Szkoły dla dorosłych - programista operator maszyn cnc

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
joandaw
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2009, 22:15
Lokalizacja: Wodzisław śl

Szkoły dla dorosłych - programista operator maszyn cnc

#1

Post napisał: joandaw » 13 paź 2009, 18:13

Witam wszystkich,chciałby się dowiedzieć gdzie na Śląsku chodzi mi o miasta Wodzisław Śląski,Rybnik, Jastrzębie Zdrój lub okolice znajdę szkołę Technik mechanik- operator programista maszyn cnc lub coś podobnego.Była jedna w Rybniku ale za mało chętnych nie otworzyli.Ma może ktoś jakieś namiary,myślałem też o kursie ,co poradzicie.Mam 5 lat doświadczenia na cnc teraz pracuje na tokarce konwencjonalnej ale dalej interesują mnie maszyny cnc i chcę dalej się rozwijać w tym kierunku.Z góry dzięki za pomoc :grin:



Tagi:

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#2

Post napisał: luk_asz01 » 14 paź 2009, 10:05

to zalezy czego chcialbys sie nauczyc, jesli usiadziesz spokojnie na tylku i wypiszesz sobie w punktach co chcialbys doszkolic, to bedziesz mial latwiej, bo masz juz pojecie o obrobce , wiesz cos napewno na temat rozpoznawania metali, wiesz zapewne cos na temat narzedzi. masz solidne podstawy, bynajmniej po 5latach powinienes miec. reszte douczysz sie sam w zaciszu. zaoszczedzisz czas i kase.grunt to odpowiedziec sobie na pytania co chciabym wiedziec. a nastepnie wal smialo z powrotem na te forum tu: a zapewne uzyskasz wiekszosc odpowiedzi. ucz sie sam. ja sam po sobie wiem , ze mozna. po 6 miesiacach nauki w domu, potrafie napisac program z reki, narysowac w autpo_cad , mastercam i solidwork elementy do wykonania, teraz ucze sie symulacji obrobki w mastercam, miedzyczasie dosstalem sie na 6 miesieczny kurs . KOMUTEROWE WSPOMAGANIE MASZYN tu nabieram troche praktyki przy konwencjonalnych maszynach tokarki i frezarki, piszemy programy i ju za tydzien idziemy sie bawic z maszynami cnc.
PODSTAWA TO SYTEMATYCZNOSC
w dziale podstawy poczytaj moje topiki. jest tam pare lekcji. podstawy. prostych i banalnych pytan, ale jakze fachowych odpowiedzi


Autor tematu
joandaw
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2009, 22:15
Lokalizacja: Wodzisław śl

#3

Post napisał: joandaw » 15 paź 2009, 22:34

Witam, interesuje mnie pisanie programu od podstaw Mazatrol, Fanuc,czy może są jakieś dobere książki na ten temat z czego mogę się wyszkolić może jakieś programy komputerowe symulatory do szkolenia :?: Za pomoc dzięki.

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#4

Post napisał: luk_asz01 » 16 paź 2009, 10:01

1.nie uzyles zlotego srodka
2.troche bardziej sie spreczowalas co chcialbys tu masz lepszego darmowego nie znajdzieszsymulator
3.co do nauki to ja na tym forum zrobilem pare prostych lekcji zacznij od pierwszej i nie przeskakuj dalej, czytaj uwaznie a natkniesz sie na podstawy. lekcja nr.1
takich lekcji jest 6. sprawdzone sa one na symulatorze cnc.tym co masz w punkcjie nr.1
zajmowalem sie toczniem : sterowanie Fanuc
Załączniki
Instrukcja CTX 310 & Fanuc21i.pdf
CTX 310 Fanuc21
(1.44 MiB) Pobrany 750 razy

Awatar użytkownika

pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#5

Post napisał: pabloz90 » 18 paź 2009, 14:59

Jeśli chodzi o szkołę, to z tego co się orientuje jest taki oddział w miejscowości Rydułtowy. Sam mieszkam niedaleko Wodzisławia Śląskiego i z tego co mi wiadomo tam jest taki kierunek. Zapytam dokładnie jeszcze.

Co do nauki polecam naukę na własną rękę. Popieram użytkownika @luk_asz01. Warto posiedzieć trochę na forum i poszukać. Sam też zaczynam dopiero (nie mam żadnego doświadczenia w tym kierunku). Kończę technikum informatyczne, ale czytając to forum sporo się "wyjaśniło". Szczególnie przydatne są działy poświęcone konkretnym maszynom. Co prawda ja idę w innym kierunku, ponieważ buduję swojego "potworka", jednak Ty także znajdziesz to co potrzebujesz. Pozdrawiam serdecznie :cool:
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”