Ząbkowanie przy cięciu - problem z listwami?

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#11

Post napisał: bartuss1 » 02 gru 2016, 08:57

to nie moja masyna, ja to tylko zaprojekciłem, a potem pomogłem poskładać i uruchomić, no ale że my sie poobrazali to mnie juz tam nie interesuje co oni tam za jaselka odstawiaja.
predkości cięcia podobne do tabelki z cebory - np blacha 20 mm 450 - 500 przy 110 A, a blacha 4ka 2m/min. źródło jakies magnum cos tam do 170A niby.
przejazdy szybkie 6 - 7 m/min, latem przy pierwszym odpalaniu szlo 10m/min, no ale widocznie konstrukcja deko zmarzła i trza było ją od nowa regulować.
Pasy htd8m 30mm, silnik głowny 12Nm z przełozeniem 1:2,5, mogło byc 1:3 i nawet byłoby lepiej. Troche upierdliwa jest regulacja naciagu pasa, no ale jak juz sie to wymęczy to potem nie ma sie czego przyczepic. masa belki poprzecznej pi razy oko z 200kG.
Odnosnie jasełek to cała historia, bo ktos kto otwarcie stwierdza że sie na tym nie zna a potem mówi "tak nie może być" - czyli że dupnik THC jest przy samym źródle "bo to źle wygląda", po czym nadgorliwy elektryk ładuje thc na ściane, do środła ciagnie przewod nieekranowany o długosci conajmniej połtora metra zapeszlowany, podobnie z przewodem do przekażnika no i wsuio w peszle i w tasmę izolacyjną.
efekty? wywalanie portów usb w kompie przy dosłownie każdym uruchomieniu programu, ciekawe czy ps2 tez by wywalało. No ale nikt sobie nie da powiedzieć, a jak rozwalili dolną częśc palnika - ta odkręcana nasadka z dyszą - to z ryjem do mnie.
itd itp


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#12

Post napisał: jarucki » 02 gru 2016, 20:44

to że zwiesza portu USB to Normalka :D:D:D:D:D:D
THC zostawiłbym jednak w źródle tym bardziej że bynajmniej ja non stop tego nie dotykam.
Skoro było dobrze to logika jest prosta, powrócić do poprzedniego SetUpu :)

Do do palnika też teka miałem ale kable nie ekranowane robiły zamieszanie i np paliłem wsio oki, ale następne wpalenie a maszyna dostawała zwiechę, przy czym palnik non stop był jednym miejscu ziejąc ogniem :)


Lech10
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:15
Lokalizacja: Bochnia

#13

Post napisał: Lech10 » 02 gru 2016, 21:09

Zastosuj dzielnik i thc możesz mieć zamontowane gdzie chcesz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”