Pomoc w zakupie tiga AC-DC

Spawalnictwo i obróbka cieplna

jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

Re: tig

#31

Post napisał: jacek-1210 » 20 cze 2011, 16:30

zmarnowany150 pisze:Również szukam jakiegoś niedrogiego tig-a ac/dc dla siebie do amatorskiego spawania i myślę na dedrą konkretnie DESTi205AC, cena: za niecałe 2200 da się wyrwać z dostawą, nie znalazłem żadnej opinii na temat tego modelu, lecz na DESTI 200 trochę ludzi pracuje amatorko i niby ok. Może ktoś się wypowie. Przykłady na alledrogo. Pozdrawiam
Polemizowałbym z tym, że jak to piszą na aukcji "idealna do spawania aluminium". Nie ma w niej balansu i częstotliwości w AC, ale ogólnie jest to dla mnie solidny chiński wyrób i jeśli nie masz więcej kasy, to po małej wprawie spokojnie będziesz spawał tym aluminium

W zestawie brak reduktora, butli i maski - to musisz doliczyć do kosztów a wtedy może okazać się, że niewiele więcej zapłacisz za taki zestaw z lepszym chińczykiem w komplecie - ale to już sam musisz rozważyć. Jest gniazdo na pedał, ale pedału chyba też nie ma w zestawie ? Spawać bez pedału spokojnie będziesz, ale jeśli będziesz chciał oddzielnie dokupić to nie wyjdzie też mało


Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Tagi:


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

Re: tig

#32

Post napisał: Mateusz-M » 20 cze 2011, 17:50

Polemizowałbym z tym, że jak to piszą na aukcji "idealna do spawania aluminium". Nie ma w niej balansu i częstotliwości w AC, ale ogólnie jest to dla mnie solidny chiński wyrób i jeśli nie masz więcej kasy, to po małej wprawie spokojnie będziesz spawał tym aluminium

W zestawie brak reduktora, butli i maski - to musisz doliczyć do kosztów a wtedy może okazać się, że niewiele więcej zapłacisz za taki zestaw z lepszym chińczykiem w komplecie - ale to już sam musisz rozważyć. Jest gniazdo na pedał, ale pedału chyba też nie ma w zestawie ? Spawać bez pedału spokojnie będziesz, ale jeśli będziesz chciał oddzielnie dokupić to nie wyjdzie też mało
Nie sugerowałem sie tym zachwalaniem sprzedającego w aukcji heh, faktycznie masz racje co do ustawienia częstotliwości w AC więc nie wiadomo jakie będzie skupienie łuku, ogólnie Potrzebuje tig-a do spawania alu ponieważ w mojej okolicy nikt nie umie tego dobrze robić, bardzo dużo osób spawa ale jak nie pory to pęka na środku spawu a liczą sobie co nie miara, również by sie przydał do blacharki samochodowej więc sherman odpada bo troszke za duży ten prad minimalny. Pozostaje Magnum ale jakoś nie jestem do niego przekonany. Nie będę już więcej marudził, trzeba procować i kasy dozbierać wielkie dzięki za odpowiedzi. A może coś zaproponujesz ciekawego z zestawów z lepszym chińczykiem?


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#33

Post napisał: jacek-1210 » 20 cze 2011, 18:29

Proponuję moje Magnum :lol:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Mateusz-M
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 341
Rejestracja: 20 gru 2009, 13:28
Lokalizacja: lubelskie

#34

Post napisał: Mateusz-M » 20 cze 2011, 18:59

Jak na razie mam mętlik w głowie, ale już wiem czego szukać, ile już używasz swojego magnum i jak z serwisem? Wszystkie jego funkcje by mi pasowały idealnie. Termik łatwo sie załącza?


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#35

Post napisał: Dudi1203 » 20 cze 2011, 20:12

W magnumie termika zalączyc jest cięzko. Pod tym względem jest git. Ale serwis - hym, pierwsza naprawa ok, druga jeszcze w miare, ale jak im trzeci raz wyślesz to potrafią stwierdzić że nie taki kolor elektrody wolframowej do jakiegośtam materialu i to było powodem awarii... W życiu bym nie pomyślał że można cos takiego wydumać. De facto awarie z kolega znaleźlismy sami, pokazaliśmy im co sie dzieje - jonizator przebijal do zasilania i palilo jakas plytke non stop, a oni tylko zmieniali tą plytke. Powodem są kiepskiej jakosci palniki - przebicia do przewodów od guziczka, po odlączeniu przewodu spawalniczego od gniazda nie ma przepięć na zasilaniu. W jednym sklepie mi mówili, że notoryczna wada tego sprzętu. I ogolnie są dosć czułe na spadki/skoki napięć. Po dłuższym spawaniu pogarsza sie wybijanie tlenków na alu, nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. I potrafią występowac rozbieżnosci w parametrach miedzy egzemplarzami (spawalem dwoma i ewidentna różnica). A tak poza tym to w kazdej wyświetlacz amperów dziala w cały świat.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#36

Post napisał: jacek-1210 » 20 cze 2011, 20:38

Zmarnowany150: jeśli przeczytasz cały mój watek to oprócz zdjęcia znajdziesz też kilka uwag n/t spawania. Ja jestem zadowolony, sprzęt mam z pół roku, z serwisem nie miałem jeszcze do czynienia choć podobno "robia wszystko" :wink:

Dudi1203: nie strasz mnie - 2 godziny temu w pospiechu położyłem uchwyt na spawarce i nie dość że na spawarce to jeszcze położyłem nie tak jak trzeba, tzn. pzyciskiem w dół... Aż zatrzeszczało jak iskry strzeliły z elektrody na obudowę spawarki... ale póki co spawa :smile:
Na aukcjach widziałem różne uchwyty przy spawarkach - mój choć gazowy to jest chyba w miarę porządny, ma nawet przegub kulowy na wejściu przewodów w uchwyt - a nie wszystkie uchwyty to mają. A jonizacja jest taka, że jeśli w trakcie spawania odsunę uchwyt, to iskry lecą tak do 5-6cm odległości elektrody od materiału. Amperomierz to fakt, ja na niego w ogóle nie patrzę :mrgreen: , choć jak się człowiek uprze to coś tam może zobaczyć, tylko po co ? Dawniej takich wynalazków nie było i wszyscy spawali :wink:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Autor tematu
Zbyszko8406
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:40
Lokalizacja: Sierpc

#37

Post napisał: Zbyszko8406 » 23 sie 2011, 00:15

Witam robię chłodnicę do tiga ....nagrzewnicę z wentylatorem posiadam już z busa ...trafo i mostek prostowniczy także ..Mam pytanie co do pompy co myślicie czy zda egzamin pompa obiegu nagrzewnicy z auta http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1 paliwową testowałem i raczej nie zda egzaminu ...


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#38

Post napisał: Dudi1203 » 23 sie 2011, 12:53

Zbyszko8406 pisze:paliwową testowałem i raczej nie zda egzaminu ...
Uzasadnij jakos, bo u mnie dziala od 2 miesiecy taka pompka i sprawuje sie bardzo dobrze.


Autor tematu
Zbyszko8406
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 12
Posty: 20
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:40
Lokalizacja: Sierpc

#39

Post napisał: Zbyszko8406 » 23 sie 2011, 16:48

Dudi1203 pisze:
Zbyszko8406 pisze:paliwową testowałem i raczej nie zda egzaminu ...
Uzasadnij jakos, bo u mnie dziala od 2 miesiecy taka pompka i sprawuje sie bardzo dobrze.
Zakupiłem pompkę Paliwową od Golfa II i jak na moje oko słabiutko daje musiałbym zmierzyć ile l/m ...A Ty kolego Dudi od jakiego auta masz pompkę i nagrzewnicę ? myślę że od jakiejś BMKI byłaby wydajniejsza . Pompki obiegowe od nagrzewnicy można dostać już za 50zł więc już sam nie wiem ...NAGRZEWNICA od żuka czy też rolniczego tarpana ..myślę że to te same nagrzewnice ... tylko że ciężko znaleźć już ...i w taką np obudowę wszystko upchnąć http://allegro.pl/obudowa-pod-prostowni ... 50743.html niestety nagrzewnica jaką posiadam , jest troszkę za duża i nie upcham wszystkiego...


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#40

Post napisał: Dudi1203 » 23 sie 2011, 19:06

Nagrzewnice mam od żuka, zintegrowana od razu z wiatrakiem, oblecialem tylko brzeszczotem klapke od otwierania/zamykania nadmuchu. Dalem 20zl na złomie
Pompke mam od kumpla z hondy civic, wg mnie daje rade bez problemow, praktyka to również pokazuje. Predzej przegrzeje spawarke niz palnik zeby był więcej niż ciepły. Przepływ mam tak oceniam w granicach 5l/min, nie więcej. Pobór prądu wiatrak plus pompka 4A/12V.
To nie musi walić niewiadomo ile wody, ważne zeby ciśnienie bylo w miare zeby przez przypadek nie zagnieść węża od wody itp, a tu pompka paliwowa spisuje sie idealnie. Sugerowałem sie fabrycznymi chlodnicami - tam ciśnienie cieczy wynosi do 3 bar.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”