ale jak ktoś zechce to podskocze i spisze) i jak dla mnie rewelka, do bardziej odpowiedzialnych prac używam zasadowych i tak jak kolega bartuss pisał spoinka kolorowa i czyściutka, wszystko to popełniam transformatorem samoróbką o mocy nieokreślonej i prądzie przemiennym nawet ostatnio blachę 1.5mm zdarzyło mi sie pospawać i część ta działa do tej pory, niby elektrody zasadowe są na DC ale w AC też idzie pracować nimi, żadna spoinka jeszcze nie puściła więc myśle że jak ktoś nie wyssał spawania z mlekiem matki to spawać i tak nie będzie dobrze. A teraz pytanie o które moim znajomi zawsze się sprzeczają mianowicie: Spaw czy spoina? :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#39

Post napisał: kamar » 14 sie 2011, 22:19

A jak wyssał to i szkło gołym drutem pospawa :)


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#40

Post napisał: Mateusz-M » 14 sie 2011, 22:25

interesujące :lol: można rozwinąć?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”