Sinumeric 810 PCU20 a sieć

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#11

Post napisał: gelo » 01 cze 2010, 20:05

oczywiscie w hmi na pc sa udostepnione jakiekolwiek foldery?


>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Tagi:


unleashed
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2010, 19:44
Lokalizacja: bełchatów

#12

Post napisał: unleashed » 02 cze 2010, 07:34

Oczywiście. Udało mi się w końcu pogadać z kimś konkretnym z serwisu i odradzili mi takie połączenie ze względu na to ze jest ono kłopotliwe w konfiguracji, nie do wytłumaczenia przez telefon, bardzo wolne i jest brak możliwości przechowywania plików w podkatalogach. Poradził mi podłączenie przez RS232 i tak spróbuje tylko musze najpierw kabel zmontować.


pajakh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: pajakh » 27 wrz 2010, 14:07

Witam
Muszę podłączyć do naszej sieci firmowej maszynę CTX510 wersja PCU20.
Jestem informatykiem a nie technologiem i jak widzę panel sterowania tej maszyny to nie wiem nawet od czego mam zacząć.
Nie wiem jak dostać się do menu ustawień sieciowych na maszynie. Wyczytałem coś takiego: "The data must be entered in the "Startup" operating
area under "Logical drives" "Network configuration".
Jest ktoś w stanie opisać łopatologicznie jak to zrobić? typu najpierw ten przycisk a później ten?

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#14

Post napisał: gelo » 27 wrz 2010, 21:03

Jak jestes w trybie CNC, w glownym menu to musisz wejsc do Start-Up ( IBN w wersji niemieckiej).
teraz LOGIC DRIVES
UWAGA!: Jezeli w Start-up nie widac "logic drives" tzn ze nieaktywna jest opcja sieciowa. Na to potrzebna jest licencja od siemensa. Czy firma kupila takowa?

Rzeczywiscie lpatologicznie to sie nie bardzo da wytlumaczyc telefonicznie. Procedura jest zamotana, ale jak sie ja juz przejdzie to funkcja jest naprawde wygodna.
Podaj e-maila to ci podesle instrukcje instalacji , ktora i tak jest dostepna na stronach siemensa
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pajakh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Poznań

#15

Post napisał: pajakh » 28 wrz 2010, 14:05

Witam ponownie
Firma ma wykupioną licencję.
Udało mi się w końcu skonfigurować znalazłem w końcu to menu, komunikacja już jest.
Dziwne jest tylko to że nie mogę zmienić domyślnego użytkownika i hasło. Gdy to zrobię to maszyna nie widzi udziału sieciowego. Gdy wrócę do standardowego PCU20_USER wszystko działa.
Dodam że był Użytkownik skonfigurowany w windows nadane uprawnienia i w HMI Embedded Network Manager też wszystko dograne.
To pierwsza taka maszyna w firmie więc nie wiem czy to normalne. Ale wydaje mi się że coś z HMI Embedded Networ Manager może być nie tak

@gelo
Czy mógłbyś mi podesłać nowszy HMI Embedded Networ Manager jeśli taki posiadasz? Ja mam go w wersji v06.03.27 ale coś z nią nie tak, nie mogę uruchomić go jako usługi na serwerze. Może jest jakaś nowsza wersja?

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#16

Post napisał: gelo » 28 wrz 2010, 16:38

W maszynie tez jest uzytkownik PCU20_USER i nadane haslo. Jak chcesz ustawic nowego to musisz to zrobic i w maszynie i w network managerze
co do nowszej wersji to musze zobaczyc
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pajakh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: pajakh » 28 wrz 2010, 23:43

Tak wiem zmieniłem użytkownika w maszynie również ale to nic nie dało. Trudno na razie działa jak znajdę chwilę to będę kombinował dalej.
A jak trafi ci się ten HMI to proszę prześlij na adres [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”