ŚRODEK CIĘŻKOŚCI

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
urban88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

ŚRODEK CIĘŻKOŚCI

#1

Post napisał: urban88 » 25 lip 2011, 12:29

Witam, mam spory problem z rozwiazaniem zadania. Nie moge polapac jak wyznaczyc wspolrzedne srodka ciezkosci zakreskowanej figury. Sprawa jest prosta, jezeli trzeba wyznaczyc srodek ciezkosci figury pod funkcja, ale ja mam wyznaczyc tej nad fukncja... ktos ma pomysl jak sie do tego zabrac?

Obrazek



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 25 lip 2011, 13:20

Jeżeli umiesz wyznaczyć środek ciężkości pola pod funkcją to pewnie też umiesz obliczyć to pole :) Środki ciężkości obu pól leżą na wspólnej osi przechodzącej przez środek prostokąta a stosunek ich odległości od środka ciężkości prostokąta jest odwrotnie proporcjonalny do stosunku ich ciężaru czyli w tym wypadku powierzchni


Autor tematu
urban88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:15
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#3

Post napisał: urban88 » 25 lip 2011, 13:48

Pole pod wykresem wyonis 3 a nad wykresem 6. Czyli wyznaczam srodek figury pod funkcja lacze go linia ze srodkiem kwadratu i co dalej? Srodek figury nad wykresem, bedzie cechowal sie najmniejsza wartoscia x, a odleglosc od srodka kwadratu bedzie wynosila...?


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 25 lip 2011, 14:22

Na przedłużeniu odcinka łączącego środek kwadratu ze środkiem pola pod funkcją, na obszarze pola nad funkcją leży środek pola nad funkcją. Odległość tego szukanego środka od środka kwadratu w tym wypadku wynosi 3/6 odległości wyznaczonej wykreślonym już przez Ciebie odcinkiem. Czysta geometria.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”