Maszyna by KAPaGo

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#21

Post napisał: KAPaGo » 14 sty 2010, 17:38

Śpieszę z pomocą

Jest to złączka typu DIREKT 8 firmy ITEM to moje nazewnictwo typu łącznik wewnętrzny pewnie kolegę w dezorientacje wprowadziło

nr katalogowy 0.0.388.63
Dla z wyobrażenia kosztów elementów do profili takie małe coś kosztuje netto 33,84 zł potrzebowałem 4 sztuki i zapłaciłem 135,36zł netto

Poniżej zdjęcie łącznika
Załączniki
przykład polaczenia.jpg
przykład polaczenia.jpg (37.53 KiB) Przejrzano 495 razy
łacznik.jpg
Łącznik typu Direkt 8
łacznik.jpg (76.34 KiB) Przejrzano 507 razy



Tagi:


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#22

Post napisał: upadły_mnich » 16 sty 2010, 16:32

33 zł za tę złączkę? Trochę drogo...
Ogólnie to nie wiem czy podziwiać kolegę bardziej za projekt frezarki, czy za stół warsztatowy.
Stół mam bardzo podobny :wink: ...może trochę mniejszy :smile: więc tu mi łatwiej z komplementami..
I duży plus za szukanie...twierdziłem i twierdzę, że trzeba szukać. Sam fakt, że ko0lega 2 systemy stosuje to wg mnie duuuży plus
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

Autor tematu
KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#23

Post napisał: KAPaGo » 01 cze 2010, 22:13

Aktualizacja fotorelacji z budowy maszyny....
Poczyniłem następne kroki przy budowie mojej maszyny co przedstawiam na załączonych poniżej zdjęciach .

Przy osi Z nastąpiły komplikacje podczas wcześniejszego projektowania otworów montażowych przez co teraz jest trudno to poskręcać[ czyt. ciężki dostęp do przykręcania śrub]
Małe poprawki są czynione....

Drugi problem to włożona śruba już w łożysko tzn zarobiony jej koniec ... tak to ciasno włazi że nie mam pojęcia jak to później wyciągnąć ... czy macie jakieś porady?Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2010-10-28, 13:19 ]
W mojej maszynie podczas składania wystąpiły problemy , chodzi o to że źle zaprojektowałem zetke .Od biedy można to złożyć ,ale elementy nawzajem się blokują zasłaniają co komplikuje sprawę montażu i demontażu owych elementów i chciałbym to poprawić.

Pytanie brzmi : czy będzie wystarczająca śruba M5 za pomocą której bym przykręcił te 4 wózki trzymające całą oś Z od tyłu wózka tam gdzie pokazałem to strzałką.
Aktualnie mam to przykręcone na śruby M6 od przodu .
Ogólnie jest tak że te wózki z przodu można przykręcić na śruby M6 bo mają taki gwint ,z tyłu zaś na M5 bo większy łeb śruby nie wejdzie w wyprofilowanie -wyżłobienie ?w wózku pod śrubę

Waga osi z wrzecionem powiedzmy będzie 12kg zetka,plus wrzeciono 5 kg oraz silnik 1kg=18kg zaokrąglając czy wytrzyma to do 20 kg ? Do tego dochodzą oczywiście siły oporu podczas frezowania itp., itd

Jak widać jest tez przykręcone poprzez nakrętkę ale nie wiem czy brać pod to uwagę
Załączniki
zetka.jpg
zetka.jpg (46.47 KiB) Przejrzano 502 razy


Eryk1000
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 27 mar 2009, 17:10
Lokalizacja: Wadowice

#24

Post napisał: Eryk1000 » 28 gru 2012, 13:00

KAPaGo jak idzie składanie maszyny ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”