sitko do maszynki do mielenia mięsa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#31

Post napisał: wt » 08 wrz 2009, 12:39

Odręcznie sitka i nożyki to najłatwiej na szlifierce z paskiem ściernym. A czy kto się zastanawiał, jaka jest różnica kiedy ostrzymy nóż przesuwając nożem po osełce albo osełką po nożu.



Tagi:


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#32

Post napisał: upadły_mnich » 08 wrz 2009, 13:19

nie przyglądałem się takim szlifierkom.
ale.
Czy takie ostrzenie zachowa powierzchnię płaską? tj. czy nie wprowadzi kształtu baryłki lub soczewki?
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7631
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#33

Post napisał: pukury » 08 wrz 2009, 13:46

witam.
chyba raczej - doprowadzi ( do znieksztalcen powierzchni ) .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#34

Post napisał: wt » 08 wrz 2009, 13:51

To są proste i tanie urządzenia. Pasek ścierny porusza się po stoliku, można nawet docisnąć i wiele kształtu nie zmieni. Sprawdzian interferencyjny to z tego nie wyjdzie, ale najlepiej sprawdzić. Dociskanie z boku do kamienia nie wydaje się lepsze, a tu mamy duży kawał płaskiej powierzchni. Ja tak ostrzę i afery nie było. Jakby trzeba lepiej to pewnie płaski stolik i przegubowo tarcza garnkowa diamentowa.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#35

Post napisał: CNCRob » 08 wrz 2009, 15:22

tak, zgadza się powierzchnię będziesz miał płaska, ale co jak dociśniesz jedną stronę mocniej? będziesz miał ukos na całym sitku a to już przeszkadza w jego pracy, poza tym przy zdejmowaniu go z pracującego papieru zawsze gdzieś jedną stroną przychaczysz... jak dla mnie to tylko szlifierka do płaszczyzn, nie oddał bym sitka i nożyka do kolesia, który ostrzy na takich wynalazkach i jeszcze każe płacić a ja w domu kombinuje jak to zmontować aby wszystko do siebie przylegało.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#36

Post napisał: BYDGOST » 08 wrz 2009, 21:19

Ja ostatnio ostrzyłem na malutkiej szlifierce do płaszczyzn. Pod względem "płaskości" wyszło bardzo dobrze. Po pierwszym przejściu widać było jak duże jest zużycie sitka. Na skutek drgań wrzeciona zaznaczyły się na powierzchni małe nierówności widoczne pod światło, ale w sumie nie wpłynęło to na pracę maszyny po zamontowaniu w niej sitka i noża. Wcześniej spróbowałem szlifowania metodą dociskania do boku dużej tarczy i to w ogóle mi się nie udało. Trudności to: równy docisk do tarczy w trakcie ostrzenia i zdejmowanie detalu, podczas, którego dochodziło do uszkodzenia jednej strony tak jak o tym wspomniał Draco.


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

sitka

#37

Post napisał: wt » 09 wrz 2009, 00:03

Kto by oddał sitko do ostrzenia jak ma własną szlifierkę narzędziową. Otrzymamy powierzchnię płaską na szlifierce taśmowej i to jest ważne stwierdzenie. Sitko jest ustalane na osi na środku i na płaszczyźnie sitka i będzie poprawnie pracować jak będzie płasko. Detal można zdejmować ostrożnie, albo i nie zdejmować tylko wyłączyć szlifierkę. To jest materiał twardy i tak szybko się nie uszkodzi. Jest jeszcze szlif na papierze ściernym rozłożonym na gładkim stole, na środku patyk i ruchami okrężnymi. Podobnie jak szlifowano pryzmaty, dokąd fabryki nie sprzedali. Dokładność podobna jak w szlifierkach taśmowych, tylko bardziej męcząca.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”