pare pytan

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

pare pytan

#1

Post napisał: luk_asz01 » 17 sty 2009, 00:03

witam. mam pare pytan.
probuje robic obrobke swojej lekcji nr.5 tej w sumie wiem jak sie do tego zabrac. ale mam takie dwa pytania, jedno dotyczace wrzeciona. jak i skad mam je wziasc, czy sam mam sobie je skonstruowac czy wczytac z jakiegos pliku. w kasiazce jest napisane ze wczytac plik xxxx. a ja go nie moge znalesc i nie wiem jak wywolac to by mi sie pokazalo wrzeciono. drugie pytanie dotyczy obrotu surowki. jak widac w mojej lekcji pierw obrabiam wieksza srednice, pozniej jest obrot surowki M01 i dalsza obroka. czy jest mozliwosc zobaczenia tego i zaprogramowania tego w edgecam?



Tagi:

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#2

Post napisał: cinek_80 » 17 sty 2009, 13:22

Kolego!

Ad1. Zapraszam do zapoznania się z całym linkiem https://www.cnc.info.pl/topics91/edgeca ... 215,10.htm . Trochę porozrzucanych informacji dotyczących wczytywania uchwytu tokarskiego do EC. Co do przykładów z książki to w rozdziale 17 masz zamodelowaną szczękę wraz z detalem i półfabrykatem (Toczenie CY.x_t) więc nie da się tego edytować. To jest tylko plik szkoleniowy.

Ad2. W EC nie da się w prosty sposób wygenerować kodu od razu z przemocowaniem detalu. Nie wiem czy w innych programach CAM jest to możliwe. Kod jest generowany z jednej aktywnej w danym momencie sekwencji. Chyba że chcesz się bawić z wstawianiem dwóch brył w jednej sekwencji i zabawą z tym związaną. Tylko później w symulatorze będzie masakra. Chyba najprostszy sposób to utworzenie dwóch sekwencji, w pierwszej obróbka pierwszego zamocowania a w drugiej drugiego, wygenerowanie dwóch kodów i skopiowanie jednego do drugiego wstawiając pomiędzy M00 lub M01. Może któryś z kolegów dorzuci coś jeszcze z własnych doświadczeń.

Pozdrawiam


r0mek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2009, 14:59
Lokalizacja: LZ/LU

#3

Post napisał: r0mek » 10 lis 2009, 13:51

Podłączę się do tego tematu :D

Chodzi mi własnie o zmiane zamocowania obrabianego przedmiotu. Próbowałem to zrobić poprzez ponowne ustawienie do frezowania drugiej części przedmiotu, ale wyskakuje błąd. Stąd moje pytanie, jak to zrobić?
cinek_80 pisze:Chyba najprostszy sposób to utworzenie dwóch sekwencji, w pierwszej obróbka pierwszego zamocowania a w drugiej drugiego, wygenerowanie dwóch kodów i skopiowanie jednego do drugiego wstawiając pomiędzy M00 lub M01.
Chodzi o to żeby wykonać obróbkę pierwszego zamocowania, następnie utworzyć nowy plik i zamocować przedmiot z drugiej strony, utworzyć taki sam półfabrykat i zamocować drugą stroną, wykonać obróbkę wygenerować kod i połączyć kod z 1 pliku i 2? :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#4

Post napisał: cinek_80 » 12 lis 2009, 14:36

Kolego zastanawiam się jakby to napisać żeby się nie opisać a było zrozumiałe...

Jeżeli chodzi o frezowanie czy toczenie to możesz zrobić dwa odrębne pliki gdzie do drugiego jako półfabrykat wstawiasz efekt obróbki z pierwszego zamocowania (po symulacji klikasz w symulatorze ikonę dyskietki i masz efekt obróbki zapisany jako STL). W kolejnym pliku wstawiasz STL'a i masz półfabrykat.

Można również wykonać obróbkę dwóch zamocowań w jednym pliku EC tworząc dwie sekwencje obróbki. Zasada taka sama jak powyżej z tym że musisz stworzyć sobie kolejne ZERO (tak jak detal będzie ustawiony do obróbki w drugim zamocowaniu). Jak wykonasz pierwsze to zapisujesz półfabrykat jako STL, tworzysz nową sekwencję ustawiając do nowego zera, wczytujesz STL i dalej działasz z obróbką. Stosując metodę dwóch sekwencji proponuje stosowanie dużej ilości warstw żeby szybko w kolejnej sekwencji wygasić to co będzie Ci nie potrzebne i będzie zaciemniało obszar roboczy.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”