Obróbka teflonu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
toni
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2006, 22:56
Lokalizacja: Koło Rzeszowa

Obróbka teflonu

#1

Post napisał: toni » 07 paź 2006, 12:16

Jakie posuwy i obroty sie stosuje przy obróbce teflonu?? i czy można go frezować frezami 2-piórowymi do alu?? Bo nie potrafie sobie wyfrezować otworu, bo mi sie topi jak fiks i przykleja do freza. Nadmienie tylko, że mam frezarke amatorską domowej roboty i posówy nie wieksze 700mm/min i jako wrzeciono multiszlifierka typu DREMEL wieć bardzo małych obrotów sie nie da ustawic.

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc
Toni



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 07 paź 2006, 12:50

witam !! ogólnie do tworzyw obroty powinny być duże . frezy muszą być ostre - to podstawa . a czy jesteś pewien że to teflon ? . teflon się raczej nie topi - może to tarnamid ? . weż kawałek i podgrzej zapalniczką - tarnamid będzie się topiłi śmierdział - teflon - nie . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


rchobby
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 441
Rejestracja: 31 maja 2004, 07:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post napisał: rchobby » 09 paź 2006, 07:10

Teflonu nie frezowałem (podobno jest bardzo trudny w obróbce) natomiast do frezowania tarnamidu czy podobnych uzywałem frezy jednoostrzowe (bardzo dobre będą z węglika). Miałem małe prędkości ok. 300mm/min, ustawione minimalne obroty freza ok. 12000 obr/min i stosowałem 'chłodzenie' (używałem woda+'gęsty' płyn do naczyń 1-2:1). Jednorazowo zbierałem maksymalnie 1-2mm głębokości przy frezie 3mm (frezowanie rowka do głębokości 6mm i wycinanie elementu grubości 15mm). Przy obróbce materiałów łatwotopliwych, jeżeli możliwe, można zrobić otwór wewnątrz wycinanego kształtu i potem frezować z małym skokiem np. 0.5-1mm od otworu na całej głębokości, lepsze chłodzenie freza i przy tej metodzie używałem frezów dwupiórowych (płyty czołowe obudów elektronicznych z tworzywa).


BRYLANT
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2006, 12:00
Lokalizacja: LESZNO WLKP

#4

Post napisał: BRYLANT » 26 gru 2006, 19:43

Teflon (PTFE) może pracować w temperaturze -200 do 260 stopni, a przy temperaturze 260 stopni nie obserwuje sie jeszcze zjawiska rozkładu. Najprawdopodobniej obrabiany materiał nie leżał koło teflonu. :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”