Stół wibracyjny

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

mariohs
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 218
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:12
Lokalizacja: Małopolska

#11

Post napisał: mariohs » 07 mar 2008, 18:58

Zależy w jakich kosztach chce kolega to zrobić i jak czesto remontować. Można zrobic tanio tyle że szybko siadają takie stoły a do tego nemiłosiernie sie tuka.


mariohs

Tagi:


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#12

Post napisał: galon » 01 kwie 2008, 23:54

witam panowie zrobilem kilka stolow a widzialem wiele tez profesjonalnych wszystkie sie niemilosiernie tluka do wykonania najprostszego stolu potrzeba dwu lozysk kawalka walka kawaleczek zlomu dwu kol pasowych czterech poduszek gumowych (bycze jaja) lub po polsku odbojnikow i silnika o mocy zaleznej od ciezaru pelnej formy a jeszcze pasek klinowy i troche stali czasem troche wiecej -przepraszam za brak kresek i ogonkow ale mam zakaz wprowadzania jezyka polskiego do kompa


jamesoki
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:48
Lokalizacja: białystok

#13

Post napisał: jamesoki » 21 kwie 2008, 08:53

Tak na bezczelna to widziałem na własne oczy coś takiego:
Obrazek
maszynka produkowała podkłady betonowe wielkości starej płytki chodnikowej (tej większej) Wytrzymała serię myślę 300 szt i działa nadal bez ubytku.


bluelion
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2009, 11:48
Lokalizacja: Kontownia

#14

Post napisał: bluelion » 22 maja 2009, 11:51

tutaj http://www.vibrator-motors.info/przycze ... zemyslowe/ widzialem fotke takiego stolu wibracyjnego na elektrowibratorach


maciejvet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:37
Lokalizacja: Katowice

#15

Post napisał: maciejvet » 30 wrz 2009, 12:50

Do danej masy blatu stołu wibracyjnego należy dodać odpowiedni silnik wibracyjny o odpowiedniej sile wymuszenia. Silnik wibracyjny można próbować dobrać samemu, ale nie gwarantuję poprawności działania stołu. Najlepiej jest zasięgnąć porady specjalistów, firm zajmujących się produkcją stołów. Jeżeli ich oferta na kompletny stół nie będzie dla Panów atrakcyjna, to często zajmują się także sprzedażą silników wibracyjnych. Mogą pomóc w doborze silnika wibracyjnego a także go sprzedać. Polecam zaprzyjaźnioną firmę Vibro-Eco-Tech Sp. z o.o., ich ofertę można odnaleźć pod adresem www.vet.com.pl. Pozdrawiam


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#16

Post napisał: Mariuszczs » 30 wrz 2009, 16:29

Ja mam w odległych planach budowę stołu ale tzw wibroprasę i tu mam pytanie - jaką siłę dociku należy użyć na jedną typową kostkę brukową "kość " ?
Robiąc kostkę i żeby można było po niej autem jeździć raczej nalezy prasować przy zawibrowaniu, tylko jaka ta siła.
Silnik wibracyjny znalazłem na złomie o sile zawibrowania 1800kg - o dziwo działa prawidłowo.

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#17

Post napisał: podrzeźbi » 30 wrz 2009, 21:36

Te silniki mają chyba jakieś mocniejsze korpusy, osie i łożyskowania. A przy odlewaniu galanterii betonowej warto też stosować próżnię i różne frakcje kruszywa. Taki wyrób z betonu może dźwięczeć jak porcelana.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”