Zawod operator obrabiarek skrawajacych cnc

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#11

Post napisał: bartuss1 » 27 sty 2011, 18:13

a myslałem ze wszyscy teraz technika koncza a zawodówek juz nie ma, ale macie problemy, naście lat temu tez chciałem sie przenieśc do zawodówki z technikum, ale wychowawca mi nie pozwolił hehe
i iles tam lat temu skonczyłem studia jako pan inż, technik to technik coś tam wie, (tyle co zje) po zawodówce to robol (bardzo wąska specjalizacja), może wiedziec wszystko o swojej pracy, ale do czegoś konkretniejszego bym go nie wziął a nuż spierniczy albo co gorsza zrobi to po swojemu i tez spierniczy, robolami zostaja ludzie "bez głowy" albo bez "mózgu?"
oceny w podstawówce, pardon gimnazjum obecnie, nie mają dosłownie nic do gadania


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


Autor tematu
Cerberus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post napisał: Cerberus » 27 sty 2011, 19:11

bartuss1 pisze: oceny w podstawówce, pardon gimnazjum obecnie, nie mają dosłownie nic do gadania
Moze w tym troche prawdy jest, ale jednak sa brane pod uwage przy rekrutacji


koeaoe
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: koeaoe » 01 lut 2011, 15:53

Do technikum wcale nie jest tak ciężko się dostać, często jest nawet tak, że brakuję osób do danej klasy(bo w modzie są raczej licea) i wciskają każdego.


Autor tematu
Cerberus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14

Post napisał: Cerberus » 02 lut 2011, 00:03

A wiec jaki zawod polecacie ? Na moje np Elektryk to taki bardziej wszechstronny zawod bo prawde mowiac predzej znajde prace po maszynach skrawajacych, poniewaz w okolicy jest niewiele firm z takimi maszynami. A jezeli nie ma zapotrzebowania to gdzie pojde?. Wiec czekam na propozycje


adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

#15

Post napisał: adrianmaly » 11 lut 2011, 22:58

po pierwsze : jeżeli zrobisz zawodówkę i na niej skończysz to całe życie będziesz fizycznym robolem...

po drugie: matmę i fizykę można z łatwością nadrobić w technikum (wiem z własnego doświadczenia)

po trzecie: jeżeli już koniecznie zawodówka to : SAMOCHODÓWKA... jeżeli będziesz naprawdę dobrym fachowcem pracując np w serwisie dostaniesz koło 2000 na rękę (kumpel po zawodówce od razu tyle dostał) jeżeli będziesz robił zaocznie papiery (technika, inżyniera i ewentualnie wyżej) to będziesz w takim serwisie awansował i z czasem zostaniesz może majstrem, potem kierownikiem, potem dyrektorem działu mechanicznego... a tacy ludzie golą ładną kasę :mrgreen:

poza tym samochodówka stwarza dobrą podbudowę do otwarcia własnej działalności co nie jest dzisiaj trudne (dotacje z PUP, z UE nie trudno dostać)... masz jakby 2 opcje zarabiania na życie...

ale wracając do twojego wyboru... nie przejmuj się matmą tylko bierz się ostro do nauki z tego przedmiotu i startuj do technikum... polecam technikum mechaniczne które kształci specjalistów od obróbki skrawaniem - podejrzewam że w twojej miejscowości taki jest... a potem polibuda...

jeżeli chodzi o matme to z doświadczenia wiem że uczeń na poziomie gimnazjum poznaje może z 2% matematyki... Nauka ZACZYNA SIĘ W TECHNIKUM lub liceum (odradzam) gdzie możesz nadrobić szybko zaległości bo materiał pojedziecie od nowa praktycznie... wszystko zależy od twoich chęci... a jeżeli obróbka cie wciągnie i zainteresuje tak jak mnie to obstawiam że za 13 lat będą do ciebie mówić panie doktorze :mrgreen: :mrgreen: bo na technikum nie skończysz...

przemyśl to...
naprawdę polecam technikum mechaniczne :smile:
pozdrawiam i powodzenia na starcie edukacji :D
...

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#16

Post napisał: adam Fx » 12 lut 2011, 11:39

no tez polecam technikum , ale nie koniecznie po zawodówce czeka cie tylko praca fizyczna ja robię w dużej firmie i był na montażu koordynator po zawodówce a na starej hali pewnie jest jeszcze kilku.
krótko mówić wszystko zależy jak trafisz i jak będziesz chciał szukać bo mamy też ludzi po studiach którzy brudzą się na plazmie i pracowników biurowych którzy robią kurs spawacza bo bardziej opłaca sie im być fizycznym . papier robi swoje to pakt tylko trzeba sie odpowiednio z nim ustawić a jak się niema papieru ( tak jak mój ojciec szkoła rolnicza i budowlanka przez x lat działalność remontowo-budowlana a teraz robi na utrzymaniu ruchu i ma pod sobą dział robotów- manipulatorów szkliwiących ) trzeba mieć kolegów którzy poświadczą w zakładzie " szefie mam gościa, koleś złota raczka naprawi wszystko" i tak to się kręci na tym świecie
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


ciekrok
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 19 lip 2012, 18:15
Lokalizacja: Planeta Ziemia

#17

Post napisał: ciekrok » 20 lip 2012, 14:35

A mnie interesuje coś takie w tym zawodzie jak "odpowiedzialność". Odpowiedzialność za detal za szkody za maszynę.... Kary finansowe stres mobbing czy to istnieje ? Czy Wam sie przytrafiło ?
hej hej hej


FRED76
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 22 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: woj.opolskie

#18

Post napisał: FRED76 » 20 lip 2012, 23:50

oj tak przytrafiło się premia poleciała za materiał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”