Koszt budowy frezarki 1m x1m x 0,3

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#11

Post napisał: Alvar4 » 05 lis 2014, 23:42

Tu masz mojego pierwszego złomka za 1000 zł który generalnie do stali się nie nadaje ale jak musi to robotę zrobi. Fotek nierdzewki która na niej robiłem nie mam ale są fotki jak rąbałem zwykłą stalowa blaszkę 15mm:
https://www.cnc.info.pl/topics60/frezar ... 420,20.htm


Obrazek

Tagi:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#12

Post napisał: dragon44 » 06 lis 2014, 20:04

movi85 pisze:Czy ktoś kojarzy jakiś udany projekt takiej maszyny w tym budżecie z opisanymi szczegółami, bym nie odkrywał 2 raz Ameryki?
No co mamy Ci napisać...? Kilkaset godzin przy monitorze, grzebanie, szukanie informacji, sprawdzanie cen, technologii, patentów i tak krok za krokiem, element za elementem, wniosek za wnioskiem i złotówka do złotówki, aż budżet rośnie dwukrotnie. A po zbudowaniu pierwszej maszyny zostaje gratów na pół drugiej :P Samej wyceny i projektu nikt Ci nie zrobi. Możemy pomóc w ocenie projektu, podsunąć pomysł, czy rozwiać zagadki, ale cała brudna robota leży po stronie Kolegi ;) Poza tym, to te hobby polega na odkrywaniu Ameryki po raz kolejny. Nie raz się wywarza otwarte drzwi lub wchodzi przez okno mając otwarte drzwi (te które dzień wcześniej sami wyważyliśmy ;) ), taki urok branży ;) A jak nie chcesz odkrywać koła na nowo to zostaje allegro, oeliks i ibej ;) Generalnie co wieczór wyszukuj jeden temat który Cię nurtuje, np. śruby napędowe, no i szukasz wszystkiego na ten temat, znajdujesz bloki łożyskujące, no to masz temat na jutro... i tak w kółko, potem sterowanie, programy i gdy już zaczynasz zabawę, uświadamiasz sobie że nic nie wiesz o obróbce i kolejne popołudnia... ;) pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do wiórów

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#13

Post napisał: bartuss1 » 06 lis 2014, 20:54

hehe, no mi chinskie sprzeglo dzisiaj odfrunęlo, a znakretki na śrubie wyparowalo kilka kulek na szczęscie na sam fajrant, pewnie troche przegialem na posuwach, szczęsciem że maszynka nie będzie ponownie uzywana przez cas jakiś to i sie wymieni co trzeba

dowcip z budową maszyny nie jest jakis tragikomiczny, trzeba mniej wiecej uświadomić sobie czego potrzebujemy do danejj obróbki - ja w potrzebie chwili przerobilem tokarke na frezarkę - suport jako stół krzyżowy a na tzw łozu noga z rolstalem i krokowcową pinolkę z frezem, a że pod ręką bylo troche chinszczyzny - zemścilo sie stosunkowo szybko hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”