mechanizm śrubowy z ruch. nakrętką

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym
Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#21

Post napisał: dudis69 » 21 paź 2012, 23:29

wirtualnyjan pisze:Czyli muszę zamienić materiał nakrętki

No bez przesady, nic nie musisz...
MIKI rozpatrywał projekt pod względem swojego parku maszynowego.
Ja zlecam wszystkie prace, więc nie mam takich ograniczeń. Ostatnio dałem blaszkę 0.7 do przepalenia do Taretu i właśnie mija trzeci tydzień..., może w środę zadzwonią ... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Osobiście nakrętkę i tuleje wykonał bym z C45 i koniecznie utwardził, czyli odwrotnie niż wszyscy, bo wykonanie takiego zestawu dla mnie wielokrotnie przewyższyło by zakup i obróbkę
nowej Tr36 z C45. :lol:
Jak widzisz każdy ma swoje racje...
wirtualnyjan pisze:wtedy te tuleje ślizgowe (brąz) będą pełnić funkcję moich łożysk tak?

Ile jeszcze razy zadasz to samo pytanie?
TAK
Może poczekaj jeszcze na konsultacje ze specjalistą yacht zdaje się że coś przebąkiwał na początku tematu o innym typie łożyskowania... :cool:
Zresztą jest niedościgniony w laminatach poliestrowych chaotycznie zbrojonych. :shock:


Pozdrawiam Sławek


Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#22

Post napisał: MlKl » 22 paź 2012, 01:26

Wszelkie urządzenia projektuje się, biorac pod uwagę posiadane/dostępne materiały i technologię. Gdybyś na samym początku napisał, że nakrętkę zaprojektowałeś z brązu, to byśmy nie kombinowali z żadnymi łożyskami ślizgowymi, tylko byśmy kazali wywalić łożyskowanie w ogóle. Brąz ze stalą pracuje ślizgowo dobrze, co najwyżej trzeba by przewidzieć możliwość kasowania od czasu do czasu nadmiernych luzów na buksie.


Autor tematu
wirtualnyjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 10
Posty: 404
Rejestracja: 09 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: PL

#23

Post napisał: wirtualnyjan » 22 paź 2012, 07:01

Czyli mam możliwość: nakrętka stal i wtedy tuleje ślizgowe z brązu,
lub tuleje z brązu i przerobić ją na tulejkę ślizgową i wtedy bez żadnych łożysk?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”