jakie są szanse na prace jako operator cnc w Norwegii/PL?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#41

Post napisał: kamar » 11 lis 2012, 17:50

adrianmaly pisze:Dla Ciebie firma która kupuje średnio 1 obrabiarke miesięcznie, znajduje się na rynku od 14 lat i zatrudnia 1300 osób i kupuje nowe hale po upadłych firmach, zatrudnia ok 8 nowych pracowników co miesiąc, nie jest preznie rozwijającą się firmą?? To jaka nią jest wg Ciebie ??
No to jedną znasz, poproszę o namiary drugiej :)

[ Dodano: 2012-11-11, 18:22 ]
MlKl pisze:. Ja się obróbki skrawaniem i obsługi CNC nauczyłem mając lat 50 -.
Czy aby kapke nie przesadzasz ? :)



Tagi:


adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

#42

Post napisał: adrianmaly » 11 lis 2012, 18:42

kamar pisze:No to jedną znasz, poproszę o namiary drugiej :)
Drugiej nie znam bo w tej mi dobrze :mrgreen: Tzn znam ale w innej branży. ale nie wierzę, że nie ma więcej takich w Polsce.
...

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#43

Post napisał: MlKl » 11 lis 2012, 20:07

kamar pisze:
MlKl pisze:. Ja się obróbki skrawaniem i obsługi CNC nauczyłem mając lat 50 -.
Czy aby kapke nie przesadzasz ? :)
No może troszkę :)

Zauważ, że nie napisałem, że zostałem najlepszym fachowcem na Europę i Azję :P


speszal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2012, 02:37
Lokalizacja: Poland

#44

Post napisał: speszal » 14 gru 2012, 03:01

1) "lekko" odeszliscie od tematu panowie ale jak juz tak szeroko rozmawiacie to i ja sie wypowiem. Postaram sie mega krotko i zwiezle.
Prawie mgr studiow humanistycznych. Poszedlem do narzedziowni - formy wtryskowe, wykrojnik,tloczniki przyrzady etc. Na poczatku 3 miechy nabycie ogolnej wiedzy to slusarnia to frezarki ale i drutowki i drazarki - gotowe programy jedynie na wierszowania, elektrody ale to chyba logiczne (przynajmniej dla mnie). potem 1,5 roku w innej firmie 1/2 czasu frezowanie cnc (got. programy jak wyzej - jedynie elektrody,wierszowania,jakies dziwne ksztalty) a +-90% pracy to rysunek + masz leb to kombinuj :)) + 1/2czasu drazenie drutowe oraz wglebne ( drutowka gotowe programy + drazarka na poczatku rowniez a potem co niektore prog. staralem sie pisac samemu(modyfikacje prog. na drucie jak i przy paleniu to byl chleb powszedni)
Mozna ? mozna ! :)
Co prawda teraz "tylko" frezuje juz w nastepnej - wiekszej - firmie +-40 osob (4 frezerow cnc + 1 programista) reszta slusarze-emeryci :)
Ale na poczatku staralem sie jak moglem aby pojac wszystko co tylko moglem. No i robilem i w sumie nadal robie co chwila cos nowego i nie mam / nigdy nie mialem rysunku w stylu lasze przystaw tu tu i tu itp.
Nie wspominam tu o np. ust. pkt. zerowych czy max. gleb. frezowania,wiercenia bo to sa rzeczy oczywiste. :)
Ale nawiazujac do tematu panowie - chcialem zapytac czy wybierajac sie do np norwegii jest jakas inna opcja nizeli te smieszne biura w PL ? No akurat norweskiego nie znam ale Angielski +- CAE, niemiecki b.komunikatywny, francuski podstawy.
pozdrawiam
Play hard - go PRO!

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#45

Post napisał: MlKl » 14 gru 2012, 08:29

W Norwegii w zasadzie wszyscy mówią po angielsku - porozumiesz się z nimi bez problemu. Ale ogłoszenia o pracę lokalnie to oni raczej formułują w swoim języku, więc będziesz miał problem ze znalezieniem takowego. Ale jak już znajdziesz, to bez trudu porozumiesz się z przyszłym pracodawcą, i dogadasz szczegóły po angielsku.


lukasgld
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:25
Lokalizacja: Krosno

Siedzę w tej branży od 5 lat

#46

Post napisał: lukasgld » 21 gru 2012, 01:53

i powiem ci tak najpierw zdobądź doświadczenie w Polsce naucz się dobrze języka obcego, angielski + język kraju do którego wyjeżdżasz i najlepiej skończ jakąś szkołę, studia na poziomie inżynierskim z obróbki skrawaniem, bo skończyłeś liceum. Potem możesz pomyśleć o wyjeździe za granicę. Na kursie liźniesz podstawy. Obsługi nauczysz się pracując samodzielnie na tych maszynach, musisz coś spierd... itd. i się nauczysz.


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#47

Post napisał: Borsi » 21 gru 2012, 13:00

Jak ma się nauczyć jak każdy chce przyjąć doświadczonego pracownika i najlepiej w czynie społecznym, tylko ci doświadczeni już się kończą.
Młodzi ludzie dzielą się na tych ,którzy chcą się uczyć i pracować i na takich którzy chcą zarabiać nie mając wiedzy i tych drugich trzeba na guzikowych, a tu chłopak chce się uczyć żeby zarabiać i jeżeli chce to na pewno wyjdzie na ludzi w Polsce czy zagranicą.


Mokry
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

#48

Post napisał: Mokry » 19 lip 2013, 12:07

Jeśli szukasz pracy w Norwegii na początek proponuję udać się przez pośrednika. Ja właśnie w ten sposób, w następstwie zostałem zatrudniony bezpośrednio przez norweskiego pracodawcę.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2013, 11:47 przez Mokry, łącznie zmieniany 1 raz.


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#49

Post napisał: pprzemo88 » 22 lip 2013, 16:45

Zadnych niesprawdzonych posrednikow...zwlaszcza z holandi.

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/grupy-o ... 431,w.html
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”